| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:ODLOČANJE O REVIZIJSKIH DOKAZIH V POGOJIH VISOKEGA IN NIZKEGA TVEGANJA PREVARE V RAČUNOVODSKIH IZKAZIH
Avtorji:ID Žorman, Vesna (Avtor)
ID Kolar, Iztok (Mentor) Več o mentorju... Novo okno
Datoteke:.pdf MAG_Zorman_Vesna_2016.pdf (596,78 KB)
MD5: 214ED0139829F4768E378B0364AE458A
 
Jezik:Slovenski jezik
Vrsta gradiva:Magistrsko delo/naloga
Tipologija:2.09 - Magistrsko delo
Organizacija:EPF - Ekonomsko-poslovna fakulteta
Opis:Poslovna prevara je ena izmed najbolj razširjenih težav v poslovnem svetu. David. S. Baglia (2000, str. 6) se je leta 2000 odločil, da v doktorskem delu razišče, kateri dejavniki imajo največji vpliv na odločitev revizorja pri načrtovanju in izvedbi postopkov za odkrivanje prevare pri poročanju v računovodskih izkazih. Baglia (2000, str. 6) je v svoji raziskavi zajel tudi nekatera odkritja iz preteklih raziskav (Baglia 2000, povzeto po Marwick, str. 6). Da bi raziskali dejavnike, ki imajo vpliv na odločitev revizorja, smo se odločiti, da to storimo z anketnim vprašalnikom oz. dvema. In sicer prvi, ki v uvodnih informacijah nakazuje na nizko tveganje prevare v računovodskih izkazih, in drugi, ki nakazuje na visoko tveganje. Pridobljene rezultate smo obdelali s pomočjo naslednjih statističnih metod v programu SPSS: t-test za dva neodvisna vzorca, regresija in Pearsonov koeficient. Rezultati so nam pokazali, da obstaja možnost, da spremenljivke: časovni obseg izvedbe revizijskega postopka, izkušenost revizorja in prehodna ocena niso nujen dejavnik pri odkrivanju prevar v računovodskih izkazih. Glede na pridobljene rezultate bi lahko v raziskavo vključili še dodatne dejavnike, ki bi lahko imele vpliv na odločitev revizorja ter v sklopu tega preizkusili še kakšno drugo statistično metodo.
Ključne besede:revizor, prevara, revizija, računovodski izkazi, mednarodni standardi revidiranja
Kraj izida:Maribor
Založnik:[V. Žorman]
Leto izida:2015
PID:20.500.12556/DKUM-54397 Novo okno
UDK:657.6
COBISS.SI-ID:12220188 Novo okno
NUK URN:URN:SI:UM:DK:JBQLLTMM
Datum objave v DKUM:03.03.2016
Število ogledov:1461
Število prenosov:178
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:EPF
:
ŽORMAN, Vesna, 2015, ODLOČANJE O REVIZIJSKIH DOKAZIH V POGOJIH VISOKEGA IN NIZKEGA TVEGANJA PREVARE V RAČUNOVODSKIH IZKAZIH [na spletu]. Magistrsko delo. Maribor : V. Žorman. [Dostopano 19 april 2025]. Pridobljeno s: https://dk.um.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=54397
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Iščem podobna dela...Prosim, počakajte...
Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:DECIDING ON AUDIT EVIDENCE IN TERMS OF HIGH AND LOW RISK OF AN FRAUD IN THE FINANCIAL STATEMENTS
Opis:Business scam is the most common problem in the business world. In 2002 David. S. Baglia (2000, page 6) decided to write doctoral dissertation about which factors have the greatest impact on the decision of the auditor in planning and implementation of procedures to detect deception in reporting in financial statements. To investigate the factors that influence auditor decision, we used questionnaire which inculed preliminary information that indicates a low and higt risk of fraud in the financial statements. Obtained results were processed using the following statistical methods in the program SPSS: t- test for two independent samples, regression and Pearson's coefficient. The results showed us that there is a possibility that variables time range, implementation of the audit process, the auditor experience and transitional assessment are not necessary factors in detecting frauds in the financial statements . Depending on the results obtained, we think that we could include in analysis some additional factors that could affect the decision of the auditor for detecting fraud and in this context, try some other statistical method.
Ključne besede:auditor, draud, audit, accounts, audit standards - ISAs


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici