| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Statistika DKUM

Bibliografija osebe. Seznam zajema vsa gradiva in ne le tista, kje je oseba mentor.

Doktorska dela (1)

  1. Marko Reibenschuh: INTELIGENTNI SISTEM ZA KOREKCIJO REZALNIH PARAMETROV PRI FREZANJU GRAVUR ORODIJ

Magistrska dela (34)

  1. Žan Berglez: Primerjava konvencionalne in trohoidne rezkalne strategije za grobo rezkanje
  2. Alen Perkovič: Tehnologija obdelave in konstruiranje vpenjalne priprave za spodnji most vilic
  3. Žiga Šetar: Izdelava in krmiljenje virtualnega industrijskega procesa v programskem okolju Factory I/O s Siemens S7-PLCSIM krmilnikom
  4. Tilen Antonio Čučko: Methodology for test case generation based on sysml specifications
  5. Uroš Žurman: Nevronski model rezalnih sil za proces frezanja
  6. Nejc Potočnik: Zasnova in avtomatizacija zorilnice mesa
  7. Marko Šnajder: Avtomatizacija prečrpavanja in skladiščenja umetne smole Melapret
  8. Luka Šelih: Passive testing of highly automated driving systems
  9. Matic Rutnik: Simulacija hibridnega tovornega vozila s sistemom upravljanja toplote
  10. Goran Munđar: Izdelava in krmiljenje virtualnega industrijskega procesa z uporabo programskih orodij Factory I/O in FluidSim
  11. Tilen Semenič: ADVANCED CONTROL OF A VEHICLE THERMAL MANAGEMENT DEMONSTRATOR
  12. Karlo Horvat: Modeli ADASs programskimi orodji podjetja AVL– optimizacija porabe energije
  13. Matjaž Bogša: Razvoj univerzalne senzorske platforme za zajem in prenos biometričnih podatkov
  14. Dario Krsnik: Testiranje nekaterih industrijskih rešitev za RFID-detekcijo in lokalizacijo objektov v pametni tovarni
  15. Marin Cerovečki: Razvoj preprostega laboratorijskega sistema za RFID detekcijo objektov
  16. Tibor Sovilj: Nadzor procesa preko SpiderControl Web-HMI paketa za industrijski krmilnik S7-1200
  17. Dubravko Žolek: Vizualizacija vodenja hidravličnega cilindra
  18. Marko Purić: Developing and Controling Robot Arm Model with Avnet Microzed Development Board
  19. Jernej Kosi: Electrified powertrain configurator
  20. Stjepan Škrnjug: Izdelava programskega orodja za avtomatsko nastavitev parametrov vodenja sinhronskih motorjev s trajnimi magneti
  21. Ivan Novak: Vizualizacija vodenja hidravličnega cilindra
  22. Primož Bencak: Razvoj ON-LINE algoritmov vodenja za robotske sisteme
  23. Martin Adler: Algoritmi vodenja položaja mobilnega robota
  24. Rok Kozel: Analiza socialnega omrežja na podlagi zapisov podatkov o klicih
  25. Marko Drempetić: Design and construction of the technological process of product production
  26. Kristijan Pavec: Depaletizatorska robotska celica za vstavljanje kontaktnega stikala
  27. Gregor Tašner: IZDELAVA PROGRAMSKE OPREME NADZORNEGA SISTEMA VPENJALNE PRIPRAVE
  28. Benjamin Jovanovič: NAPRAVA ZA AVTOMATIZIRANO KONTROLO PUŠ
  29. Antonio Radić: Modeliranje procesa frezanja več-slojnih kovinskih materialov
  30. Matej Zadravec: VIZUALNI NADZOR GEOMETRIJE ODREZKA MED FREZANJEM
  31. Tom Peinkiher: Akvarijski računalnik Aquabee
  32. Matjaž Adler: VODENJE POGONA VOZILA ZA NAČRTOVANJE OKOLJU PRIJAZNE VOŽNJE
  33. Primož Krajnc: Avtomatizacija rezalno - cepilnega stroja
  34. Marjana Stiplovšek: Optimiranje distribucije zraka v pnevmatskem omrežju obrata Droge Kolinska

Diplomska dela (101)

  1. Miha Sirnik: Simulacijska proga tekočega traku
  2. Klemen Vostner: Zasnova in izdelava odrivne platforme pri skoku športnika
  3. Miha Kavčič: Sistem za merjenje in analizo odrivne sile športnika pri skoku
  4. Rene Furek: Pobiranje in odlaganje aluminijastih ulitkov balansirnega diska s kolaborativnim robotom in 2D kamero
  5. Jan Kmetec: Izdelava in nadzor navideznega procesa pretoka vode v rezervoarju z uporabo factory i/o in vizualizacije preko zaslona hmi
  6. Gašper Planinc: Namenska vpenjalna priprava za nosilec gospodinjske naprave
  7. Miha Gerečnik: Zasnova vpenjalne priprave za obdelavo podkvastega obdelovanca
  8. Štefan Jakob Štrucl: Visokonatančni laserski senzorski sistem v avtomatski merilni celici
  9. Anže Ostruh: Virtualna aplikacija igranja šaha s kolaborativnima robotoma
  10. Timotej Jurgec: Pobiranje različlnih neurejenih polizdelkov iz zaboja s kolaborativnim robotom UR5e in 3D kamero
  11. Jernej Fekonja: Avtomatska laserska merilna celica za nadzor kvalitete obdelovanca
  12. Manuel Kač: Vpliv nehomogenosti zaradi strjevanja gredice na obdelovalnost jekla 20MnV6
  13. Matic Levačič: Modularna vpenjalna priprava za obdelavo temeljne plošče
  14. David Vide: Model drona v programskem okolju AVL CRUISE M
  15. Alen Fridau: Snovanje vpenjalne priprave za proces vrtanja
  16. Matic Brunec: Krmilni in nadzorni sistem pnevmatske stiskalnice
  17. Urban Kolman: Zasnova kolaborativne robotske aplikacije za proces montaže v industriji
  18. Rok Knupleš: Varnost kolaborativne robotske aplikacije za proces montaže v industriji
  19. Sebastjan Osrečki: Izdelava in krmiljenje virtualnega transportnega procesa z uporabo programskih orodij Factory I/O in TIA Portal
  20. Jure Stošić: Hitro testiranje na covid-19 s kolaborativnim robotom
  21. Žiga Štern: Načrtovanje, izdelava in avtomatizacija elektro-pnevmatske stiskalnice
  22. Tomaž Rebernik: Snovanje in izdelava hidravličnega agregata za hidravlično stiskalnico
  23. Tilen Račnik: Snovanje modularne vpenjalne priprave za obdelavo prirobnega parnega cedila
  24. Miha Artič: Krmiljenje virtualnega pnevmatskega sistema z uporabo programskih orodij FluidSim in Factory I/O
  25. Rok Gaber: Vpenjalna priprava za vpenjanje odkovkov ojnic
  26. Aljaž Šalamun: Snovanje modularne vpenjalne priprave za obdelavo aluminijastega odlitka
  27. Luka Gorečan: Snovanje modularne vpenjalne priprave za proces frezanja jedra vložka
  28. Mario Pajtler: Snovanje modularne vpenjalne priprave za obdelavo odlitka vzvoda
  29. Žan Kirbiš: Vpenjalna priprava u-nastavka za baterije pri električnih avtomobilih
  30. Miha Ciglarič: Načrtovanje napajalnika za mikro električno erozijo
  31. Levko Levkov: Krmiljenje toka za izvedbo elektro erozije
  32. Luka Čas: Vodenje in vizualizacija vrtalne enote
  33. Ana Gregor: Nadgradnja naprave za mikro erozijo stekla
  34. Tomaž Strelec: Konstruiranje pnevmatskega vpenjalnega sistema za obdelavo profilov
  35. Uroš Podlesek: Pnevmatsko krmilje za proces trenja orehov
  36. Mitja Mikek: Razvoj modularne vpenjalne priprave za obdelavo difuzorja
  37. Borut Recek: Zasnova namenske vpenjalne priprave za obdelavo zgibnika
  38. Rudolf-Leon Filip: Priprava eksperimenta za mikrofluidiko
  39. Lara Borovnik: Uporabniški vmesnik in krmilni sistem 3-osne učne laboratorijske rotacijske mize
  40. Tilen Antonio Čučko: Input parameter analysis for electrified powertrain configurator
  41. Jure Pigac: Modeliranje različnih konfiguracij dvokolesnih in štirikolesnih električnih pogonov vozil s simulacijskimi orodji AVL
  42. Jure Trdin: Snovanje modularne vpenjalne priprave za procese odrezavanja
  43. Vid Pigac: Precizno pozicioniranje pnevmatskega valja
  44. Aleš Brunšek: Nadzor in varovanje stiskalnic
  45. Max Klančar: Sistem sledenja granulata od zalogovnika do brizgalnega stroja
  46. Tadej Mauko: Precizno pozicioniranje pnevmatskega valja
  47. Gregor Oset: Avtomatizacija mikroklime v proizvodnji
  48. Matic Jehart: Projektiranje in izdelava hidravlične zapornice
  49. Boris Nakov: Avtomatsko vodenje prometa skozi podvoz z uporabo krmilnika simatic s-7 1200
  50. Goran Munđar: Krmiljenje pnevmatskega sistema s programskih krmilnikom in profinet komunikacijskim vmesnikom
  51. Aljaž Javernik: Zasnova dvosmernega teleskopskega hidravličnega valja za stiskalnico
  52. Tomaž Sovinc: Sistem svetlobnega vodenja embaliranja in linija ct07 v bsh hišni aparati d.o.o. nazarje
  53. Nejc Zavernik: Krmiljenje pnevmatskega procesa z industrijskim krmilnikom in komunikacijskim vmesnikom
  54. Žan Kuder: Vodenje in vizualizacija obdelovalnega procesa mofa
  55. Bojan Vidovič: Vizualizacija procesa preoblikovanja s krmilnikom in mikro zaslonom
  56. Samo Šlander: Avtomatizirana naprava za doziranje in nameščanje pokrovov na plastično embalažo
  57. Aleš Knaus: REGULACIJA KOTA ZASUKA GREDI ELEKTROHIDRAVLIČNEGA ROTACIJSKEGA SERVOSISTEMA Z INDUSTRIJSKIM KRMILNIKOM
  58. Leon Jelenko: SISTEM Z VIRTUALNIM KRMILJEM ZA TESTIRANJE ZAŠČITNEGA STIKALA FID
  59. Žan Cocej: KRMILJENJE IN VIZUALIZACIJA ELEKTRO-PNEVMATSKEGA SISTEMA ZA ŽIGOSANJE LESENIH IZDELKOV
  60. Tomaž Rodošek: Povezava virtualnega krmilja z elektro-pnevmatskim transportnim sistemom
  61. Denis Ocvirk: PREDELAVA IN AVTOMATIZACIJA KOTLA NA DRVA ZA PREHOD NA OGREVANJE S SEKANCI
  62. Nick Drobec: REGULACIJA KOTNE HITROSTI ELEKTRO-HIDRAVLIČNEGA ROTACIJSKEGA SERVO-SISTEMA Z INDUSTRIJSKIM KRMILNIKOM
  63. Aljaž Jerenko: Regulacija pozicije elektro-hidravličnega premočrtnega servo-sistema z industrijskim krmilnikom
  64. Jernej Kosi: REGULACIJA SILE ELEKTRO-HIDRAVLIČNEGA PREMOČRTNEGA SERVO-SISTEMA Z INDUSTRIJSKIM KRMILNIKOM
  65. Sebastjan Ribič: Vključitev tekstovnega prikazovalnika v sistem vodenja manipulatorja
  66. Žiga Burič: Rekonstrukcija polavtomatskega sito-tiskarskega stroja
  67. Matevž Štefane: MANIPULIRANJE LESNO OBDELOVALNEGA STROJA S KOMUNIKACIJSKIM PROCESORJEM ZA INFORMACIJSKO TEHNOLOGIJO
  68. Boris Ouček: RAZVOJ IN IZDELAVA 3-OSNEGA CNC REZKALNIKA
  69. Nejc Pirc: DECENTRALIZIRANA STRUKTURA VODENJA LESNO OBDELOVALNEGA STROJA
  70. Jure Senekovič: Povezava kamere z mobilnim robotskim sistemom DaNI
  71. Martin Adler: Vizualizacija in krmiljenje elektro-pnevmatskega sistema z virtualnim krmiljem
  72. David Zorec: VODENJE UČNE ROBOTSKE ROKE LYNXMOTION AL5D Z UPORABO SENZORJA KINECT
  73. Darko Lorbek: VIZUALIZACIJA VODENJA LESNO OBDELOVALNEGA STROJA NA INDUSTRIJSKEM HMI PANELU
  74. Matic Polak: Optimiranje parametrov regulatorja podajalnega pogona obdelovalnega stroja v Simulink okolju
  75. Silvester Muršec: IZDELAVA MEHANSKEGA PRIJEMALA SORTIRNEGA MANIPULATORJA
  76. Jernej Geč: IZDELAVA PNEVMATSKEGA SORTIRNEGA MANIPULATORJA
  77. Rudolf Imre: Krmiljenje stroja za razrez cevnih segmentov
  78. Jožef Haužar: Simulacija hidravličnega podajalnega pogona tračne žage
  79. Matej Mihelčič: Avtomatizacija vpenjalne priprave na obdelovalnem stroju
  80. Marko Juršič: Zasnova avtomatizirane modularne vpenjalne priprave
  81. Benjamin Jovanovič: TELEOPERIRANJE MOBILNEGA ROBOTA S KRMILNIKOM NI SB-RIO 9632
  82. Bojan Mataič: Vpenjalni elementi pri odrezavanju
  83. Boštjan Zupanič: PREGLED IN UPORABA POSTOPKOV OPTIMIRANJA OBSTOJNOSTI PRI STRUŽENJU
  84. Robert Dvoršič: Načrtovanje lesno obdelovalnega stroja
  85. Benjamin Škafar: GLASOVNO UPRAVLJANJE SISTEMA ZA NADZOR REZALNIH SIL
  86. Miljenko Šarić: MERJENJE REZALNIH SIL MED PROCESOM VH OBDELAVE
  87. Gašper Ferme: ANALIZA IN SINTEZA KRMILNEGA SISTEMA VODENJA VARNOSTNIH VRAT OBDELOVALNEGA STROJA
  88. Primož Gorenšek: KRMILJENJE PORTALNEGA MANIPULATORJA V OBDELOVALNI CELICI
  89. Zvonko Franc: Posodobitev krmilja na stroju za izdelavo jeder PGM20
  90. Denis Krajnc: SISTEM ZA REGULACIJO REZALNIH SIL PRI VH FREZANJU
  91. Dejan Tajnikar: NADGRADNJA ZAVORNEGA SISTEMA TOVORNEGA POLPRIKLOPNEGA VOZILA
  92. Gregor Tuljak: VODENJE LINIJE HSC-STROJEV V OBDELOVALNI CELICI
  93. Maj Perovšek Tribušon: PARMAN ROBOTSKI INTERPRETER
  94. Marko Dobnikar: POSODOBITEV HLADILNO MAZALNEGA SISTEMA NA VALJARNIŠKEM OGRODJU
  95. David Koroša: UPORABA TEHNIKE ANIMACIJE ZA MODULARNO VPENJALNO PRIPRAVO
  96. Peter Hace: AVTOMATIZACIJA PROCESA POZICIONIRANJA PRALNE GRUPE PRALNEGA STROJA
  97. Urban Kozinc: RAČUNALNIŠKO SNOVANJE IN KONSTRUIRANJE VPENJALNE PRIPRAVE
  98. Miran Skutnik: ANALIZA PROCESOV IZDELAVE KOVINSKIH OBELEŽIJ
  99. Andrej Vasle: Zasnova testirane naprave za določevanje IMCS-a pri jamborih : diplomsko delo
  100. Uroš Župerl: Sistemizacija merilnih sredstev in nalog v tehniki merjenja dimenzij : diplomsko delo visokošolskega študija
  101. Boris Dušej: Krmiljenje modela proizvodnega procesa : diplomska naloga univerzitetnega študijskega programa

Druga dela (37)

  1. Miha Kovačič, Uroš Župerl, Leo Gusel, Miran Brezočnik: Reduction of surface defects by optimization of casting speed using genetic programming
  2. 12. letna konferenca mehatronike 2023
  3. 11. letna konferenca mehatronike 2022
  4. 10. letna konferenca mehatronike 2021
  5. 9. letna konferenca mehatronike 2020
  6. 8. letna konferenca mehatronike 2019
  7. 8. letna konferenca mehatronike 2019
  8. Mateja Ploj Virtič, Uroš Župerl, Marija Javornik: Pedagogy 1:1 in higher education
  9. 6. letna konferenca mehatronike 2017
  10. Marko Reibenschuh, Franc Čuš, Uroš Župerl: Comparison of different optimization and process control procedures
  11. Uroš Župerl, Franc Čuš, Edvard Kiker: Intelligent adaptive cutting force control in end-milling
  12. Zbornik povzetkov študentskih projektov
  13. Uroš Župerl, Mateja Ploj Virtič: Remote controlled laboratory as a modern form of engineering education
  14. Miroslav Neslušan, Andrej Czán, Uroš Župerl: Analiza porazdelitve toplote pri brušenju titanove zlitine VT 9 in njena povezava do zaostalih napetosti
  15. Uroš Župerl, Franc Čuš: Določevanje značilnih tehnoloških in gospodarskih parametrov med postopkom odrezovanja
  16. Uroš Župerl, Franc Čuš, Edvard Kiker, Matjaž Milfelner: Kombiniran sistem ločenega optimiranja in prilagodnega nastavljanja rezalnih parametrov med procesom oblikovnega frezanja
  17. Matjaž Milfelner, Uroš Župerl, Franc Čuš: Ustvarjanje modela rezalnih sil z uporabo umetne inteligence
  18. Franc Čuš, Uroš Župerl, Edvard Kiker: Modelno podprt sistem za dinamično nastavljanje rezalnih parametrov pri postopku frezanja
  19. Uroš Župerl, Franc Čuš, Valentina Gečevska: Optimiranje značilnih parametrov frezanja z uporabo razvojne tehnike optimizacije jate delcev
  20. Franc Čuš, Uroš Župerl: Real-time cutting tool condition monitoring in milling
  21. Uroš Župerl, Franc Čuš: Fixture analysis module, an essential element of the intelligent fixturing system
  22. Marko Reibenschuh, Franc Čuš, Uroš Župerl: Using LabVIEW software for development of new data acquisition software
  23. Zbornik povzetkov študentskih projektov
  24. Uroš Župerl, Franc Čuš: Tool cutting force modeling in ball-end milling using multilevel perceptron
  25. Uroš Župerl, Franc Čuš, Bogomir Muršec, Anton Ploj: A Hybrid analytical-neural network approach to the determination of optimal cutting conditions
  26. Uroš Župerl, Franc Čuš, Bogomir Muršec, Anton Ploj: A generalized neural network model of ball-end milling force system
  27. Matjaž Milfelner, Janez Kopač, Franc Čuš, Uroš Župerl: Genetic equation for the cutting force in ball-end milling
  28. Uroš Župerl, Franc Čuš, Matjaž Milfelner: Fuzzy control strategy for an adaptive force control in end-milling
  29. Uroš Župerl, Franc Čuš, Jože Balič: Intelligent cutting tool condition monitoring in milling
  30. Marko Reibenschuh, Franc Čuš, Uroš Župerl: Turning of high quality aluminium alloys with minimum costs
  31. Franc Čuš, Uroš Župerl, Jože Balič: Combined feedforward and feedback control of end milling system
  32. Mateja Ploj Virtič, Boris Aberšek, Uroš Župerl: Using of acoustic models in mechanical diagnostics
  33. Uroš Župerl, Franc Čuš: Machining process optimization by colony based cooperative search technique
  34. Franc Čuš, Uroš Župerl: Adaptive self-learning controller design for feedrate maximization of machining process
  35. Franc Čuš, Uroš Župerl: Approach to optimization of cutting conditions by using artificial neural networks
  36. Uroš Župerl, Edvard Detiček: Zbrano gradivo iz avditornih in laboratorijskih vaj pri predmetu Regulacijska tehnika : za program VS
  37. Uroš Župerl, Edvard Detiček: Regulacijska tehnika : za program VS
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici