| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:Influence of the pandemic on students digital literacy skills
Avtorji:ID Vranešević, Branko (Avtor)
ID Kljajić Borštnar, Mirjana (Mentor) Več o mentorju... Novo okno
ID Jereb, Eva (Komentor)
Datoteke:.pdf MAG_Vranesevic_Branko_2022.pdf (986,34 KB)
MD5: 51C528E4995EA1784ED1055F21AA79F0
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Magistrsko delo/naloga
Tipologija:2.09 - Magistrsko delo
Organizacija:FOV - Fakulteta za organizacijske vede
Opis:The COVID-19 pandemic has brought many hardships to the world, but in this master thesis we would like to focus on the changes affecting student’s digital literacy skills during their online studies. With different circumstances affecting their efforts we try to research what were some of the problems they faced trying to acquire education and what programs and techniques helped them on the way. The purpose of this research was to examine the discrepancy between digital literacy levels pre, during and post pandemic, and how all those changes affected the students of Slovenia and Serbia, and what were the possible differences between those countries. We go over the results of the questionnaire and the statistic research while gathering our thoughts about their meanings and how can we use them for future researches on this topic and as an even more important goal, to raise awareness on the effects of the restrictions and changes on students. We believe that our research gave an insight on how much the changes in understanding how technology has helped students to follow up on their education in a new form and at the same time educate following populations. Researching relevant literature, we found that with the efforts of all parties including students, their professors, university boards but also with the help of technology and government funds we could help guide the development of student’s digital literacy in the right direction.
Ključne besede:Covid-19, Pandemic, Students, Digital Literacy
Kraj izida:Kranj
Leto izida:2022
PID:20.500.12556/DKUM-83516 Novo okno
COBISS.SI-ID:144463363 Novo okno
Datum objave v DKUM:07.09.2023
Število ogledov:291
Število prenosov:11
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:FOV
:
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Licence

Licenca:CC BY-NC-ND 4.0, Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna
Povezava:http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/deed.sl
Opis:Najbolj omejujoča licenca Creative Commons. Uporabniki lahko prenesejo in delijo delo v nekomercialne namene in ga ne smejo uporabiti za nobene druge namene.
Začetek licenciranja:08.12.2022

Sekundarni jezik

Jezik:Slovenski jezik
Naslov:Vpliv pandemije na digitalno pismenost študentov
Opis:Pandemija COVID-19 je svetu prinesla številne težave, v tej magistrski nalogi, pa bi se radi osredotočili na spremembe, ki vplivajo na digitalno pismenost študentov med njihovim spletnim študijem. Zaradi različnih okoliščin, ki vplivajo na njihova prizadevanja, poskušamo raziskati, s kakšnimi težavami so se srečevali, ko so poskušali pridobiti izobrazbo, in kateri programi in tehnike so jim pomagali na tej poti. Namen te raziskave je bil preučiti razlike med ravnmi digitalne pismenosti pred, med in po pandemiji ter kako so vse te spremembe vplivale na študente v Sloveniji in Srbiji in kakšne so morebitne razlike med tema državama. Rezultate vprašalnika in statistične raziskave pregledujemo, razmišljamo o njihovih pomenih in kako jih lahko uporabimo za prihodnje raziskave na to temo ter kot še pomembnejši cilj ozaveščanje o učinkih omejitev in sprememb. na študente. Menimo, da je naša raziskava dala vpogled v to, koliko so spremembe v razumevanju, kako je tehnologija pomagala učencem, da v novi obliki sledijo svojemu izobraževanju in hkrati izobražujejo naslednje populacije. Z raziskovanjem ustrezne literature smo ugotovili, da bi s prizadevanji vseh strani, vključno s študenti, njihovimi profesorji, univerzitetnimi sveti, pa tudi s pomočjo tehnologije in državnih sredstev lahko pomagali usmerjati razvoj digitalne pismenosti študentov v pravo smer.
Ključne besede:Covid-19, pandemic, students, digital literacy


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici