| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:On the geodetic number and related metric sets in Cartesian product graphs
Avtorji:ID Brešar, Boštjan (Avtor)
ID Klavžar, Sandi (Avtor)
ID Tepeh, Aleksandra (Avtor)
Datoteke:URL http://dx.doi.org/10.1016/j.disc.2007.10.007
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:FERI - Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko
Opis:Množica vozlišč S grafa G je geodetska množica, če vsako vozlišče grafa G leži na vsaj enem intervalu med vozliščema iz S. Moč najmanjše geodetske množice v G imenujemo geodetsko število grafa G. Dokazana je zgornja meja za geodetsko število kartezičnega produkta in za nekatere razrede grafov je dobljena tudi natančna vrednost. Prav tako je dokazano, da imajo mnoge metrično definirane množice v kartezičnih produktih produktno strukturo in da je konturna množica v kartezičnem produktu geodetska natanko tedaj, ko sta njeni projekciji geodetski množici v faktorjih.
Ključne besede:matematika, teorija grafov, kartezični produkt, geodetsko število, geodetska množica, konturna množica, mathematics, graph theory, Cartesian product, geodetic number, geodetic set, contour set
Leto izida:2008
Št. strani:str. 5555-5561
Številčenje:Vol. 308, iss. 23
PID:20.500.12556/DKUM-51752 Novo okno
UDK:519.17
COBISS.SI-ID:14936409 Novo okno
ISSN pri članku:0012-365X
NUK URN:URN:SI:UM:DK:A1DRLWKP
Datum objave v DKUM:10.07.2015
Število ogledov:1036
Število prenosov:109
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:Ostalo
:
BREŠAR, Boštjan, KLAVŽAR, Sandi in TEPEH, Aleksandra, 2008, On the geodetic number and related metric sets in Cartesian product graphs. Discrete mathematics [na spletu]. 2008. Vol. 308, no. 23, p. 5555–5561. [Dostopano 31 marec 2025]. Pridobljeno s: http://dx.doi.org/10.1016/j.disc.2007.10.007
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Gradivo je del revije

Naslov:Discrete mathematics
Skrajšan naslov:Discrete math.
Založnik:North-Holland
ISSN:0012-365X
COBISS.SI-ID:1118479 Novo okno

Sekundarni jezik

Jezik:Neznan jezik
Naslov:Geodetsko število in sorodne metrične množice v kartezičnih produktih grafov
Opis:A set S of vertices of a graph G is a geodetic set if every vertex of G lies in at least one interval between the vertices of S. The size of a minimum geodetic set in G is the geodetic number of G. Upper bounds for the geodetic number of Cartesian product graphs are proved and for several classes exact values are obtained. It is proved that many metrically defined sets in Cartesian products have product structure and that the contour set of a Cartesian product is geodetic if and only if their projections are geodetic sets in factors.


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici