| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Funkcionalno varna izvedba elektromehanskega pogona : magistrsko delo
Tomaž Oprešnik, 2021, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je predstavljen problem funkcionalne varnosti, kaj pomeni in zakaj je potrebna v praksi. Opisan je pristop k funkcionalno varni izvedbi projekta elektromehanskega pogona na mikrokrmilniku STM32F446. Predstavljeni so tudi standardi, ki so pomembni za izvedbo projekta. Opisane so analize odpovedi in postopki izvedbe na realnih komponentah. Predstavljeni so deli električnega vezja in njihov pomen za funkcionalno varnost pri projektu. Prav tako so predstavljene varnostne funkcije sistema, ki skrbijo, da ne pride do nevarnosti oziroma nevarnih situacij. Nadalje so prikazani tudi testi, kako so se varnostne funkcije preverile in testirale. Na koncu so opisane funkcije samotestiranja, njihova implementacija in testiranje njihovega delovanja.
Ključne besede: Funkcionalna varnost, analize odpovedi, varnostne funkcije, funkcije samotestiranja, STM32F446
Objavljeno v DKUM: 02.08.2021; Ogledov: 947; Prenosov: 68
.pdf Celotno besedilo (1,95 MB)

2.
Varnost pri kolaborativnem robotu UR : diplomsko delo
Dimitrije Prelević, 2019, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga se ukvarja s preverjanjem delovanja varnostnih funkcij kolaborativnega robota UR3e. Zato, ker kolaborativni roboti delijo svoj delovni prostor z ljudmi, je temeljito poznavanje njihovih varnostnih funkcij ključno za varno sodelovanje med operaterjem in robotom. Cilj diplomske naloge je bil posneti vplive varnostnih parametrov na delovanje robota, ter poiskati morebitna odstopanja in razloge za njihovo pojavljanje. Rezultati so pridobljeni s spreminjanjem varnostnih nastavitvah robota pri različnih simuliranih operacijah. Analiza merilnih rezultatov kaže, da dejanske vrednosti meja ciljno odstopajo od nastavljenih z namenom zvišanja stopnje varnosti. Ustreznost varnostnih parametrov smo ocenili s pomočjo tehnične specifikacije ISO/TS 15066.
Ključne besede: robot, robotizacija, kolaborativnost, varnost, varnostne funkcije, testiranje
Objavljeno v DKUM: 14.11.2019; Ogledov: 1266; Prenosov: 212
.pdf Celotno besedilo (6,87 MB)

3.
Analiza in preizkus možnosti načina uporabe sodelujočega robota KUKA r820 iiwa pri kuhinjskih opravilih : magistrsko delo
Matic Kladnik, 2019, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je predstavljena tematika sodelujočih robotov, bolj znanih pod tujko kolaborativni roboti. Predstavljeni so osnovni principi delovanja sodelujočih robotov in možni načini uporabe. Poseben poudarek v nalogi je na sodelujočem robotu KUKA R820 iiwa. Opisane so varnostne funkcije, ki omenjeni robot ločijo od običajnih industrijskih robotov z malo maso. Predstavljene so tri aplikacije, ki so bile za testiranje izdelane tekom magistrskega dela. Na osnovi opažanj ob izdelavi omenjenih aplikacij je ocenjena tudi smotrnost uporabe strojnega vida v povezavi s sodelujočim robotom. Izdelana je tudi analiza možnosti implementacije avtomatizacije in robotizacije v sodobno kuhinjo.
Ključne besede: KUKA R820 iiwa, sodelujoč robot, varnostne funkcije, strojni vid, robotska roka v kuhinji
Objavljeno v DKUM: 11.11.2019; Ogledov: 1265; Prenosov: 117
.pdf Celotno besedilo (3,28 MB)

Iskanje izvedeno v 0.3 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici