Processing math: 100%
| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:On the geodetic number of median graphs
Avtorji:ID Brešar, Boštjan (Avtor)
ID Tepeh, Aleksandra (Avtor)
Datoteke:URL http://dx.doi.org/10.1016/j.disc.2007.07.119
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:FERI - Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko
Opis:Množica vozlišč S v grafu se imenuje geodetska množica, če vsako vozlišče tega grafa leži na kaki najkrajši poti med dvema vozliščema iz množice S. V članku raziskujemo najmanjše geodetske množice medianskih grafov z ozirom na operacijo periferne ekspanzije. Spotoma obravnavamo geodetske množice medianskih prizem in karakteriziramo medianske grafe, ki imajo geodetsko množico velikosti 2.
Ključne besede:matematika, teorija grafov, medianski grafi, geodetsko število, geodetska množica, kartezični produkt grafov, ekspanzija, mathematics, graph theory, median graphs, geodetic number, geodetic set, Cartesian product, geodesic, expansion
Leto izida:2008
Št. strani:str. 4044-4051
Številčenje:Vol. 308, iss. 18
PID:20.500.12556/DKUM-51682 Novo okno
UDK:519.17
COBISS.SI-ID:14811225 Novo okno
DOI:10.1016/j.disc.2007.07.119 Novo okno
ISSN pri članku:0012-365X
NUK URN:URN:SI:UM:DK:JMPY5N7G
Datum objave v DKUM:10.07.2015
Število ogledov:1233
Število prenosov:79
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:Ostalo
:
BREŠAR, Boštjan in TEPEH, Aleksandra, 2008, On the geodetic number of median graphs. Discrete mathematics [na spletu]. 2008. Vol. 308, no. 18, p. 4044–4051. [Dostopano 31 marec 2025]. DOI 10.1016/j.disc.2007.07.119. Pridobljeno s: http://dx.doi.org/10.1016/j.disc.2007.07.119
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Gradivo je del revije

Naslov:Discrete mathematics
Skrajšan naslov:Discrete math.
Založnik:North-Holland
ISSN:0012-365X
COBISS.SI-ID:1118479 Novo okno

Sekundarni jezik

Jezik:Neznan jezik
Naslov:O geodetskem številu medianskih grafov
Opis:A set of vertices S in a graph is called geodetic if every vertex of this graph lies on some shortest path between two vertices from S. In this paper, minimum geodetic sets in median graphs are studied with respect to the operation of peripheral expansion. Along the way geodetic sets of median prisms are considered and median graphs that possess a geodetic set of size two are characterized.


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici