| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 113
Na začetekNa prejšnjo stran12345678910Na naslednjo stranNa konec
1.
Uporaba spletnih aplikacij in orodij za pomoč managementu podjetja
Nina Kitel, 2023, diplomsko delo

Opis: V digitalni dobi se management podjetij sooča z izzivi hitro spreminjajočega se poslovnega okolja, kjeragilnost, učinkovitost in inovativnostpostajajo ključni dejavniki uspeha. Spletna orodja in aplikacije so postaliodličen pripomoček za uspešno obvladovanje teh izzivov,saj omogočajo prehod iz tradicionalnih pristopov k bolj prilagodljivim, učinkovitim in hitrim načinom dela.V diplomskinalogise osredotočamo prav na to preobrazbo, pri čemer v ospredje postavimo analizo aplikacij za namen izboljšanja projektnega managementa, komuniciranja v podjetju terupravljanja človeškihvirov.Vteoretičnemdeludiplomske naloge predstavimomanagement v digitalni dobi,vosrednjemdelunaloge pa obravnavamoorodjaTrello, Asana, Jira, Slack,Zoom, Gusto in Workable.Programske opremeopišemoz vidika funkcionalnosti,finančnega aspekta (plačljivih planov) ter prednosti in slabosti.V študiji primerapreko intervjujapredstavimovrednosti aplikacijeza podjetje še iz prve roke. V sklepu so povzete glavne ugotovitve naloge, ki poudarjajo pomembnost učinkovitega upravljanja s pomočjo spletnih aplikacij in orodij v sodobnem poslovnem okolju.S sklepom diplomske naloge povzamemo bistvene ugotovitve. Te izpostavljajo ključno vlogo spletnih aplikacij in orodij pri doseganju učinkovitega managementa v sodobnem poslovnem okolju.Z aplikacijami Trello, Asana in Jira podjetje učinkoviteje izpolnjuje naloge projektnega managementa, aplikaciji Slack in Zoompospešitainizboljšata komuniciranje v podjetju,aplikaciji Gusto in Workable pa bistveno olajšataupravljanjezaposlenih.Omeniti velja,da pravilna implementacija in uporaba teh rešitev nistazgolj tehnični vidik, ampak predstavljatastrateški korak, ki organizacijamomogoča, da premagajo izzive ter ohranijo konkurenčno prednost na trgu.
Ključne besede: spletna orodja, spletne aplikacije, management, podjetje, projektni management, komuniciranje, upravljanje s človeškimi viri
Objavljeno v DKUM: 03.11.2023; Ogledov: 460; Prenosov: 72
.pdf Celotno besedilo (2,99 MB)

2.
Komunikacija Oracle APEX in Hibis informacijskega sistema s perifernimi napravami : diplomsko delo
Peter Pecl, 2023, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu predstavljamo, kako smo v podjetju HRC Informacijski inženiring d.o.o. izdelali koncept za direktno komunikacijo perifernih naprav s spletno tehnologijo Oracle APEX. Na začetku predstavljamo model Hibis in opisujemo, zakaj prihaja do porasta spletnih aplikacij. Predstavljene so tudi tehnologije, ki jih podjetje uporablja. Temeljna dela diplomskega dela sta opis problema in zasnova koncepta za rešitev problema. Prikazani so postopek raziskave, nove uporabljene tehnologije in implementacija koncepta.
Ključne besede: Oracle APEX, periferne naprave, Hibis, koncept, spletne aplikacije
Objavljeno v DKUM: 12.07.2023; Ogledov: 524; Prenosov: 45
.pdf Celotno besedilo (1,06 MB)

3.
Sistem za uvrstitev spletnih virov na podlagi spletnega grafa : magistrsko delo
Leon Kutoš, 2022, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo se navezuje na razvoj sistema za uvrščanje spletnih strani, kjer uporabimo spletni pajek, algoritem TF-IDF ter algoritma PageRank in TrustRank. Razvili smo sistem, ki je sestavljen iz pridobivanja podatkov s pomočjo spletnega pajka, grupiranje po vsebinski tematiki ter računanje PageRank in TrustRank vrednosti posameznih spletnih strani. Sistem smo testirali na dvema realnima in dvema sintetičnima scenarijema. V vseh primerih je sistem uspešno ustvaril spletni graf in spletne strani uvrstil po njihovi pomembnosti. Predlagan sistem omogoča učinkovit pregled nad spletnimi povezavami ter uvrstitev spletnih strani glede njihove pomembnosti.
Ključne besede: spletni graf, PageRank, TrustRank, spletne aplikacije
Objavljeno v DKUM: 21.10.2022; Ogledov: 515; Prenosov: 55
.pdf Celotno besedilo (1,57 MB)

4.
Penetracijsko testiranje spletnih aplikacij angular in integracija mehanizmov za njihovo dodatno zaščito : magistrsko delo
Marko Šmid, 2022, magistrsko delo

Opis: Vdori v spletne aplikacije in kraja informacij predstavljajo grožnjo poslovnim sistemom. V magistrskem delu opravljamo penetracijsko testiranje spletne aplikacije TRONoffice. Predlagali bomo različne teste in metode, s katerimi je penetracijsko testiranje mogoče opraviti. Podali bomo tudi mehanizme, s katerimi je mogoče povečati varnost spletnih aplikacij. Za boljše razumevanje najprej predstavimo spletno aplikacijo, za katero opravljamo penetracijsko testiranje ter obrazložimo tehnike in metode, ki jih je mogoče uporabiti pri testiranju. V nadaljevanju opišemo penetracijsko testiranje spletne aplikacije in podamo rešitve za najdene varnostne pomanjkljivosti. Na koncu predstavimo mehanizme, ki smo jih za dodatno zaščito, vključili v aplikacijo.
Ključne besede: Penetracijsko testiranje, spletna aplikacija, varnost spletne aplikacije, dvostopenjska verifikacija.
Objavljeno v DKUM: 19.08.2022; Ogledov: 720; Prenosov: 119
.pdf Celotno besedilo (2,28 MB)

5.
Razvoj spletne aplikacije mojportal : diplomsko delo
Matjaž Centrih, 2022, diplomsko delo

Opis: Zaradi vse večje potrebe po čim lažjem pridobivanju informacij in komunikaciji med podjetjem ter zaposlenim sem se odločil, da za svojo diplomsko delo s pomočjo podjetja Bass d. o. o., Celje izdelam spletno aplikacijo »MojPortal«. Namen aplikacije je pridobivanje podatkov iz ostalih BASS programov in vizualizacijo le-teh, obenem pa tudi za olajševanje komunikacije med zaposlenim in upravo podjetja. Aplikacija je izdelana po načrtu vseh ostalih aplikacij omenjenega podjetja v jeziku Java s pomočjo platforme Vaadin.
Ključne besede: Osebni portal, Java, Vaadin, Payara, spletne aplikacije, spletni servisi, masovni podatki, zaposleni, podjetje in komunikacija
Objavljeno v DKUM: 04.08.2022; Ogledov: 877; Prenosov: 0

6.
Prva spletna aplikacija : interno gradivo
Sašo Karakatič, 2022, drugo učno gradivo

Opis: Gradivo služi v pomoč pri izvedbi predavanj in praktičnih vaj pri predmeti Praktikum 1, katerega namen je združitev različnih snovi predmetov 1. letnika programa ITK UNI v smiselno celoto. Snovi se po potrebi nadgradijo z novih znanjem, ki je potrebno za kreacijo prve spletne aplikacije. Tehnologije, ki se uporabljajo so: HTML, CSS, JavaScript, Node.js, MySQL in Git. Gradivo je sestavljeno iz sedmih ločenih videoposnetkov, kjer je prikazana praktična uporaba posamezne tehnologije in umestitev te v celoto pri razvoju spletne aplikacije. Cilj predmeta je kreacija zaključenega spletnega informacijskega sistema s pomočjo tehnologij, ki so jih študenti spoznali v 1. letniku.
Ključne besede: spletne aplikacije, razvoj spletnih aplikacij, video učno gradivo
Objavljeno v DKUM: 17.01.2022; Ogledov: 1664; Prenosov: 103
.pdf Celotno besedilo (571,62 KB)

7.
Ploskovne ilustracije in njihova raba v spletnih aplikacijah : diplomsko delo
Sabina Trop, 2021, diplomsko delo

Opis: Ploskovne ilustracije nas dandanes spremljajo na vsakem koraku. Najdemo jih na plakatih, v logotipih, ikonah aplikacij in celo na spletnih aplikacijah. V diplomski nalogi obravnavamo ploskovne ilustracije kot pomembne grafične elemente, njihovo uporabo ter vključitev v spletne aplikacije, predvsem pa nas zanimajo prednosti in slabosti uporabe tovrstnih vizualnih elementov. V ta namen smo v teoretičnem delu diplomske naloge predstavili ploskovne ilustracije, opredelili njihovo uporabo ter prednosti in slabosti, ki jih prinašajo. Spoznali smo še ploskovno oblikovanje, predvsem pa smo se osredotočili na zakonitosti spletnega oblikovanja, ki so nam pomagale pri izdelavi ploskovnih ilustracij za spletne aplikacije. V praktičnem delu naloge smo v programskem orodju Adobe Illustrator izdelali ploskovno ilustracijo, ki pa smo jo v drugem delu vključili v ploskovni dizajn predstavitvene spletne aplikacije, ki smo jo izdelali s pomočjo programskega orodja Figma.
Ključne besede: grafično oblikovanje, ilustracije, ploskovno oblikovanje, spletne aplikacije
Objavljeno v DKUM: 18.10.2021; Ogledov: 1683; Prenosov: 67
.pdf Celotno besedilo (2,04 MB)

8.
Uporaba progresivnih spletnih aplikacij na mobilnih napravah : meje dopustnosti medijskega poročanja
Demijan Lesjak, 2021, magistrsko delo

Opis: V nalogi smo predstavili posebnosti progresivnih spletnih aplikacij PSA (Progressive Web Apps – PWA). Podrobno smo raziskali podporne tehnologije, ki omogočajo njihov obstoj, kot sta »spletni manifest« in skripta »storitveni delavec«. Opisali smo življenjski cikel storitvenega delavca in predstavili več dobrih praks predpomnjenja spletnih virov. V nadaljevanju smo s pridobljenim znanjem v celoti načrtovali in implementirali lastno PSA, ki je mobilni nadomestek že obstoječi platformi. Uporabili smo več modernih vmesnikov in podrobno opisali njihovo implementacijo. Nato smo s pomočjo analitičnih podatkov o uporabi, zbranih v realnem okolju, interpretirali uspešnost aplikacije v prvih tednih obstoja. V zaključnem delu smo s komparativno metodo primerjali še delovanje aplikacije v različnih brskalnikih.
Ključne besede: progresivne spletne aplikacije, PSA, storitveni delavec, spletni manifest, predpomnilnik
Objavljeno v DKUM: 24.05.2021; Ogledov: 900; Prenosov: 49
.pdf Celotno besedilo (1,69 MB)

9.
Dostopnost digitalnih produktov za vse
Matjaž Debevc, 2021

Opis: Dostopnost produktov v okviru informacijske in komunikacijske tehnologije postaja s širjenjem kroga uporabnikov tudi na osebe z različnimi oblikami oviranosti pomemben dejavnik pri analizi, izdelavi in ocenjevanju računalniških aplikacij, spletnih strani in mobilnih aplikacij. Monografija predstavlja pomemben korak v osveščanju, izobraževanju in usposabljanju vseh oseb, ki se srečajo z vprašanjem, zakaj in kako pripraviti ustrezno prilagojene aplikacije in produkte, da bodo dostopni vsem. V delu so zajete osnove, ki so potrebne za to, da lahko vsak analitik, razvojnik in ocenjevalec najde oporne točke za svoje delo, kjer mora upoštevati zahteve in potrebe oseb z različnimi oblikami oviranosti. Poleg značilnosti in zahtev so navedene tudi mogoče rešitve oziroma potrebe, ki jih lahko uporabimo za prilagojene aplikacije in produkte. Zajeta so osnovna pravila in načela dostopnosti ter priporočila, kot so WCAG in standard ETSI EN 301 549. Podani so primeri dobre in slabe prakse, da bralec lažje ugotovi in preveri ustreznost svojega predloga glede na tipe oseb z različnimi oblikami oviranosti. Monografija se zaključi z metodami ocenjevanja in preverjanja dostopnosti digitalnih produktov, skupaj s pripomočki za hiter in enostaven pregled po posameznih kriterijih uspešnosti.
Ključne besede: dostopnost, spletne strani, mobilne aplikacije, analiza, oblikovanje spletnih strani, ocenjevanje, WCAG
Objavljeno v DKUM: 26.03.2021; Ogledov: 1087; Prenosov: 49
URL Povezava na datoteko

10.
Neprekinjena dostava enostranskih spletnih aplikacij : diplomsko delo
Timotej Cerar, 2020, diplomsko delo

Opis: Neprekinjena dostava je sodoben pristop k razvoju programske opreme. Namen te je poenostavitev in avtomatizacija dostave ali objave končnega programskega produkta uporabnikom. Razvijalcem in strankam to omogoča hitrejši odziv na programske iteracije in napake, ki se lahko pojavijo v produkciji in med samim programskim razvojem. V diplomskem delu smo prav tako natančneje spoznali glavne koncepte neprekinjene dostave, ki vključujejo aktivnosti spreminjanja izvorne kode v skladiščih, gradnje, samodejnega testiranja, integracije in nameščanja aplikacij. Pregledali in primerjali smo orodja ter platforme, ki se lahko uporabijo v določenih fazah neprekinjene dostave in izdelali smo cevovod, ki smo ga demonstrirali na primeru enostranske spletne aplikacije.
Ključne besede: CD, neprekinjena dostava, cevovod ukazov, nameščanje aplikacij, samodejno testiranje, enostranske spletne aplikacije
Objavljeno v DKUM: 03.11.2020; Ogledov: 853; Prenosov: 62
.pdf Celotno besedilo (1,60 MB)

Iskanje izvedeno v 5.48 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici