Loading [MathJax]/jax/output/HTML-CSS/jax.js
| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:Partial cubes and their [tau]-graphs
Avtorji:ID Klavžar, Sandi (Avtor)
ID Kovše, Matjaž (Avtor)
Datoteke:URL http://dx.doi.org/10.1016/j.ejc.2006.04.006
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:FNM - Fakulteta za naravoslovje in matematiko
Opis:Za delno kocko G ima tau-graph Gtau ekvivalenčne razrede Djokovic-Winklerjeve relacije kot vozlišča, pri čemer sta razreda E in F sosednja, če neki povezavi einE in finF inducirata konveksno pot P3. Dokazano je, da za vsak graf G obstaja medianski graf M, tako da velja G=Mtau, da je Gtau povezan natanko tedaj, ko je G pragraf glede na kartezični produkt grafov in da je tau-graf medianskega grafa G brez Kn natanko tedaj, ko G ne vsebuje konveksnega K1,n.
Ključne besede:matematika, teorija grafov, delne kocke, medianski grafi, kartezični produkt grafov, mathematics, graf theory, partial cubes, median graphs, Cartesian product graphs
Leto izida:2007
Št. strani:str. 1037-1042
Številčenje:Vol. 28, no. 4
PID:20.500.12556/DKUM-51588 Novo okno
UDK:519.17
COBISS.SI-ID:14252377 Novo okno
ISSN pri članku:0195-6698
NUK URN:URN:SI:UM:DK:WG7V1HOA
Datum objave v DKUM:10.07.2015
Število ogledov:1017
Število prenosov:33
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:Ostalo
:
KLAVŽAR, Sandi in KOVŠE, Matjaž, 2007, Partial cubes and their [tau]-graphs. European journal of combinatorics [na spletu]. 2007. Vol. 28, no. 4, p. 1037–1042. [Dostopano 28 marec 2025]. Pridobljeno s: http://dx.doi.org/10.1016/j.ejc.2006.04.006
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share



Podobna dela iz ostalih repozitorijev:

Ni podobnih del

Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Gradivo je del revije

Naslov:European journal of combinatorics
Skrajšan naslov:Eur. j. comb.
Založnik:Academic Press
ISSN:0195-6698
COBISS.SI-ID:25427968 Novo okno

Sekundarni jezik

Jezik:Neznan jezik
Naslov:Delne kocke in njihovi [tau]-grafi
Opis:The tau-graph Gtau of a partial cube G has the equivalence classes of the Djokovic-Winkler relation as vertices, two classes E and F being adjacent if some edges einE and finF induce a convex P3. It is shown that for every graph G there exists a median graph M such that G=Mtau, that Gtau is connected if and only if G is a Cartesian prime graph, and that for a median graph G its tau-graph is Kn-free if and only if G contains no convex K1,n.


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici