| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:Kibernetski terorizem in njegove implikacije za Evropsko unijo : diplomsko delo visokošolskega študijskega programa Varnost in policijsko delo
Avtorji:ID Smrekar, Peter (Avtor)
ID Lobnikar, Branko (Mentor) Več o mentorju... Novo okno
Datoteke:.pdf VS_Smrekar_Peter_2024.pdf (822,67 KB)
MD5: 63739ADBAE7C279EE7808B59FB67B8CB
 
Jezik:Slovenski jezik
Vrsta gradiva:Diplomsko delo/naloga
Tipologija:2.11 - Diplomsko delo
Organizacija:FVV - Fakulteta za varnostne vede
Opis:V tem diplomskem delu so raziskani pomen in vpliv kibernetskega terorizma na družbo. V prvem poglavju so opredeljenicilji in namen naloge, ki so bili ugotoviti kako kibernetski terorizem, kibernetska kriminaliteta in kibernetska vojna delujejo in kaj so njihovi motivi. V drugem delu so opredeljeni kibernetski kriminal, kibernetsko vojno in kibernetski terorizem kot različni pojmi in s tem tudi postavljen definicijski okvir za nadaljno raziskovanje vsakega posebej. Ker je naslov naloge osredotočen na kibernetski terorizem je posebna vloga namenjena temu poglavju in raziskovanju primerov, ki so se zgodili v realnem svetu. V tretjem delu se je naloga osredotočena na raziskovanje pravnega okvirja v EU in nekaterih večjih svetovnih državah, kjer tako kot v uvodnem delu, veliko prepreko pri vzpostavljanju pravnega okvirja predstavljajo prav definicije kibernetskega terorizma, zatoje v četrtem poglavju izbrana definicija, ki je dovolj razlikovala posamezne pojave kibernetske odklonskosti, torej kibernetskega kriminala, kibernetske vojne in kibernetskega terorizma. Četrto poglavje je namenjeno zakonodajalcu torej državnim in naddržavnim entitetam, ki imajo pristojnosti za delovanje na mednarodnem nivoju ali pa na nacionalnem. Organi pregona potrebujejo v prvi vrsti pravni okvir, kjer bodo lahko preganjali ali pa sankcionirali omenjena dejanja zopet v okviru predlaganih zakonov. Tu je potrebno omeniti harmonizacijo mednarodnega prava na tem področju in tudi zagotavljanje mednarodnega sodelovanja omenjenih organov pregona.
Ključne besede:kibernetski terorizem, kibernetski kriminal, kibernetska varnost, Evropska unija, diplomske naloge
Kraj izida:Ljubljana
Kraj izvedbe:Ljubljana
Založnik:P. Smrekar
Leto izida:2024
Leto izvedbe:2024
Št. strani:VI f., [59] str.
PID:20.500.12556/DKUM-90073 Novo okno
UDK:343.3/.7:004(043.2)
COBISS.SI-ID:208735235 Novo okno
Datum objave v DKUM:24.09.2024
Število ogledov:0
Število prenosov:52
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:FVV
:
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Licence

Licenca:CC BY-NC-ND 4.0, Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna
Povezava:http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/deed.sl
Opis:Najbolj omejujoča licenca Creative Commons. Uporabniki lahko prenesejo in delijo delo v nekomercialne namene in ga ne smejo uporabiti za nobene druge namene.
Začetek licenciranja:22.08.2024

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:Cyberterrorism and its implications on EU
Opis:In this thesis, I explored the significance and impact of cyberterrorism on society. The first chapter defined the objectives and purpose of the study, which were to determine how cyberterrorism, cybercrime, and cyberwarfare operate and what their motives are. In the second part, I distinguished cybercrime, cyberwarfare, and cyberterrorism as different concepts, establishing a definitional framework for further investigation of each individually. Given that the focus of the thesis is on cyberterrorism, special attention was given to this chapter, including an examination of real-world cases. The third part focused on analyzing the legal framework within the EU and some major global countries. As identified in the introduction, defining cyberterrorism poses a significant challenge to establishing a legal framework. Thus, in the fourth chapter, I selected a definition that clearly differentiates cyberterrorism from cybercrime and cyberwarfare. The fourth chapter is intended for legislators and international and national entities with jurisdiction to operate at the international or national level. Law enforcement agencies primarily need a legal framework to prosecute or sanction these actions within the proposed laws. It is important to mention the need for harmonization of international law in this area and to ensure international cooperation among law enforcement agencies..
Ključne besede:cyberterrorism, cyberwarfare, cybercrime, cybersecurity, legal framework


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici