| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Parametrični vplivi na kakovost in zanesljivost merilnega vezja : učbenik
Vojko Matko, 2022, učbenik

Opis: Vsebina obsega vplive posameznih parametrov na kakovost in zanesljivost merilnega vezja. Parametrični pristop daje zelo natančen kakovostni pregled nad vplivi parametrov vezja, vplivnimi količinami in tudi optimiranju merilnih vezij v smislu “ECO (Ecology) design-a”. Ta je predpisan z evropsko direktivo 2009/125 /CE in postavlja okvir za določitev zahtev za okoljsko primerno zasnovo izdelkov, povezanih s čim manjšo porabo električne energije. Ob upoštevanju te direktive pa moramo ob zmanjšanju porabe energije posameznih vezij tudi preverjati kakovost in zanesljivost delovanja, kar je v tem učbeniku osredotočeno na področje merilne negotovosti merilnih vezij. Pomembne pridobitve parametričnega pristopa so, da v končni analizi dobimo informacijo o velikostnih redih posameznih parametričnih vplivov, da izboljšamo kakovost v smislu izboljšanja merilne negotovosti ob sočasnem zmanjšanju porabe električne energije in predvsem, da dobimo informacijo kako izboljšati vezje. Vsebina te publikacije je splošno uporabna tudi pri drugih predmetih študija splošne elektrotehnike.
Ključne besede: vpliv parametrov, analize parametrov, merilna negotovost, zanesljivost delovanja, »eco design«
Objavljeno v DKUM: 25.05.2022; Ogledov: 745; Prenosov: 84
.pdf Celotno besedilo (22,80 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
MODELI RAZŠIRITVE 110kV IN 400 kV STIKALIŠČA RTP KRŠKO ZA POTREBE JEK 2
Tadej Pavlin, 2013, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga zajema kratek teoretičen opis Nuklearne elektrarne Krško (NEK), štirih potencialnih reaktorjev za drugo enoto jedrske elektrarne v Krškem (JEK 2), stikalnih naprav, stikalnih celic oziroma blokov in ostalih naprav v stikališču RTP Krško ter možno kinetično izvedbo povezave s tehnologijo plinsko izoliranega daljnovoda (GIL). Gre za povezavo od turbinske zgradbe do samega stikališča. Večji povdarek je na samem stikališču, kako le tega prilagodimo oziroma razširimo za priključitev nove jedrske elektrarne Krško in njenih ostalih potreb. Opisovanje različnih možnosti je na osnovi idejne zasnove, in sicer z enopolnimi shemami ter z umestitvenimi risbami v prostor stikališča RTP- Krško. Diplomska naloga tudi zajema že prej pri vsaki kandidatki za JEK 2 opisano rešitev lastne rabe električne energije. Te kandidatke za JEK 2 so zraven opisa še opremljene z enopolnimi shemami za lastno rabo električne energije, kar je pri vseh jedrskih elektrarnah ključnega pomena za brezhibno delovanje vseh različnih varnostnih sistemov, ki se nahajajo v jedrskih elektrarnah. Poročilo povzema zakonodajo in okoljevarstvene ukrepe glede izolacijskega plina v samih plinsko zaščitnih napravah v stikališču ter vpliva elektromagnetnega polja na ljudi. Diplomska naloga zajema dve varianti za 110 kV del stikališča in štiri variante za 400 kV del stikališča, ki imajo različne postavitvene rešitve. Priključitev JEK 2 bi se izvedla v 400 kV delu stikališča RTP-Krško. Dodatno sem analiziral še možnost izvedbe priključka v prosto zračni izvedbi, ki je podrobneje opisana s 4. varianto. Razlika 4. variante je v tem, da dopušča izvedbo prosto zračne, kakor tudi hkrati na istem mestu dimenzijsko mnogo manjše plinsko izolirane stikalne naprave GIS v samem stikališču. Vzrok za to je razpolaganje z zadostnim prostorom v samem stikališču ob izbiri variante 4.
Ključne besede: Jedrska elektrarna, stikališče, naprave, zanesljivost delovanja.
Objavljeno v DKUM: 24.09.2013; Ogledov: 2902; Prenosov: 192
.pdf Celotno besedilo (23,56 MB)

3.
OBROČNA STRUKTURA OMREŽJA S PROTOKOLOM EAPS
Tomi Kolar, 2011, diplomsko delo

Opis: Zanesljivost delovanja in visoka razpoložljivost podatkovnih omrežij je v današnjem času eden ključnih faktorjev za uspešno poslovanje podjetij. V tem diplomskem delu se bomo osredotočili na omrežja obročne strukture, ki jih največkrat uporabljajo podjetja, ter mehanizem EAPS, ki je rešitev podjetja Extreme Networks. Protokol EAPS skrbi za brezhibno delovanje omrežja obročne strukture, v primeru okvare katerega od segmentov omrežja pa poišče alternativno pot ter ves podatkovni promet preusmeri po njej. Postavili smo testno omrežje, kjer smo najprej vsa stikala nastavili, potem pa smo podrobno opisali delovanje protokola. Izvedli smo tudi vrsto testov, pri katerih nas je najbolj zanimal čas, v katerem se omrežje po napaki vrne v normalno delujoče stanje.
Ključne besede: EAPS, omrežja obročne strukture, zanesljivost delovanja
Objavljeno v DKUM: 06.09.2011; Ogledov: 1927; Prenosov: 147
.pdf Celotno besedilo (4,18 MB)

4.
Iskanje izvedeno v 0.12 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici