| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 8 / 8
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
PRIKAZ PROFILOV ZAPOSLENIH NA ELEKTRONSKEM PAPIRJU
Bernard Gojzdnik, 2016, diplomsko delo

Opis: Živimo v času, kjer je poraba energije elektronskih sklopov in naprav postala pomemben faktor. Pri zasnovi in razvoju je potrebno poiskati nek kompromis med hitrostjo delovanja naprave ter na drugi strani porabo energije za to napravo. Če se le da, je dobro zasnovati nek modularni koncept naprave, da se lahko uporablja ta ista naprava na večih področjih, ter se s tem poveča njena multifunkcionalnost. S tem pristopom si zagotovimo več financ za razvoj. Namen uporabe prikazovalnikov na principu tehnologije elektronskega papirja je predvsem zmanjšanje porabe energije pri napravah z baterijskim napajanjem in s tem podaljšanje avtonomije delovanja. Druga dobra lastnost elektronskega papirja pa je izredno dobra vidljivost in berljivost vsebine brez dodatne osvetlitve.
Ključne besede: elektronski papir, baterijsko napajanje, brezžična komunikacija, wifi, univerzalno serijsko vodilo, serijsko vodilo
Objavljeno v DKUM: 21.09.2016; Ogledov: 1119; Prenosov: 75
.pdf Celotno besedilo (4,43 MB)

2.
VEKTORSKI ANALIZATOR ELEKTRONSKIH VEZIJ
Matej Gomboc, 2015, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je predstavljen vektorski analizator elektronskih vezij (ang. vector network analyzer oz. VNA). Opisane so vrste, lastnosti in zmogljivosti modernih analizatorjev elektronskih vezij. Glavni cilj dela je bila izdelava nizkocenovnega VNA, ki bi bil primeren za uporabo v laboratoriju, in bi omogočal merjenje sipalnih parametrov, s katerimi opišemo lastnosti linearnih elektronskih vezij in gradnikov. Delovno frekvenčno področje instrumenta znaša od 100MHz do 1GHz. Zasnovali smo ga v obliki periferne naprave na univerzalnem serijskem vodilu, ki se jo krmili s pomočjo ustreznega grafičnega vmesnika na osebnem računalniku. Tiskana vezja smo načrtali s pomočjo programskega paketa Altium Designer 10. Za simulacijo analognega dela vezja smo uporabili simulacijski program Multisim 9, posebej za visokofrekvenčni del vezja pa še AWR Microwave Office 11. Grafični uporabniški vmesnik smo izdelali v programskem razvojnem okolju Microsoft Visual Studio 2010 in je napisan v programskem jeziku Visual C#. Vgrajena programska oprema za mikrokrmilnik je bila zasnovana v razvojnem okolju Atmel Studio 6.2; tokrat smo uporabili programski jezik C.
Ključne besede: vektorski analizator elektronskih vezij, sipalni parametri, univerzalno serijsko vodilo, naprave za komunikacijo človeka z računalnikom
Objavljeno v DKUM: 14.10.2015; Ogledov: 1633; Prenosov: 252
.pdf Celotno besedilo (5,10 MB)

3.
PODPORA ZA USB IN UPORABA VMESNIKA USB BLUETOOTH NA RAZVOJNI PLOŠČI VIRTEX 5 XUPV5-LX110T
Matic Marholt, 2011, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi smo na razvojni plošči Virtex 5 XUPV5-LX110T dodali podporo za Cypresov krmilnik USB. V distribucijo Petalinux, ki smo jo naložili na razvojno ploščo, smo dodali gonilnik za krmilnik USB in programe Bluetooth. Napisali smo program, s katerim imamo prek komunikacije Bluetooth na razvojni plošči nadzor nad LED diodami in stikali. Izvedli smo tudi preizkus branja pomnilniškega ključa USB na razvojni plošči.
Ključne besede: univerzalno serijsko vodilo, USB, Bluetooth, razvojna plošča, FPGA
Objavljeno v DKUM: 21.04.2011; Ogledov: 2353; Prenosov: 149
.pdf Celotno besedilo (3,40 MB)

4.
Povezava perifernih modulov z I[na]2C vodilom : diplomsko delo visokošolskega študija
Herbert Talaber, 1995, diplomsko delo

Ključne besede: mikrokrmilnik, serijsko vodilo, $I^2C$, periferne enote
Objavljeno v DKUM: 26.07.2007; Ogledov: 2039; Prenosov: 0

5.
6.
7.
8.
Iskanje izvedeno v 0.17 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici