| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Zasnova spletne aplikacije za naročanje hrane
Erik Cvetkov, 2024, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga obravnava razvoj aplikacije za naročanje hrane. Pri izdelavi aplikacije smo uporabili različne tehnologije, kot so JavaScript, Node.js in Ubuntu Linux strežnik. Interaktivnost je bila realizirana s pomočjo spletnega vtičnika. Razvita aplikacija vključuje vse ključne funkcionalnosti, ki jih pričakujejo uporabniki, vključno s pregledom ponudbe, upravljanjem košarice, dodajanjem naslova dostave in oddajo naročila. Poleg tega aplikacija omogoča restavracijam sprejem naročil v realnem času preko tehnologije WebSocket. Intuitiven uporabniški vmesnik in funkcionalnost, kot je takojšnje posodabljanje stanja naročil, prispevata k izboljšani uporabniški izkušnji tako za stranke kot za restavracije, kar je bilo ključno vodilo pri razvoju aplikacije.
Ključne besede: dostava hrane, prototipni razvoj, Node.js, JavaScript, WebSocket
Objavljeno v DKUM: 30.08.2024; Ogledov: 114; Prenosov: 25
.pdf Celotno besedilo (4,02 MB)

2.
Razvoj pametnega prezračevalnega sistema : diplomsko delo
Matic Smogavec, 2022, diplomsko delo

Opis: Zaključno delo govori o razvoju prezračevalnega sistema z možnostjo upravljanja le-tega s pomočjo telefona, tablice ali računalnika. Delo zajema metode kot so 3D modeliranje, načrtovanje vezja, Programiranje v C jeziku, programiranje v HTML in Javascript jezikih, sestava vezja oz. spajkanje ter montažo sistema. V začetku smo podrobneje analizirali podobne sisteme, ki so ponujeni na trgu in glede na to opredelili zahteve za naš sistem z namenom, da bi bil le-ta boljši. Sledila je izbira ustreznih komponent, ki so na voljo na trgu, nato pa načrtovanje in izdelava strojnih in elektronskih delov ter montažo teh v smiselno zaključeno celoto. Na koncu sledi analiza našega oz. lastnega sistema v kateri ugotavljamo ali sistem v celoti izpolnjuje v začetku postavljene zahteve in glede na to podamo rezultate. Sledi še opis in rešitev večjih težav, ki jih je pomembno izpostaviti in pa zaključni komentar z nekaj idejami za nadgradnjo.
Ključne besede: razvoj, prezračevalni sistem, rekuperacija toplote, Wi-Fi, upravljanje na daljavo, 3D modeliranje, 3D tiskanje, načrtovanje, vezja, mikrokrmilnik, programiranje, C, C++, HTML, Javascript, CSS, spletna stran, Websocket
Objavljeno v DKUM: 08.11.2022; Ogledov: 1043; Prenosov: 163
.pdf Celotno besedilo (2,28 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

3.
Primerjava protokolov aplikacijske plasti interneta stvari na primeru razvoja vremenske postaje : diplomsko delo
Karla Škvorc, 2021, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo podrobno opisali IoT protokola: MQTT in protokol Websocket. Njuno uporabo smo prikazali na primeru uporabe mikrokrmilnika ESP32. V ta namen smo izdelali vremensko postajo. Vremenska postaja uporablja senzorja; DHT11 in BMP280, ki dajata vrednosti temperature, toplotnega indeksa, vlažnosti in zračnega tlaka. Za demonstracijo smo uporabili mikrokrmilnik ESP32 in razvojno orodje PlatformIO. Pri demonstraciji MQTT protokola se ESP32 obnaša kot odjemalec, ki posreduje vrednosti posredniku MQTT. Pri demonstraciji protokola WebSocket se ESP32 obnaša kot strežnik in odjemalci se lahko povežejo na njega s pomočjo brskalnika.
Ključne besede: MQTT, WebSocket, PlatformIO, ESP32, IoT
Objavljeno v DKUM: 18.10.2021; Ogledov: 884; Prenosov: 60
.pdf Celotno besedilo (2,24 MB)

4.
RAZVOJ PREDVAJALNIKA VSEBIN DIGITALNEGA SPOROČANJA
Gregor Pohajač, 2016, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi je predstavljen razvoj predvajalnika vsebin digitalnega sporočanja, temelječega na brskalniku, ki je realno-časovno povezan z osrednjim strežnikom. V začetku govorimo o naravi vsebin in različni terminologiji. Predstavimo koncept podajanja vsebin Adin DS, ki nam bo služil kot vodilo za razvoj predvajalnika. Nadaljujemo z definicijo komponent, komunikacije in spletnega brskalnika kot osrednje medijske predvajalne aplikacije z njenimi znanimi prednostmi in slabosti. V zadnjem delu podamo uporabo komponent in tehnike pri razvoju predvajalne naprave Adin Device. V zaključku podamo ugotovitve in možne izboljšave na področju datotečne zaščite sistema, prenosu vsebine ter načina predvajanja video vsebine, ki bo sledil zadanim izhodiščem.
Ključne besede: Digitalno sporočanje, oblačno računalništvo, platforma kot storitev, storitev kot storitev, spletni brskalnik, vtičniki NPAPI, vtičnik VLC, HTML5 video, realno-časovna komunikacija, protokol WebSocket, datotečni sistem Aufs
Objavljeno v DKUM: 04.07.2016; Ogledov: 1682; Prenosov: 146
.pdf Celotno besedilo (3,52 MB)

5.
UPORABA TEHNOLOGIJE WEBSOCKET ZA POŠILJANJE SIGNALOV MIDI
Luka Hrgarek, 2015, diplomsko delo

Opis: Glasbeni inštrumenti lahko medsebojno komunicirajo z uporabo protokola MIDI, ki je sprejet kot standard v glasbeni industriji. Včasih bi si želeli realno časovno glasbeno komunikacijo prenesti do oddaljene lokacije, za kar je splet zelo dobra infrastruktura. V diplomskem delu bomo predstavili spletno tehnologijo WebSocket in standard za komunikacijo med glasbenimi napravami MIDI. Opisali bomo izdelovanje in uporabo tako strežnika, ki bo oddajal vhodne MIDI signale preko spleta, kakor tudi odjemalske spletne aplikacije, ki bo te podatke sprejemala ter prikazovala v uporabniku razumljivi obliki.
Ključne besede: spletna aplikacija, WebSocket, MIDI, Raspberry Pi, Node.js, glasbena notacija
Objavljeno v DKUM: 30.06.2015; Ogledov: 2441; Prenosov: 285
.pdf Celotno besedilo (1,73 MB)

6.
PRIMERJAVA JAVANSKIH OGRODIJ ZA RAZVOJ ASINHRONIH SPLETNIH APLIKACIJ
Marko Agrež, 2011, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo se najprej dotaknili asinhronih komunikacijskih tehnik med odjemalcem in strežnikom preko spleta. V nadaljevanju smo raziskali tehnologije, ki na strežniški strani nudijo podporo tem tehnikam. Odgovorili smo na vprašanje »Zakaj so pomembna ogrodja in kako nam olajšajo delo?« ter predstavili dve izmed njih – CometD in Atmosphere. Naredili smo pregled dobrih praks na področju testiranja zmogljivosti spletnih aplikacij ter izvedli primerjavo predstavljenih ogrodij po zmogljivosti in nekaterih funkcionalnih lastnostih.
Ključne besede: Comet, AJAX s potiskanjem, bogate spletne aplikacije, asinhron splet, ogrodje, CometD, Atmosphere, asinhrono procesiranje zahtev, WebSocket
Objavljeno v DKUM: 18.11.2011; Ogledov: 2782; Prenosov: 170
.pdf Celotno besedilo (2,10 MB)

Iskanje izvedeno v 0.13 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici