| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Korporativni velnes v sloveniji
Urška Peternelj, 2021, magistrsko delo

Opis: Če želi podjetje uspešno poslovati, mora stalno nadzirati in obvladovati stroške podjetja. Med stroške podjetja spada tudi odsotnost zaposlenih iz zdravstvenih razlogov. Zato je eden od ciljev kadrovske funkcije ne samo obvladovanje, ampak tudi nižanje stroškov odsotnosti zaposlenih zaradi zdravstvenih razlogov. Eden izmed pristopov za zmanjševanje odsotnosti zaposlenih zaradi zdravstvenih razlogov je v zadnjem času korporativni velnes, s katerim podjetja preventivno skrbijo za zdravje in dobro počutje svojih zaposlenih. V magistrskem delu z naslovom Korporativni velnes v Sloveniji je predstavljen pomen korporativnega velnesa v Sloveniji. S pomočjo anketnega vprašalnika je bila opravljena raziskava med zaposlenimi v slovenskih podjetjih. Od anketirancev smo pridobili podatke o tem, ali slovenska podjetja vlagajo v zdravje in dobro počutje svojih zaposlenih, kakšen pomen pripisujejo korporativnim programom dobrega počutja in ali imajo v podjetju že uveden kakršenkoli program dobrega počutja. V raziskavi je sodelovalo 115 zaposlenih v različnih slovenskih podjetjih. Rezultati raziskave so pokazali, da podjetja v Sloveniji ne skrbijo za dobro počutje svojih zaposlenih na delovnem mestu, da vodstvo ne upošteva želja zaposlenih pri izvajanju programov dobrega počutja ter da obstaja pozitivna povezanost med dobrim počutjem in programi dobrega počutja. Za razliko od Slovenije so v tujini korporativni programi dobrega počutja dobro poznani in uveljavljeni. V slovenskem prostoru bi boljši odziv na uporabo teh programov v praksi (lahko) dosegli s pomočjo spletnega oglaševanja, konferenc in izobraževanj o pozitivnih vplivih na zaposlene, ki sodelujejo v teh programih. Vključitev programov dobrega počutja v Zakon o varnosti in zdravju pri delu bi bil smiseln korak k spodbuditvi uporabe programov dobrega počutja.
Ključne besede: korporativni velnes, programi dobrega počutja, zdravje, bolniška odsotnost
Objavljeno v DKUM: 02.02.2022; Ogledov: 1481; Prenosov: 152
.pdf Celotno besedilo (1,68 MB)

2.
POMEN FITNEŠKE VADBE PRI OBLIKOVANJU TURISTIČNIH PROGRAMOV
Drago Žganec, 2010, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu obravnavam pomen telesnih aktivnosti, predvsem fitneške vadbe, pri oblikovanju turističnih programov. Telesna aktivnost in zdrav način življenja postajata čedalje bolj pomembna, saj le tako lahko ohranjamo zdravje in dobro počutje tudi v pozni starosti. Predstavil sem vrste telesnih aktivnosti, pomen fitneške vadbe in njenih zvrsti (individualna in skupinska vadba) ter se osredotočil na fitneško vadbo v turističnih programih. Individualna in skupinska fitneška vadba sta prisotni že daljše obdobje v različnih fitneških centrih ter studiih. Fitneška vadba kot primarna aktivnost turističnih programov pa je na turističnem trgu relativno nov pojav. V primarni raziskavi sem želel ugotoviti, kolikšen pomen ima fitneška vadba za udeležence turističnih programov, kateri dejavniki vplivajo na turiste, da se odločajo za turistične programe, ki vključujejo fitneško vadbo. Ugotovil sem, da se zaenkrat za tovrstne turistične programe, ki vključujejo fitneško vadbo, odloča manj turistov, kot bi pričakovali.
Ključne besede: telesna aktivnost, fitneška vadba, zdrav način življenja, velnes, velneški turizem, aktivne počitnice, turistični program.
Objavljeno v DKUM: 01.12.2020; Ogledov: 755; Prenosov: 64
.pdf Celotno besedilo (522,64 KB)

3.
Izboljšanje velneške ponudbe v Grand hotelu Donat Superior Rogaška Slatina
Tadeja Medved, 2019, diplomsko delo

Opis: Centri dobrega počutja v hotelu že vrsto let ostajajo vpeti v okvire velneške ponudbe. Vsak velneški center ima svoje posebnosti in prednosti. Prav zaradi tega je pomembno, da je nabor velneških storitev posameznega centra raznolik in kakovosten. V nalogi smo raziskali, kako so gostje zadovoljni z obstoječo velneško ponudbo in naborom velneških storitev izbranega centra dobrega počutja, Grand hotela Donat Superior v Rogaški Slatini. Prav tako nas je zanimalo, kaj bi pri velneški ponudbi gostje želeli, da se izboljša in katere velneške storitve želijo koristiti v prihodnje. Raziskava je bila izvedena na podlagi 50 anketirancev, ki so bili gostje obravnavanega hotela in uporabniki storitev njegovega centra dobrega počutja. Raziskava je pokazala, da so gostje z velneško ponudbo in naborom velneških storitev hotelskega velnes centra v veliki večini zadovoljni. Podali pa so nekatere predloge, kako bi lahko hotelski velneški center ponudbo še izboljšal. Na podlagi njihovih predlogov in najnovejših velneških trendov smo v zaključku naloge podali predlog izboljšav.
Ključne besede: Velnes, Zdravstveni turizem, Velneška ponudba, Center dobrega počutja
Objavljeno v DKUM: 10.10.2019; Ogledov: 1652; Prenosov: 422
.pdf Celotno besedilo (1,25 MB)

4.
Ureditev kopališča Ormož
Monika Rajh, 2017, magistrsko delo

Opis: Magistrska naloga obravnava problematiko kopališča Ormož. Kopališče je umeščeno ob mestnem parku in v bližini gradu Ormož ter Grajske pristave, v bližini centra mesta, železniške in avtobusne postaje. Kljub dobri lokaciji pa ne izpolnjuje svojega potenciala, saj kopališče postaja premajhno za številne obiskovalce, ne omogoča pa niti kopanja v zimskem obdobju. Teoretični del obsega kratek opis zgodovine mesta Ormož, pregled življenja in dela arhitekta Dušana Moškona, ki ima velik pomen za ormoško arhitekturo, pregled prenove projekta Grajske pristave Ormož, ki je lep prikaz dobre prenove v neposredni bližini območja obdelave, zgodovino hotelirstva in velnesa, referenčne primere kopališč v Sloveniji in po svetu ter splošno zgodovino kopališč ter kopališča Ormož. V nalogi predstavljamo tri konceptualne zasnove oziroma rešitve, pri katerih poskušamo prikazati različne možnosti ureditve kopališča, ki se razlikujejo po obsežnosti posegov v kopališče ter višini za izvedbo potrebne investicije.
Ključne besede: kopališče, Ormož, ureditev, velnes
Objavljeno v DKUM: 31.01.2018; Ogledov: 1476; Prenosov: 355
.pdf Celotno besedilo (20,11 MB)

5.
Motiviranje zaposlenih pri izvajanju velneških storitev v podjetju Terme Čatež
Leo Kolman, 2017, diplomsko delo/naloga

Opis: Velnes je v tesni povezavi z zdravjem. Velneški turizem ponuja širok nabor storitev, ki ohranjajo, krepijo zdravje in dobro počutje gostov. Ker je kakovost izvedenih storitev v veliki meri odvisna od motiviranih izvajalcev storitev, predstavljamo v diplomski nalogi v teoretičnem delu najprej velnes kot zdrav življenjski slog in velneški turizem kot pomembno zvrst turizma, ki v zadnjih letih izjemno hitro raste in se razvija. V nadaljevanju sta predstavljena motivacija in motiviranje zaposlenih v storitvenih dejavnostih. Zaposlene najbolj motivirajo harmonični odnosi v delovnem okolju, zelo, a vendar manj, pa tudi denar. V empiričnem delu se diplomska naloga nanaša na primarno raziskavo o motiviranosti zaposlenih pri izvajanju velneških storitev v Termah Čatež. Po analizi rezultatov in preverjanju postavljenih hipotez je zaključek namenjen oblikovanju predlogov za večjo motiviranost zaposlenih pri izvajanju velneških storitev v Termah Čatež.
Ključne besede: zdravje, velnes, velneški turizem, velneške storitve, motivacija, zaposleni, Terme Čatež
Objavljeno v DKUM: 04.10.2017; Ogledov: 2253; Prenosov: 355
.pdf Celotno besedilo (1,26 MB)

6.
ANALIZA ZDRAVILIŠKE IN VELNEŠKE PONUDBE V TERMAH RESORT D.O.O. V RIMSKIH TOPLICAH
Špela Pavlenč, 2016, diplomsko delo

Opis: Zdraviliški turizem je najstarejša oblika turizma. Temelji segajo v balneologijo. Balneologijo imenujemo znanost o kopelih (balneum – kopel) in zdravilnih vodah ter o njihovi kemični sestavi in njihovem učinku na človeški organizem. Zdravljenje v termalnih zdraviliščih je terapevtski ukrep. Zdravilišča pridobijo status na temelju potrjenega naravnega zdravilnega dejavnika. Dopolnjujejo pa jih še z dodatnimi terapevtskimi ukrepi. Velneška dejavnost je danes ena najhitreje rastočih panog, saj postaja skrb za zdravje in kvaliteto življenja v sodobni družbi vedno bolj izrazita. Velnes pomeni celostni in zdrav način življenja, ki se odraža v splošnem, dobrem počutju posameznika. Upošteva vsa načela sodobne preventive in je uravnotežen življenjski slog, ki ga dosežemo z osnovnimi sestavinami: telesnim gibanjem, zdravo prehrano, duševno aktivnostjo in osebno sprostitvijo. V diplomski nalogi se v empiričnem delu osredotočamo na analizo zdraviliške in velneške ponudbe v Termah Resort d.o.o. v Rimskih Toplicah. V primarni raziskavi analiziramo zadovoljstvo uporabnikov velneških in zdraviliških storitev in predlagamo izhodišča za nove velneške programe.
Ključne besede: velnes, zdravilišče, Rimske toplice, kakovost storitev
Objavljeno v DKUM: 21.11.2016; Ogledov: 1789; Prenosov: 298
.pdf Celotno besedilo (2,97 MB)

Iskanje izvedeno v 0.12 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici