Loading [MathJax]/jax/output/HTML-CSS/jax.js
| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:n-ary transit functions in graphs
Avtorji:ID Changat, Manoj (Avtor)
ID Mathews, Joseph (Avtor)
ID Peterin, Iztok (Avtor)
ID Narasimha-Shenoi, Prasanth G. (Avtor)
Datoteke:.pdf Discussiones_Mathematicae_Graph_Theory_2010_Changat_et_al._n-ary_transit_functions_in_graphs.pdf (143,68 KB)
MD5: 895A973D1687CCF531F2E699E825C259
 
URL http://www.discuss.wmie.uz.zgora.pl/gt/index.php?doi=10.7151/dmgt.1522
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Neznano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:FERI - Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko
Opis:n-ary transit functions are introduced as a generalization of binary (2-ary) transit functions. We show that they can be associated with convexities in natural way and discuss the Steiner convexity as a natural n-ary generalization of geodesicaly convexity. Furthermore, we generalize the betweenness axioms to n-ary transit functions and discuss the connectivity conditions for underlying hypergraph. Also n-ary all paths transit function is considered.
Ključne besede:mathematics, graph theory, n-arity, transit function, betweenness, Steiner convexity
Status publikacije:Objavljeno
Verzija publikacije:Objavljena publikacija
Leto izida:2010
Št. strani:str. 671-685
Številčenje:Letn. 30, št. 4
PID:20.500.12556/DKUM-65347 Novo okno
ISSN:1234-3099
UDK:519.17
COBISS.SI-ID:15706201 Novo okno
ISSN pri članku:1234-3099
NUK URN:URN:SI:UM:DK:5Y8HOGGX
Datum objave v DKUM:31.03.2017
Število ogledov:28660
Število prenosov:341
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:Ostalo
:
CHANGAT, Manoj, MATHEWS, Joseph, PETERIN, Iztok in NARASIMHA-SHENOI, Prasanth G., 2010, n-ary transit functions in graphs. Discussiones mathematicae : Graph theory [na spletu]. 2010. Vol. 30, no. 4, p. 671–685. [Dostopano 28 marec 2025]. Pridobljeno s: https://dk.um.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=65347
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Gradivo je del revije

Naslov:Discussiones mathematicae : Graph theory
Skrajšan naslov:Discuss. Math., Graph Theory
Založnik:Technical University Press
ISSN:1234-3099
COBISS.SI-ID:7487065 Novo okno

Licence

Licenca:CC BY-NC-ND 4.0, Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna
Povezava:http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/deed.sl
Opis:Najbolj omejujoča licenca Creative Commons. Uporabniki lahko prenesejo in delijo delo v nekomercialne namene in ga ne smejo uporabiti za nobene druge namene.
Začetek licenciranja:31.03.2017

Sekundarni jezik

Jezik:Slovenski jezik
Naslov:n-arne tranzitne funkcije na grafu
Opis:Predstavljene so n-arne tranzitne funkcije kot generalizacija binarnih (2-arnih) tranzitnih funkcij. Pokažemo, da so na naravni način povezane z konveksnostmi in predstavimo Stienerjevo konveksnost kot naravno n-arno generalizacijo geodetske konveksnosti. Posplošimo tudi aksiome vmesnosti za n-arne tranzitne funkcije in obravnavamo povezanost za pripadajoč hipergraf. Prav tako obravnavamo tranzitno funkcijo vseh poti.
Ključne besede:matematika, teorija grafov, n-arnost, tranzitna funkcija, vmesnost, Steinerjeva konveksnost


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici