| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:POMEN GIBANJA V NARAVNEM OKOLJU NA ZDRAVJE OTROK
Avtorji:ID Vočanec, Mihaela (Avtor)
ID Marinšek, Miha (Mentor) Več o mentorju... Novo okno
Datoteke:.pdf VS_Vocanec_Mihaela_2016.pdf (1003,50 KB)
MD5: C7AE6D810194BC08134CE0CFBF9DCB71
 
Jezik:Slovenski jezik
Vrsta gradiva:Diplomsko delo
Tipologija:2.11 - Diplomsko delo
Organizacija:PEF - Pedagoška fakulteta
Opis:Diplomsko delo Pomen gibanja v naravnem okolju na zdravje otrok, je empirično diplomsko delo, v katerem so prikazane kronično nenalezljive bolezni in bolezni dihal, ki danes ogrožajo zdravje otrok. To je predstavljeno v teoretičnem delu, ki pa zajema tudi raziskave in povzetke različnih strokovnjakov, kateri so raziskovali vpliv oz. pomen gibanja zunaj na zdravje otrok in na preprečevanje nenalezljivih kroničnih bolezni sodobnega časa. Le-ti ugotavljajo in dokazujejo, da ima redna vsakodnevna zmerna intenzivna gibalna/športna aktivnost močan vpliv ne le na telesno zdravje in počutje, temveč tudi na druga področja človekovega delovanja in življenja. Še posebej pa poudarjajo pomen zgleda in spodbude ter omogočanje staršev za čim pogostejše gibalne aktivnosti otrok zunaj. V empiričnem delu diplomske naloge so predstavljeni rezultati raziskave o dejanskem stanju na področju gibanja zunaj pri otrocih, ki obiskujejo vrtec Ivanjkovci. Dobljene rezultate smo obdelali in jih primerjali z rezultati moje diplomske naloge izpred 17. let (Vočanec, 1999) z naslovom Vpliv gibanja na svežem zraku na zdravje otrok. Želeli smo raziskati in ugotoviti, ali se je stanje v tem času spremenilo oz. dokazati, da se je poslabšalo predvsem zaradi vplivov sodobnega načina življenja. Sedanja raziskava in primerjava le-te z rezultati raziskave izpred 17 tih let so pokazale pomembna in zaskrbljujoča dejstva o tem, da se je pogostost obolevanja otrok za boleznimi dihal povečalo, da so otroci zunaj manj časa kot nekoč, čeprav imajo dovolj ustreznih in varnih površin, rekvizitov in možnosti za gibanje na prostem.
Ključne besede:gibanje, narava, zunanji prostor, otrok, bolezni, zdravje, življenjski slog
Kraj izida:Maribor
Založnik:[M. Vočanec]
Leto izida:2016
PID:20.500.12556/DKUM-58509 Novo okno
UDK:373.2:796.035:616.2(043.2)
COBISS.SI-ID:22360072 Novo okno
NUK URN:URN:SI:UM:DK:4HHJ2IGE
Datum objave v DKUM:19.07.2016
Število ogledov:3201
Število prenosov:555
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:PEF
:
VOČANEC, Mihaela, 2016, POMEN GIBANJA V NARAVNEM OKOLJU NA ZDRAVJE OTROK [na spletu]. Diplomsko delo. Maribor : M. Vočanec. [Dostopano 22 januar 2025]. Pridobljeno s: https://dk.um.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=58509
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:IMPORTANCE OF OUTDOOR ACTIVITIES FOR CHILDREN'S HEALTH
Opis:The aim of the thesis, entitled Importance of outdoor activities for children’s health, is an empirical research describing chronic non-communicable diseases and respiratory diseases which nowadays present a risk to the health of children. In addition, the theoretical part includes the studies and expert opinions about the influence and importance of exercise in a natural environment for children as well as the prevention of non-communicable diseases of modern society. Experts believe and have proven that regular daily sports activities with medium intensity have a strong impact on physical health, well-being and also on other areas of life. What is more, they stress the importance of setting a good example and encourage parents to promote regular sports activities for children in the nature. The empirical part presents the results of the research examining the current situation in terms of sports activities of children attending the Ivanjkovci kindergarten. The results were analysed and compared to my thesis, entitled The impact of outdoor activities on the health of children, written 17 years ago (Vočanec, 1999). The purpose was to establish whether the situation has changed since then and to prove that it has deteriorated, mainly due to modern lifestyle. The recent research and its comparison to the one made 17 years ago showed some significant, but also alarming facts. Children more frequently suffer from respiratory diseases and spend less time outside compared to the past, although there are enough adequate and safe areas, equipment and possibilities to engage in outdoor activities.
Ključne besede:exercise, nature, outdoors, child, diseases, health, lifestyle


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici