| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Izpis gradiva

Naslov:Rainbow domination in the lexicographic product of graphs
Avtorji:Kraner Šumenjak, Tadeja (Avtor)
Rall, Douglas F. (Avtor)
Tepeh, Aleksandra (Avtor)
Datoteke:URL http://dx.doi.org/10.1016/j.dam.2013.03.011
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano (r6)
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:FKBV - Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede
Opis:Preslikava iz množice vozlišč grafa ▫$G$▫ v potenčno množico množice ▫${1,2,dots, k}$▫ se imenuje ▫$k$▫-mavrična dominantna funkcija, če za poljubno vozlišče ▫$v$▫ z lastnostjo ▫$f(v) = emptyset$▫ velja ▫${1,dots,k} = bigcup_{u in N(v)}f(u)$▫. Obravnavamo ▫$k$▫-mavrično dominantno število grafa ▫$G$▫, ▫$gamma_{rk}(G)$▫, ki je minimalna vsota (po vseh vozliščih grafa ▫$G$▫) moči podmnožic, ki so vozliščem dodeljena s ▫$k$▫-mavrično dominantno funkcijo. V članku se osredotočimo na 2-mavrično dominantno število leksikografskega produkta grafov in dokažemo natančno spodnjo in zgornjo mejo za to število. Dejansko pokažemo natančno vrednost za ▫$gamma_{r2}(G circ H)$▫, razen v primeru, ko je ▫$gamma_{r2}(H) = 3$▫ in obstaja taka minimalna 2-mavrična dominantna funkcija grafa $H$, ki nekemu vozlišču v grafu ▫$H$▫ dodeli oznako ▫${1,2}$▫.
Ključne besede:dominacija, popolna dominacija, mavrična dominacija, leksikografski produkt, domination, total domination, rainbow domination, lexicographic product
Leto izida:2013
Št. strani:str. 2133-2141
Številčenje:Vol. 161, iss. 13-14
UDK:519.17
COBISS_ID:3514668 Povezava se odpre v novem oknu
ISSN pri članku:0166-218X
NUK URN:URN:SI:UM:DK:T5MCBN6Z
Število ogledov:520
Število prenosov:61
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
Področja:Ostalo
:
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:AddThis
AddThis uporablja piškotke, za katere potrebujemo vaše privoljenje.
Uredi privoljenje...

Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Gradivo je del revije

Naslov:Discrete applied mathematics
Skrajšan naslov:Discrete appl. math.
Založnik:Elsevier
ISSN:0166-218X
COBISS.SI-ID:25342464 Novo okno

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:Mavrična dominacija v leksikografskem produktu grafov
Opis:A ▫$k$▫-rainbow dominating function of a graph ▫$G$▫ is a map ▫$f$▫ from ▫$V(G)$▫ to the set of all subsets of ▫${1,2,dots,k}$▫ such that ▫${1,dots,k} = bigcup_{u in N(v)}f(u)$▫ whenever ▫$v$▫ is a vertex with ▫$f(v) = emptyset$▫. The ▫$k$▫-rainbow domination number of ▫$G$▫ is the invariant ▫$gamma_{rk}(G)$▫, which is the minimum sum (over all the vertices of ▫$G$▫) of the cardinalities of the subsets assigned by a ▫$k$▫-rainbow dominating function. We focus on the 2-rainbow domination number of the lexicographic product of graphs and prove sharp lower and upper bounds for this number. In fact, we prove the exact value of ▫$gamma_{r2}(G circ H)$▫ in terms of domination invariants of ▫$G$▫ except for the case when ▫$gamma_{r2}(H) = 3$▫ and there exists a minimum 2-rainbow dominating function of ▫$H$▫ such that there is a vertex in ▫$H$▫ with the label ▫${1,2}$▫.


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici