| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 12
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
Pristopi varnostnega kopiranja in obnovitve podatkov
Tomas Sagadin, 2024, diplomsko delo

Opis: V današnjem digitalnem svetu, kjer so podatki ključni za delovanje podjetij, postaja zaščita pred izgubo teh podatkov vse bolj pomembna, zato je izbira orodij ključnega pomena za organizacije. V diplomski nalogi smo se seznanili z varnostnim kopiranjem in obnavljanjem podatkov, pogledali kakšne vrste poznamo in jih tudi primerjali med seboj. Preizkusili smo tudi delovanje orodij Perfect Backup, EaseUS, AOMEI Backupper in Paragon Backup & Recovery, ki se uporabljajo za varnostno kopiranje in obnavljanje podatkov ter jih nato primerjali med seboj. Pregledali smo njihove prednosti in slabosti ter nato naredili priporočila, kateri program bi bil primeren za kateri tip podjetja, glede na to, kaj nam programi ponujajo.
Ključne besede: Varnostno kopiranje podatkov, obnavljanje podatkov, primerjava orodij
Objavljeno v DKUM: 19.09.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 24
.pdf Celotno besedilo (1,75 MB)

2.
Prenova informacijske tehnologije v malem podjetju
Tim Bercko, 2022, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo opisuje prenovo informacijske tehnologije v manjšem podjetju. Opisana prenova informacijske tehnologije obsega zamenjavo dveh starih strežnikov in celovito prenovo omrežja. Prav tako je bila potrebna prenova varnostne politike po ISO-standardih, ker nekatere stranke podjetja to zahtevajo. Za lažjo sledljivost in obnavljanje v primeru izpadov je bilo potrebno narediti načrt za varnostno kopiranje. Prav tako je bilo potrebno ustrezno nastaviti obstoječe računalnike skladno s prenovljenimi strežniškimi sistemi. Pred prenovo se je obstoječe stanje natančno pregledalo in popisalo, da smo lahko na podlagi tega naredili ustrezen načrt. V jedru naloge je opisan potek prenove IT-infrastrukture.
Ključne besede: prenova, informacijska tehnologija, virtualizacija, malo podjetje, varnostno kopiranje
Objavljeno v DKUM: 30.06.2022; Ogledov: 780; Prenosov: 98
.pdf Celotno besedilo (2,12 MB)

3.
Prenova informacijskega sistema v podjetju novohlad d.o.o.
Matevž Modic, 2020, diplomsko delo

Opis: Dandanes informacijska razvitost predstavlja eno izmed ključnih točk pri uspešnosti podjetja. Manjša podjetja, katera delujejo izven urbanih mest, se tega ne zavedajo in informatiko zanemarjano. Posledice so lahko nedoseganje zastavljenih ciljev in manjša konkurenčnost na trgu. V svoji diplomski nalogi sem pod drobnogled vzel podjetje Novohlad. Ko sem analiziral njihove poslovne procese in izrabo informacijskih rešitev, sem ugotovil, da podjetje uporablja zelo malo informacijskih rešitev in poleg tega njihovo delo otežuje zastarela strojna oprema. V podjetju se srečujejo tudi s slabo internetno povezavo in varnostjo. Cilj diplomskega dela je bil ozavestiti podjetje in implementirati informacijske rešitve, katere so izboljšale produktivnost, varnost in dostopnost. Te izboljšave sem dosegel z menjavo delovnih postaj, celotne prenove lokalnega omrežja podjetja, vpeljavo avtomatiziranih programskih rešitev, postavitve mrežnega strežnika in sistema za evidentiranje zaposlenih. Podjetje je z vpeljavo mojih rešitev postalo veliko bolj konkurenčno in varno. Z določenimi rešitvami sem pohitril njihove poslovne proces od naročila do izvedbe in prodaje. Direktorica podjetja ima sedaj tudi večji nadzor nad zaposlenimi, hitrejšo dostopnost do podatkov in odlično informacijsko in organizacijsko urejenost podjetja.
Ključne besede: Informacijski sistemi, Omrežne povezave, Prenova informacijskega sistema, Varnost in varnostno kopiranje, Poslovni procesi
Objavljeno v DKUM: 04.11.2020; Ogledov: 1124; Prenosov: 135
.pdf Celotno besedilo (3,04 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

4.
Varnostno kopiranje podatkov v podjetju Pancom d.o.o.
Boštjan Rožič, 2017, diplomsko delo/naloga

Opis: V današnjem hitrem tempu je varnostno kopiranje podatkov izredno pomembno. Običajno se podatkovne datoteke hranijo na eno mesto, kar je zelo nevarno. Računalniške izgube, kraje, naravne nesreče in nenamerno brisanje so samo nekateri načini, zaradi katerih lahko izgubimo podatke. Zato je izredno pomembno, da ima podjetje kakovostno varnostno strategijo. Obstaja veliko varnostnih načinov za varnostno kopiranje podatkov, ki zagotavlja zmanjšano tveganje izgube le-teh. V diplomskem delu smo predstavili pomen varnostnega kopiranja podatkov in podjetju Pancom, d. o. o., predlagali rešitev z uvedbo varnostnega kopiranja podatkov prek mrežnega diska NAS. Za nadaljnji razvoj informacijske tehnologije podjetja je nujna skrb za redno posodabljanje programske opreme in redne strojne nadgradnje. S tem ima podjetje na voljo več programskih funkcij, ki podjetju omogoči nemoteno poslovanje, varno kopiranje podatkov na strežnik, nižje stroške poslovanja ter čas.
Ključne besede: varnostno kopiranje, podatki, mediji za shranjevanje, Windows Server Backup, Microsoft Azure Backup, podjetje Pancom, d. o. o.
Objavljeno v DKUM: 04.06.2018; Ogledov: 1311; Prenosov: 131
.pdf Celotno besedilo (2,06 MB)

5.
Postopki za varnostno shranjevanje podatkov
Tilen Kerin, 2017, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi bomo predstavili, kaj dejansko varnostno kopiranje podatkov je, kako se izvaja v praksi, kakšen pomen ima in kako naj izgleda tak postopek, da bo zanesljiv in da bomo kopirane podatke lahko tudi uporabili. V nadaljevanju naloge bomo predstavili programe, ki se uporabljajo za varnostno kopiranje in vsakega od njih tudi na kratko predstavili. V zaključnem delu naloge bomo primerjali opisane programe med seboj in poudarili njihove prednosti in slabosti za uporabnika. Organizacije različne velikosti in različne dejavnosti za svoje delo uporabljajo različne programe za varnostno kopiranje podatkov. Vedno pa tistega, ki bo glede na obseg in vrsto dela najbolj uporaben.
Ključne besede: Varnostno kopiranje, mediji, rekonstrukcija, arhiviranje, programi.
Objavljeno v DKUM: 27.10.2017; Ogledov: 1354; Prenosov: 177
.pdf Celotno besedilo (2,17 MB)

6.
Integracija podatkov v zobozdravstveni ambulanti
Dragan Jojić, 2016, diplomsko delo/naloga

Opis: Podjetje Studio Korošec d.o.o. je eno uspešnejših podjetij v Sloveniji na področju zobozdravstvenih storitev. Preko 1500 strank pomeni tudi precejšen zalogaj na področju nastajanja podatkov, ki se hranijo bodisi v analognem bodisi v digitalnem formatu. Prilagajanje delovnega procesa shranjevanja podatkov ni sledilo novim trendom in tehnologijam, tako da so ključni podatki razdrobljeni na različnih področjih dela, kjer ni vedno zagotovljena njihova varnost pred izgubo. Hkrati to pomeni težavno iskanje informacij, ko je to potrebno. Cilj naloge je prenoviti delovni proces in ga prenesti v prakso, da bo na enostaven način zagotavljal shranjevanje varnostnih kopij ter olajšal in skrajšal čas iskanja informacij. Za lažjo prenovo je bila izvedena analiza trenutnega delovne procesa in pregled stanja infrastrukture v podjetju. V drugem koraku se je pripravil predlog rešitve. Na podlagi predloga so se v podjetju minimalno preoblikovali infrastruktura, omrežne povezave ter vzpostavil NAS strežnik. Hkrati so se vzpostavile primerne omrežne shrambe in aplikacije na delovnih mestih, tako da smo v čim večji meri avtomatizirali delovni proces brez posebnega vključevanja uporabnika. Ob zaključku prenove se je v praksi preizkusilo delovanje. Prenova je tako prinesla pozitivne učinke na trajanje delovnega procesa in varnost shranjenih podatkov.
Ključne besede: integracija podatkov, avtomatizacija, varnostno kopiranje, podatkovni center
Objavljeno v DKUM: 19.10.2016; Ogledov: 1090; Prenosov: 80
.pdf Celotno besedilo (1004,78 KB)

7.
PRENOVA SISTEMA VARNOSTNEGA KOPIRANJA IN ARHIVIRANJA PODATKOV V POSLOVNI BANKI
Matej Fele, 2016, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga predstavlja pomen varnostnega kopiranja in arhiviranja poslovnih podatkov v poslovni banki. Predstavljene so napredne tehnologije, metode in tehnike izvajanja varnostnega kopiranja ter arhiviranja poslovnih podatkov, s katerimi dosežemo visoko stopnjo njihove zaščite. V diplomski nalogi lahko spoznamo, kakšne so zahteve in potrebe poslovne banke glede zaščite poslovnih podatkov pred različnimi notranjimi in zunanjimi dejavniki, ki lahko vplivajo na izgubo poslovnih podatkov. Predstavljeno je, kako poslovna banka z nadgradnjo informacijskega sistema za varnostno kopiranje in arhiviranje poslovnih podatkov doseže visok in učinkovit način varovanja in arhiviranja podatkov ter kako lahko uporaba naprednih tehnologij zniža stroške varovanja podatkov.
Ključne besede: varnostno kopiranje poslovnih podatkov, arhiviranje poslovnih podatkov, skupni stroški lastništva, banka
Objavljeno v DKUM: 24.06.2016; Ogledov: 1335; Prenosov: 126
.pdf Celotno besedilo (1,11 MB)

8.
MENJAVA IN VZDRŽEVANJE STREŽNIKOV
Luka Šlajkovec, 2014, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi bomo opisali načine za zagotavljanje varnosti podatkov, ki se nahajajo na računalniških strežnikih.To obsega varnostno kopiranje podatkov, upravljanje z njimi in izbiro ter pridobivanje teh podatkov. Prav tako se bomo posvetili vzdrževanju računalniških strežnikov, kar obsega vzdrževanje računalniške opreme in tudi samo postavitev računalniške opreme v prostor in izbiro ustrezne opreme.Pogledali si bomo tudi kako se pripravimo na odpoved ali nadgradnjo sistema in zagotovimo ustrezne postopke pri migraciji sistema, da bo potekala čim bolj gladko.V praktičnem delu diplomske naloge bomo implementirali in preizkusili program za varnostno kopiranje podatkov in program za migracijo strežnika.
Ključne besede: vzdrževanje strežnikov, migracija strežnikov, varnostno kopiranje podatkov
Objavljeno v DKUM: 30.10.2015; Ogledov: 1858; Prenosov: 127
.pdf Celotno besedilo (1,04 MB)

9.
Prenova procesa varnostnega kopiranja podatkov v izbranem podjetju
Aljaž Finkšt, 2012, diplomsko delo

Opis: Varnostno kopiranje podatkov je tako v majhnih kot velikih podjetjih postalo pomemben del načrta neprekinjenega poslovanja. V diplomski nalogi smo proučili majhno podjetje s cca. 100 zaposlenimi. Ugotavljamo, da podjetja na področju varovanja podatkov še niso osvojila potrebnega znanja, zato smo predlagali določene rešitve. V začetku diplomske naloge smo predstavili vzroke za izgubo podatkov, kot so okvare trdih diskov, kraje, nesreče itd. V nadaljevanju smo predstavili vrste varnostnih kopij, ki se jih podjetja največkrat poslužujejo. Omenili smo popolno, inkrementalno ter diferencialno varnostno kopijo kot tudi zrcaljenje. Vsako izmed teh smo tudi podrobneje opisali, podjetja pa se na podlagi potreb odločajo, katero izmed njih bodo v določenem trenutku uporabila. Našteli smo tudi medije, kamor je shranjevanje varnostnih kopij najbolj varno in primerno. V diplomskem delu je predstavljena tudi organizacijska shema varnostnega kopiranja v izbranem podjetju. V naših predlogih je bil največkrat uporabljen način varnostne kopije popolna varnostna kopija v kombinaciji z inkrementalno.
Ključne besede: varnostno kopiranje, podatki, informacije, neprekinjeno poslovanje
Objavljeno v DKUM: 14.02.2013; Ogledov: 1576; Prenosov: 218
.pdf Celotno besedilo (1,56 MB)

10.
STRATEGIJE VARNOSTNEGA KOPIRANJA PODATKOV IN REŠITVE ZA MALA PODJETJA
Dušan Kočevar, 2011, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu bomo definirali in predstavili strategije varnostnega kopiranja podatkov in pomen podatkov za podjetja. V teoretičnem delu smo opisali zgodovino varnostnega kopiranja in arhiviranja, medije za shranjevanje in podatkovne repozitorne modele. Opisali in primerjali smo strategije in pristope varnostnega kopiranja ter predstavili statistiko izgube podatkov. Zraven tradicionalnih pristopov smo predstavili tudi varnostno shranjevanje in arhiviranje podatkov v oblaku ter hibridne pristope. Funkcionalno smo primerjali prosto in odprtokodno programsko opremo, ki je namenjena varnostnemu kopiranju in arhiviranju. V praktičnem delu smo programsko opremo testirali in primerjali, glede na porabo računalniških virov v aktivnem in pasivnem stanju.
Ključne besede: varnostno kopiranje, varnostno arhiviranje, odprtokodna programska oprema za varnostno kopiranje, arhiviranje v oblaku, hibridno varnostno kopiranje
Objavljeno v DKUM: 03.01.2012; Ogledov: 2440; Prenosov: 327
.pdf Celotno besedilo (3,57 MB)

Iskanje izvedeno v 0.28 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici