| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:Branje in obdelava signalov eeg - pristop s strojnim učenjem : diplomsko delo
Avtorji:ID Pavlič, Sašo (Avtor)
ID Karakatič, Sašo (Mentor) Več o mentorju... Novo okno
ID Bizjak, Boris (Komentor)
Datoteke:.pdf VS_Pavlic_Saso_2019.pdf (1,57 MB)
MD5: 672C78F36CC776DC3A82B08357172F26
PID: 20.500.12556/dkum/b22acd52-37a5-4816-b31c-7d1731fbf084
 
Jezik:Slovenski jezik
Vrsta gradiva:Diplomsko delo/naloga
Tipologija:2.11 - Diplomsko delo
Organizacija:FERI - Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko
Opis:Diplomska naloga zajema spoznavanje in predstavitev z osnovami EEG-možganskih valov s pomočjo naprave Emotiv Insight. Zajeti EEG-podatki predstavljajo vhodne podatke v modelu strojnega učenja, s pomočjo katerega se je ugotavljalo, kdaj in kje se pojavljajo iskani vzorci. Eksperiment razvite metode zajema podatkov in uporabe modela se je izvedel tako, da se je testni subjekt izpostavil izmenjujočim izbranim slikam, ob tem pa so se z napravo Emotiv Insight zajeli EEG-možganski valovi. Zajeti EEG-podatki so služili kot zbirka podatkov, iz katere se je učil klasifikacijski model umetne nevronske mreže, ki uspešno razpoznava, kdaj je testni subjekt podvržen eni vrsti slik in kdaj drugi.
Ključne besede:EEG, možganski valovi, strojno učenje, BCI-naprava, snemanje podatkov
Kraj izida:Maribor
Kraj izvedbe:Maribor
Založnik:[S. Pavlič]
Leto izida:2019
Št. strani:IV, 52 f.
PID:20.500.12556/DKUM-74428 Novo okno
UDK:004.383.3:612.82(043.2)
COBISS.SI-ID:22842134 Novo okno
NUK URN:URN:SI:UM:DK:KAPX9PN8
Datum objave v DKUM:13.11.2019
Število ogledov:1398
Število prenosov:114
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:KTFMB - FERI
:
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Licence

Licenca:CC BY-NC-ND 4.0, Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna
Povezava:http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/deed.sl
Opis:Najbolj omejujoča licenca Creative Commons. Uporabniki lahko prenesejo in delijo delo v nekomercialne namene in ga ne smejo uporabiti za nobene druge namene.
Začetek licenciranja:27.08.2019

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:Reading and processing eeg signals - the machine learning approach
Opis:The diploma thesis covers cognition and presentation, with the basics of EEG brain waves using the Emotiv Insight device. The captured EEG data represents the input data into a machine learning model, which was used to determine when and where the required patterns appear. The experiment of the developed method of capturing data and model usage was carried out by exposing the test subject to the alternating selected images and capturing the EEG brain waves with the Emotiv Insight device. The captured EEG data served as a database from which the artificial neural network classification model learnt to successfully recognize when a test subject was exposed to one type of image and when to another.
Ključne besede:EEG, brainwaves, machine learning, BCI device, recording data


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici