| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
DVOSMERNI STIKALNI PRETVORNIK ZA SUPER-KONDENZATOR
Jernej Hari, 2010, diplomsko delo/naloga

Opis: Superkondenzator je element za hranjenje energije v vozilih na električni pogon. Za uporabo v kombinaciji z elektromotornim servopogonom je potrebno napetostno območje delovanja superkondenzatorja prilagoditi območju napajalne napetosti pogona. Pretvornik je zasnovan tako, da nadzorovano pretvarja energijo med glavnimi električnimi komponentami. Pretvornik deluje kot Buck (navzdol), kadar pretvarja energijo, ki se ustvari pri zaviranju ali vožnji po klancu navzdol ter jo shranjuje v baterije ali superkondenzatorje. V obratni smeri oziroma v Boost (navzgor) načinu delovanja pretvarja energijo iz baterij ali superkondenzatorjev v pogonsko energijo za elektromotor.
Ključne besede: DC-DC pretvornik moči, superkondenzatorji, shranjevanje energije, hibridna električna vozila, nadzor pretoka energije, krmiljenje moči
Objavljeno v DKUM: 06.04.2011; Ogledov: 3923; Prenosov: 256
.pdf Celotno besedilo (2,34 MB)

2.
KONCEPTI ZANESLJIVOSTI VARNOSTNE RAZSVETLJAVE
Igor Vidali, 2010, magistrsko delo

Opis: Zasilna oziroma varnostna razsvetljava se uporablja v večini objektov in je zelo pomemben dejavnik aktivne požarne zaščite in ostalih izrednih situacij v primeru evakuacije. V nalogi je predstavljena nova tehnologija napajalnih virov-superkondenzatorjev in njihove prednosti v primerjavi z baterijami. Glavni namen naloge je predstavitev in primerjava razpoložljivosti in zanesljivosti posameznih varnostnih svetilk. Primerjamo varnostne svetilke z različnimi lokalnimi viri napajanja, s centralnim napajanjem in različnima svetlobnima viroma, kot sta fluorescentna sijalka in LED tehnologija. Izvedena je študija statične zanesljivosti, ki temelji predvsem na življenjski dobi in času popravila vgrajenih komponent v varnostno svetilko.
Ključne besede: varnostna razsvetljava, evakuacijske poti, superkondenzatorji, zanesljivost, stabilnost
Objavljeno v DKUM: 12.01.2011; Ogledov: 3747; Prenosov: 326
.pdf Celotno besedilo (4,93 MB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici