| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Statistika DKUM

Bibliografija osebe. Seznam zajema vsa gradiva in ne le tista, kje je oseba mentor.

Doktorska dela (4)

  1. Aljaž Frančič: Programski cevovod za računsko učinkovito in robustno ocenjevanje prožilnih trenutkov motoričnih enot iz večkanalnih površinskih elektromiogramov
  2. Matej Kramberger: Sledenje spremembam impulznih odzivov v nestacionarnih večkanalnih konvolutivnih mešanicah impulznih izvorov, uporabljeno pri analizi površinskih elektromiogramov
  3. Filip Urh: Ocenjevanje pravilnosti razpoznave posameznih impulzov iz večkanalnih konvolutivnih mešanic impulznih izvorov
  4. Rok Istenič: MODELIRANJE INDEKSA AKTIVNOSTI S STATISTIKAMI VIŠJIH REDOV ZA VREDNOTENJE REDKIH IMPULZNIH IZVOROV V KONVOLUTIVNIH MEŠANICAH

Magistrska dela (21)

  1. Tomaž Jandrok: Razvoj celovite programske rešitve za spremljanje stanja letalskih akumulatorjev
  2. Leon Abraham: Razvoj sistema za zaznavo oglasov s pomočjo strojnega učenja
  3. Matic Rašl: Comparison and optimization of algorithms for simultaneous localization and mapping on a mobile robot
  4. Klemen Podpadec: Izdelava pametnega letečega plovila in sistema za oddaljeno krmiljenje z vmesnikom mišice-stroj
  5. Nina Murks: Sistem za beleženje zgodovine ročnega urejanja rezultatov dekompozicije večkanalnih površinskih elektromiogramov
  6. Simon Slemenšek: Vtičnik VST za produkcijo glasbe
  7. Andraž Skupek: Primerjava različnih načinov učenja globokih nevronskih mrež v avtonomni vožnji
  8. Tjaž Vračko: Software based encoder/decoder generation for data exchange optimization in the internet of things
  9. Jože Fartek: Razpoznava govorcev na mobilni platformi
  10. Vid Rajtmajer: Design and development of a mobile application for configuring and using wildlife trackers
  11. Gal Meznarič: Pregled varnosti protokolov za pošiljanje e-pošte
  12. Patrik Kokol: Detekcija osebe v globinski sliki s pomočjo konvolucijskih nevronskih mrež
  13. Jan Mikolič: Analiza trga kriptovalut s postopki slepega ločevanja izvorov
  14. Nejc Galof: Zasnova in izvedba postopka migracije aplikativnih programskih vmesnikov specifičnih naprav v univerzalni aplikativni programski vmesnik
  15. Blaž Sitar: Nevroevolucijski algoritem NEAT na grafičnih karticah
  16. Gregor Spagnolo: RAČUNALNIŠKO PODPRTA IDENTIFIKACIJA ELEKTRIČNE AKTIVNOSTI ČLOVEŠKEGA KORTEKSA PRI PATOLOŠKEM TREMORJU
  17. Boštjan Brenčič: PREPOZNAVANJE ČUSTEV S POMOČJO SENZORJA KINECT, PROGRAMSKEGA ORODJA FACESHIFT IN ANALIZE GLAVNIH KOMPONENT
  18. Damjan Karlatec: RAČUNALNIŠKO PODPRTO NEINVAZIVNO VREDNOTENJE DINAMIKE PATOLOŠKEGA TREMORJA V SKELETNIH MIŠICAH
  19. Uroš Manačinski: NAPREDNO KRMILJENJE PROTETIČNIH NAPRAV S POMOČJO DEKOMPOZICIJE POVRŠINSKIH SIGNALOV EMG
  20. Dal Rupnik: SAMODEJNA KLASIFIKACIJA GLASBENIH ŽANROV ZVOČNIH POSNETKOV
  21. Vojko Glaser: ANALIZA SEKVENČNE DEKOMPOZICIJE SESTAVLJENIH SIGNALOV S POMOČJO KOMPENZACIJE KONVOLUCIJSKIH JEDER

Diplomska dela (64)

  1. Rok Šekoranja: Blokiranje in analiziranje spletnih strani s pomočjo umetne inteligence in vtičnika Google Chrome
  2. Bine Zgaga: Nadzorni sistem in zaznava objektov na sliki, zajeti z brezžično kamero
  3. Tilen Tratnjek: Pametni modularni sistem za gojenje mikrozelenjave
  4. Kristjan Stopar: Implementacija zajemanja meritev senzorjev tof s pomočjo realno-časovnega operacijskega sistema za vizualno kinestetično napravo za slepe in slabovidne
  5. Patricij Jurgelj: Avtentikacijski postopek z uporabo azure active directory B2C in knjižnice microsoft authentication library
  6. Iva Premoša: Avtomatizacija kletke za hrčka s pomočjo platforme arduino
  7. Jernej Volk: Izdelava daljinsko upravljanega kvadrokopterja s pomočjo ploščice STM32F3DISCOVERY
  8. Žak Paradižnik: Standardizacija modula za prijavo v podjetju Inel
  9. Marko Ranđelović: Razvoj sistema za zapisovanje podatkov o letu po standardu IGC
  10. Pia Žnidaršič: Izračun in vizualizacija orientacije vizualano-kinestetične naprave za slepe in slabovidne s pomočjo inercijskega senzorja in magnetometra
  11. Viktorija Stevanoska: Pregledna analiza izbranih kvantnih algoritmov
  12. David Slatinek: Uporaba platforme Raspberry Pi in interneta stvari za zdravstvene namene
  13. Alen Granda: Sledenje aktivnosti na kolesu s pomočjo mikrokrmilnika ESP32
  14. Jana Janković: Sistem za zalivanje in oddaljen nadzor pogojev za rast sobnih rastlin
  15. Alen Trstenjak: Platforma za avtomatizacijo doma z računalnikom Raspberry Pi
  16. Lina Zorman: Uporaba tehnologije za razpoznavo obraza na paketniku Direct4.me
  17. Ian Bogdan: Razvoj pametne ure na računalniški platformi Seeeduino Xiao
  18. Anže Ferčec: Mobilna aplikacija za oddaljeno upravljanje vozila s kamero na platformi Raspberry Pi
  19. Nejc Jeušnik: Pametna vremenska postaja za napoved temperature s pomočjo strojnega učenja
  20. Urban Knupleš: Uporaba nevronskih jezikovnih modelov za prepoznavanje imenskih entitet iz nestrukturiranih dokumentov
  21. Gregor Caf: Pametni sobni rastlinjak za pridelavo mikrozelenja
  22. Michele Perrone: An overview of selected pseudo-stereophonic techniques
  23. Niko Matjašič: Števec korakov in kalorij na platformi STM32 F4 Discovery
  24. Tadeja Keršič: Avtomatska krmilnica za male živali s platformo Arduino
  25. Filip Horvat: Primerjava pretočnih šifrirnikov podatkov na modulu STM32f411
  26. Luka Ernestini: Pomočnik za igro Briškola na računalniku Raspberry Pi
  27. Luka Klančar: Analiza večkanalnih elektromiogramov mišic podlahti med igranjem bas kitare
  28. Blaž Satler: Varnostna analiza ter popravilo napak v preverjanju in obdelavi podatkovnih nizov
  29. Urban Vidovič: Platforma Raspberry Pi kot avtokamera in senzor vsebnosti alkohola v izdihanem zraku
  30. Tomaž Piko: Izdelava pogovornega robota z rekurentno nevronsko mrežo LSTM
  31. Matic Rašl: Mobilni robot za lokalizacijo in kartiranje prostora z uporabo senzorja za razdaljo
  32. Klemen Pal: Primerjava algoritmov za določanje sopojavnosti besed v besedilih
  33. Anže Prelovšek: Aplikacija uglaševanja klarineta na računalniku Raspberry Pi
  34. Ilija Tomić: Analiza in optimizacija prometa spletne trgovine
  35. Klemen Peganc: Cross-platform Sense Glove Communications
  36. Sebastjan Juhart: Primerjava razvoja mobilnih aplikacij za operacijska sistema iOS in Android
  37. Andraž Skupek: Varnostni sistem in oddaljen nadzor hišnih ljubljenčkov na računalniku Raspberry Pi
  38. Uroš Žerak: Pametni zvonec
  39. Tomaž Robič: Avtomatski sobni rastlinjak za pridelavo feferonov
  40. Klemen Podpadec: Snovanje sistema za brezžično upravljanje pametnega vozila na mikrokrmilniku ESP32 Feather
  41. Janko Češnjaj: Namizna igra »Whac-A-Mole« na računalniku Arduino
  42. Simon Hozjan: Blokiranje in analiziranje obiska spletnih strani v brskalniku Google Chrome
  43. Gregor Horvat: Računalniški sistem za nadzor in učinkovito upravljanje ogrevanja stanovanjskih objektov
  44. Jaka Čugalj: Programiranje hologramskega zaslona iz vrtečih diod LED s pomočjo računalnika Arduino Uno
  45. Leon Pahole: Pametna vrata z uporabo tehnik računalniškega vida in platforme Arduino
  46. Jernej Plankelj: VREDNOTENJE RAČUNALNIŠKO-PODPRTIH POSTOPKOV ZA ROBUSTNO IN NEINVAZIVNO MERJENJE MIŠIČNE UTRUJENOSTI
  47. Erik Kancler: PRIMERJAVA UČINKOVITOSTI HIBRIDNIH APLIKACIJ, IZDELANIH V ORODJU IBM WORKLIGHT Z DOMORODNIMI APLIKACIJAMI NA PAMETNIH MOBILNIH NAPRAVAH
  48. Renato Korez: MOBILNA APLIKACIJA ZA UPRAVLJANJE OPOMNIKOV JEMANJA ZDRAVIL NA OPERACIJSKEM SISTEMU IOS
  49. Gorazd Kunej: MOBILNA APLIKACIJA ZA PODPORO ZDRAVEMU PREHRANJEVANJU NA OPERACIJSKEM SISTEMU iOS
  50. Andraž Špat: OSEBNA EVIDENCA LETOV ZA PILOTE JADRALNIH LETAL NA OPERACIJSKEM SISTEMU WINDOWS MOBILE
  51. David Tacer: PRIMERJAVA SIMETRIČNIH KODIRNIKOV V PROGRAMSKEM OKOLJU C#
  52. Matej Štern: MOBILNA APLIKACIJA ZA SLEDENJE FREKVENCI DIHANJA
  53. Jovan Višnjić: VMESNIK MOŽGANI-RAČUNALNIK NA OSNOVI POTENCIALOV SSVEP IN NJEGOVA UPORABA V RAČUNALNIŠKIH APLIKACIJAH
  54. Matej Toplak: INTERAKTIVNI KOLEDAR S PODPORO NARAVNEGA VMESNIKA KINECT
  55. Aljaž Štraser: OPTIČNO RAZPOZNAVANJE ZNAKOV IZ SLIK IN VIDEA
  56. Luka Bratoš: IZLOČANJE MOTENJ V VEČKANALNIH ELEKTROENCEFALOGRAMIH
  57. Gregor Spagnolo: IZDVAJANJE POZICIJE OČESNEGA ZRKLA S POMOČJO SPLETNE KAMERE
  58. Andrej Šlegl: PAMETNI BRSKALNIK ZA OS WINDOWS PHONE 7: RESTAVRACIJE V BLIŽINI
  59. Jernej Kavka: INFORMACIJSKA TOČKA Z VEČDOTIČNIM ZASLONOM V OS WINDOWS 7
  60. Dejan Volk: ELEKTROENCEFALOGRAM IN NIZKOCENOVNI VMESNIKI MOŽGANI-STROJ
  61. Matej Mašat: BREZŽIČNA KOMUNIKACIJA SENZORSKIH NAPRAV S HIŠNIM STREŽNIKOM iGORENJE
  62. Grega Cehner: SPREMLJANJE IN NADZOR UPORABE MOBILNEGA TELEFONA NA DALJAVO
  63. Lovro Hartman: KRMILJENJE HELIKOPTERJA S ŠTIRIMI POGONSKIMI OSMI S POMOČJO ODPRTOKODNE PLATFORME ARDUINO
  64. Aleš Holobar: Vpeljava dinamike v statične virtualne modele : diplomska naloga univerzitetnega šudijskega programa

Druga dela (25)

  1. Jakob Škarabot, Claudia Ammann, Thomas G. Balshaw, Matjaž Divjak, Filip Urh, Nina Murks, Guglielmo Foffani, Aleš Holobar: Decoding firings of a large population of human motor units from high-density surface electromyogram in response to transcranial magnetic stimulation
  2. ROSUS 2024 - Računalniška obdelava slik in njena uporaba v Sloveniji 2024
  3. Kohei Watanabe, Shun Kunugi, Aleš Holobar: The dose–response relationship of quercetin on the motor unit firing patterns and contractile properties of muscle in men and women
  4. Matjaž Divjak, Gašper Sedej, Nina Murks, Mitja Gerževič, Uroš Marušič, Rado Pišot, Boštjan Šimunič, Aleš Holobar: Inter-person differences in isometric coactivations of triceps surae and tibialis anterior decrease in young, but not in older adults after 14 days of bed rest
  5. ROSUS 2023 - Računalniška obdelava slik in njena uporaba v Sloveniji 2023:
  6. ROSUS 2022 - Računalniška obdelava slik in njena uporaba v Sloveniji 2022
  7. ROSUS 2020 - Računalniška obdelava slik in njena uporaba v Sloveniji 2020
  8. Petra Povalej Bržan, J.A. Gallego, J. P. Romero, Vojko Glaser, E. Rocon, Julián Benito-León, Félix Bermejo-Pareja, Ignacio Posada, Aleš Holobar: New perspectives for computer-aided discrimination of Parkinson's disease and essential tremor
  9. Tamás Kapelner, Ning Jiang, Aleš Holobar, Ivan Vujaklija, Aidan Roche, Dario Farina, Oskar Aszmann: Motor unit characteristics after targeted muscle reinnervation
  10. Maoqi Chen, Aleš Holobar, Xu Zhang, Ping Zhou: Progressive fastICA peel-off and convolution kernel compensation demonstrate high agreement for high density surface EMG decomposition
  11. Aleš Holobar: Kvantno računalništvo in kriptografija
  12. Hamid Marateb, K C McGill, Aleš Holobar, Z C Lateva, M Mansourian, Roberto Merletti: Accuracy assessment of CKC high-density surface EMG decomposition in biceps femoris muscle
  13. Aleš Holobar, Vojko Glaser, J.A. Gallego, J.L. Dideriksen, Dario Farina: Non-invasive characterization of motor unit behaviour in pathological tremor
  14. Vojko Glaser, Aleš Holobar, Damjan Zazula: Real-time motor unit identification from high-density surface EMG
  15. Aleš Holobar, Marco A. Minetto, Dario Farina: Accurate identification of motor unit discharge patterns from high-density surface EMG and validation with a novel signal-based performance metric
  16. Dario Farina, Hubertus Rehbaum, Aleš Holobar, Ivan Vujaklija, Ning Jiang, Christian Hofer, Stefan Salminger, Hans-Willem van Vliet, Oskar Aszmann: Noninvasive, accurate assessment of the behavior of representative populations of motor units in targeted reinnervated muscles
  17. Dario Farina, Ning Jiang, Hubertus Rehbaum, Aleš Holobar, Bernhard Graimann, Hans Dietl, Oskar Aszmann: The extraction of neural information from the surface EMG for the control of upper-limb prostheses
  18. Dario Farina, Aleš Holobar: Human-machine interfacing by decoding surface electromyogram
  19. Aleš Holobar, Damjan Zazula: Surface EMG decomposition using a novel approach for blind source separation
  20. Dario Farina, Aleš Holobar, Marco Gazzoni, Damjan Zazula, Roberto Merletti, Roger M. Enoka: Adjustments differ among low-threshold motor units during intermittent, isometric contractions
  21. Matjaž Divjak, Rok Istenič, Aleš Holobar: EVA - EEG viewer and annotator : version 1.0
  22. Aleš Holobar: CKC inspector : version 2.0
  23. Aleš Holobar: DEMUSEtool : version 3.0
  24. Aleš Holobar, Damjan Zazula: Multichannel blind source separation using convolution kernel compensation
  25. Aleš Holobar, Milan Ojsteršek, Damjan Zazula: Distributed Jacobi joint diagonalization on clusters of personal computers
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici