| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva Pomoč

Naslov:Optimizacija ravnanja z odpadki v podjetju transpak d.o.o.
Avtorji:ID Vrbnjak, Kristian (Avtor)
ID Knez, Matjaž (Mentor) Več o mentorju... Novo okno
Datoteke:.pdf VS_Vrbnjak_Kristian_2017.pdf (1,85 MB)
MD5: C87B4B7DD5FCB0DB1CBEDDB8D2EE0C12
PID: 20.500.12556/dkum/13166722-de97-4250-a43d-760bbaa85135
 
Jezik:Slovenski jezik
Vrsta gradiva:Diplomsko delo/naloga
Organizacija:FL - Fakulteta za logistiko
Opis:Ravnanje z odpadki je eden od ključnih problemov s katerimi se srečujejo skoraj vsa proizvodnja podjetja in eno izmed pomembnih področij varstva okolja. V diplomskem delu je obravnavan praktičen primer ravnanja z odpadki v podjetju Transpak d.o.o.. Podjetje v svoji proizvodnji uporablja različne vrste surovin, med katerimi so tudi take, ki so okolju škodljive. Zaradi možnega negativnega vpliva na okolje je pomembno, da so odpadki do odvoza v center za ravnanje z odpadki ustrezno sortirani in skladiščeni. Pravilno ravnanje z odpadki je imperativ, ki bi ga morali upoštevati vsi zaposleni v podjetju. Da bi dosegli potrebni nivo na tem področju je zaposlene potrebno izobraževati, kako se pravilno ravna z določeno vrsto odpadka, kako je odpadke potrebno ločevati in shranjevati. Obravnavano področje ureja zakonodaja na podlagi katere tudi podjetja morajo imeti svoje pravilnike in interno dokumentacijo podjetja. V pričujoči diplomski nalogi je podan posnetek trenutnega stanja v obravnavanem podjetju Transpak d.o.o.. Na podlagi ugotovljenih dejstev so predstavljene tudi nekatere možne rešitve, ki bi odpravile neustrezno ravnanje z odpadki, ki smo ga zaznali v času, ko smo v tem podjetju opravljali prakso.
Ključne besede:odpadki, ravnanje z odpadki, ločevanje odpadkov, predelava, ekološki otoki
Kraj izida:Maribor
Leto izida:2017
PID:20.500.12556/DKUM-67731 Novo okno
NUK URN:URN:SI:UM:DK:HM2ZGRMY
Datum objave v DKUM:02.08.2018
Število ogledov:1573
Število prenosov:150
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
Področja:FL
:
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Licence

Licenca:CC BY-NC-ND 4.0, Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna
Povezava:http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/deed.sl
Opis:Najbolj omejujoča licenca Creative Commons. Uporabniki lahko prenesejo in delijo delo v nekomercialne namene in ga ne smejo uporabiti za nobene druge namene.
Začetek licenciranja:29.08.2017

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:Optimization of waste management in the transpak company
Opis:All the production companies have a problem how to properly deal with waste handling which is one of the most important areas of environmental protection. The diploma thesis discussed the practical example of the waste handling in the company TRANSPAK d.o.o.. In its production the company uses different kinds of raw materials, which include those that are harmful to the environment. Due to the potential negative impact on the environment, it is important that the waste is properly sorted and stored until it is removed to the center for the waste handling. Proper waste handling is imperative, which should be respected by all employees of the company. In order to achieve the necessary level in this area, it is required to educate employees on how to properly treat a certain type of waste, how waste should be separated and stored. The studied area is governed by the law under which the companies must have their own policies and internal documents. In the present diploma thesis is given a snapshot of the current situation in the company Transpak d.o.o.. Consequently, are presented some possible solutions how to eliminate improper waste handling, which was detected in time we performed our practice there.
Ključne besede:waste, waste handling, waste separation, recycling, ecological islands


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici