Processing math: 100%
| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:Game chromatic number of Cartesian product graphs
Avtorji:ID Bartnicki, T. (Avtor)
ID Brešar, Boštjan (Avtor)
ID Grytczuk, J. (Avtor)
ID Kovše, Matjaž (Avtor)
ID Miechowicz, Z. (Avtor)
ID Peterin, Iztok (Avtor)
Datoteke:URL http://www.combinatorics.org/Volume_15/PDF/v15i1r72.pdf
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:FERI - Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko
Opis:Obravnavamo igralno kromatično število chig kartezičnega produkta GBoxH dveh grafov G in H. Določimo točne vrednosti za chig(K2BoxH, ko je H pot, cikel ali poln graf. S pomočjo novo vpeljane "igre kombinacij" pokažemo, da igralno kromatično število ni omejeno znotraj razreda kartezičnih produktov dveh polnih dvodelnih grafov. Iz tega rezultata sledi, da igralno kromatično število chig(GBoxH ni navzgor omejeno s kako funkcijo igralnih kromatičnih števil grafov G in H. Analogen rezultat je izpeljan za igralno barvno število kartezičnih produktov grafov.
Ključne besede:matematika, teorija grafov, kartezični produkt grafov, igralno kromatično število, mathematics, graph theory, Cartesian prodict, game chromatic number
Leto izida:2008
Št. strani:R72 (13 str.)
Številčenje:Vol. 15, no. 1
PID:20.500.12556/DKUM-51675 Novo okno
UDK:519.17
COBISS.SI-ID:14761305 Novo okno
ISSN pri članku:1077-8926
NUK URN:URN:SI:UM:DK:B0JP2ZAP
Datum objave v DKUM:10.07.2015
Število ogledov:1142
Število prenosov:265
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:Ostalo
:
BARTNICKI, T., BREŠAR, Boštjan, GRYTCZUK, J., KOVŠE, Matjaž, MIECHOWICZ, Z. in PETERIN, Iztok, 2008, Game chromatic number of Cartesian product graphs. The Electronic journal of combinatorics [na spletu]. 2008. Vol. 15, no. 1. [Dostopano 31 marec 2025]. Pridobljeno s: http://www.combinatorics.org/Volume_15/PDF/v15i1r72.pdf
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Gradivo je del revije

Naslov:The Electronic journal of combinatorics
Skrajšan naslov:Electron. j. comb.
Založnik:N.J. Calkin and H.S. Wilf
ISSN:1077-8926
COBISS.SI-ID:6973785 Novo okno

Sekundarni jezik

Jezik:Neznan jezik
Naslov:Igralno kromatično število kartezičnih produktov grafov
Opis:The game chromatic number chig is considered for the Cartesian product GBoxH of two graphs G and H. Exact values of chig(K2BoxH) are determined when H is a path, a cycle, or a complete graph. By using a newly introduced "game of combination" we show that the game chromatic number is not bounded in the class of Cartesian products of two complete bipartite graphs. This result implies that the game chromatic number chig(GBoxH) is not bounded from above by a function of game chromatic numbers of graphs G and H. An analogous result is derived for the game coloring number of the Cartesian product of graphs.


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici