| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 63
Na začetekNa prejšnjo stran1234567Na naslednjo stranNa konec
1.
Pomen in dobre prakse dokumentiranja programskih vmesnikov storitev rest
Aljoša Sikošek, 2024, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo obravnava pomen in dobre prakse dokumentiranja programskih vmesnikov storitev REST. Dokumentacija storitev REST je ključna za zagotavljanje jasnosti, učinkovitosti in vzdrževanja programske opreme, saj razvijalcem omogoča enostavno razumevanje in uporabo vmesnikov. Delo se osredotoča na osnovne pojme in metode, povezane z dokumentiranjem REST API-jev, ter na pregled orodij in tehnik, ki olajšujejo ta proces. Cilj diplomskega dela je analizirati in predstaviti najboljše prakse dokumentiranja vmesnikov REST ter pomagati razvijalcem pri izboru tehnologije in efikasni uporabi le teh.
Ključne besede: razvoj programske opreme, programski vmesniki, dokumentacija Swagger, OpenAPI, storitve REST
Objavljeno v DKUM: 07.10.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 2
.pdf Celotno besedilo (1,02 MB)

2.
Agilno razčlenjevanje opravil pri razvoju programske opreme : diplomsko delo
Gorazd Kozmus, 2024, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo obravnava uporabo agilnih metodologij, zlasti razčlenjevanja opravil, za povečanje učinkovitosti in prilagodljivosti projekta pri razvoju programske opreme. V di- plomskem delu je opravljena primerjalna analiza agilnih ogrodij, pri čemer je poudarjen njihov vpliv na razčlenitev zapletenih nalog na obvladljive enote. Preučene so študije pri- merov iz resničnega sveta in najboljše industrijske prakse, ki zagotavljajo praktične vpo- glede v izvajanje agilnega razčlenjevanja opravil. Delo poudarja ključno vlogo komuni- kacije, sodelovanja in stalnih povratnih informacij pri spodbujanju dinamičnega in odziv- nega razvojnega okolja. Obravnava morebitne izzive, povezane z razčlenjevanjem dela, in predlaga strategije za različne scenarije razvoja programske opreme. Delo omogoča vpo- gled v praktično izvajanje agilnega razčlenjevanja opravil in ponuja priporočila za vodje projektov, ekipe in organizacije, ki si prizadevajo izboljšati svoje procese razvoja program- ske opreme. Cilj tega dela je omogočiti učinkovitejši in prilagodljivejši pristop k upravljanju projektov programske opreme v dinamičnem okolju agilnega razvoja.
Ključne besede: agilne metodologije, agilno vodenje projektov, razvoj programske opreme
Objavljeno v DKUM: 26.04.2024; Ogledov: 315; Prenosov: 18
.pdf Celotno besedilo (3,27 MB)

3.
Zagotavljanje kakovosti pri razvoju spletnih aplikacij
Tadej Polajnar, 2024, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo obravnava pomembnost kakovosti v procesu razvoja spletnih aplikacij. Osredotoča se na identifikacijo ključnih pristopov za doseganje višje kakovosti in obravnava pomanjkljivosti v zagotavljanju kakovosti. Na podlagi raziskanih in sprejetih smernic je bila razvita prototipna aplikacija, s katero je bila prikazana uporaba najboljših praks za izboljšanje kakovosti, vključno z avtomatiziranim testiranjem, strogimi pravili kodiranja in dokumentacijo. Rezultati prototipa prikazujejo dobre smernice za integracijo enakih praks tudi v kompleksnejših aplikacijah, kar prispeva k izboljšani kakovosti in olajšanemu nadaljnjemu razvoju.
Ključne besede: zagotavljanje kakovosti, najboljše prakse, testiranje aplikacije, stalni razvoj programske opreme
Objavljeno v DKUM: 08.04.2024; Ogledov: 322; Prenosov: 36
.pdf Celotno besedilo (5,22 MB)

4.
Primerjave različnih življenjskih ciklov razvoja programske opreme : diplomsko delo
Domen Soršak, 2023, diplomsko delo

Opis: Programska oprema je za veliko ljudi del njihovega vsakdana. Naše življenje naredi lažje in udobnejše. Bolj kot je programska oprema kvalitetna in uporabna, raje in pogosteje jo uporabljamo. Do takšne programske opreme najlažje pridemo, če se držimo dobro definiranih postopkov izdelave programske opreme ter če se ustrezno lotimo vsake faze v življenjskem ciklu razvoja programske opreme. Posamezniki, ekipe in podjetja, ki se ukvarjajo z razvojem programske opreme, se tega zavedajo in tudi poslužujejo. V diplomski nalogi bomo raziskali življenjski cikel razvoja programske opreme ter podrobneje spoznali vsak posamezen cikel oz. fazo, ki se v življenjskem ciklu razvoja programske opreme pojavi. Predstavili bomo tudi različne metodologije za razvoj programske opreme ter z njimi povezane prednosti in slabosti.
Ključne besede: življenjski cikel razvoja programske opreme, metodologije razvoja programske opreme, razvoj programske opreme
Objavljeno v DKUM: 07.06.2023; Ogledov: 647; Prenosov: 89
.pdf Celotno besedilo (1,83 MB)

5.
Tradicionalni in agilni pristop odkrivanja zahtev programske opreme : magistrsko delo
Simon Črešnjovnjak, 2023, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo zajema agilni in tradicionalni pristop razvoja programske opreme. Zajete so zahteve programske opreme, inženiring zahtev programske opreme ter delitev tradicionalnega in agilnega pristopa. Posebna pozornost je posvečena tudi nizu organizacijskih in delovnih vzorcev SAFE in ogrodju Scrum.
Ključne besede: Tradicionalni pristop, agilni pristop, zahteve programske opreme, razvoj programske rešitve, SAFE
Objavljeno v DKUM: 28.03.2023; Ogledov: 569; Prenosov: 54
.pdf Celotno besedilo (2,25 MB)

6.
Razvoj hitre simulacijske metode za ocenitev utrujenosti motorne gredi : magistrsko delo
Rok Tumpej, 2023, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je predstavljen razvoj nove simulacijske metode, ki je namenjena za programski paket AVL ExciteTM Power Unit. Delo je nastalo v sodelovanju s podjetjem AVL-AST, d. o. o. Metoda je namenjena za ocenitev utrujenosti materiala motorne gredi. Razvoj je potekal v programskem jeziku Python, za izračun simulacij pa je bilo uporabljeno računsko jedro programa Abaqus. Pravilnost končnih rezultatov je potrjena s primerjavo rezultatov iz programskega orodja FEMFAT. V primerjavi z ustaljeno metodo ta prinaša precej hitrejše računske čase in poenostavljeno predpripravo simulacije s prijaznim uporabniškim vmesnikom.
Ključne besede: numerične simulacije, dinamične simulacije, utrujanje materiala, ročična gred, motor z notranjim izgorevanjem, razvoj programske opreme
Objavljeno v DKUM: 28.02.2023; Ogledov: 816; Prenosov: 121
.pdf Celotno besedilo (4,04 MB)

7.
Primerjava različnih ciklov razvoja programske opreme : diplomsko delo
Klemen Hercog, 2022, diplomsko delo

Opis: Programska oprema se danes dotika vseh kotičkov naših življenj. Zaradi tega je izjemnega pomena, da so postopki in metode za izdelavo programskih rešitev zelo dobro definirani in določeni. V diplomskem delu smo na splošno predstavili razvoj programske opreme skozi različne faze življenjskega cikla, opisali smo različne tehnologije za njen razvoj ter jih med seboj primerjali. V nadaljevanju smo izvedli analizo o uporabi tehnologij v realnem svetu. Na osnovi rezultatov smo proučili, kako dobro so razvijalci seznanjeni z različnimi modeli in ogrodji ter kakšni so trenutni trendi pri razvoju.
Ključne besede: SDLC, razvoj programske opreme, življenjski cikel programske opreme
Objavljeno v DKUM: 08.11.2022; Ogledov: 1068; Prenosov: 143
.pdf Celotno besedilo (1,57 MB)

8.
Primerjava različnih življenjskih ciklov razvoja programske opreme : diplomsko delo
Daniel Kerec, 2022, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi bomo omenili in opisali različne modele življenjskega cikla razvoja programske opreme. V poslovnem svetu igra ključno vlogo pristop k razvoju programske opreme in koordinacija pristopa. Pri razvoju programske opreme si lahko pomagamo z različnimi modeli življenjskega cikla razvoja programske opreme. V diplomski nalogi bomo predstavili posamezni model in omenili njegove prednosti in slabosti. V praktičnem delu diplomske naloge smo preko anketnega vprašalnika dobili vtis o poznavanju modelov življenjskega cikla v različnih podjetjih.
Ključne besede: življenjski cikel razvoja programske opreme, modeli življenjskega cikla razvoja programske opreme, razvoj programske opreme, agilna metodologija, testiranje programske opreme
Objavljeno v DKUM: 26.10.2022; Ogledov: 648; Prenosov: 59
.pdf Celotno besedilo (1,07 MB)

9.
Razvoj aplikacije SlediMi : diplomsko delo
Timotej Kolar, 2022, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi smo predstavili razvoj aplikacije SlediMi, ki smo jo razvili s pomočjo tehnologij Android Studio, MongoDB, Express.js, React in Node.js. Aplikacija SlediMi je namenjena sledenju trenutne lokacije kolesarja, poleg sledenja pa ponuja še druge priročne funkcionalnosti. V grobem lahko delimo aplikacijo na čelni (mobilna aplikacija in spletna aplikacija) in zaledni del (podporne storitve). Aplikacija podpira funkcionalnosti, kot so beleženje trenutne lokacije, prikaz trenutne hitrosti in prikaz načrtovane poti. Spletna aplikacija omogoča prikaz trenutne lokacije kolesarja na zemljevidu in prikaz načrtovane poti.
Ključne besede: razvoj programske opreme, Android, MongoDB, Express.js, React, Node.js
Objavljeno v DKUM: 19.08.2022; Ogledov: 1172; Prenosov: 198
.pdf Celotno besedilo (2,39 MB)

10.
Modeli življenjskega cikla razvoja programske opreme v programski industriji : diplomsko delo
Zala Cukjati, 2022, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga opisuje različne modele življenjskega cikla razvoja programske opreme. Naloga je razdeljena na teoretični in praktični del. V teoretičnem delu so opisane splošne lastnosti posameznih modelov. Predstavljene so njihove glavne značilnosti, prednosti in slabosti. Za posamezen model je opisano, pod kakšnimi pogoji je njegova uporaba najprimernejša. V sklopu praktičnega dela je bila pripravljena anketa, ki se navezuje na uporabo modelov v programski industriji. Narejeni sta bili predstavitev in diskusija pridobljenih odgovorov.
Ključne besede: življenjski cikel razvoja programske opreme, modeli življenjskega cikla razvoja programske opreme, razvoj programske opreme, industrija programske opreme
Objavljeno v DKUM: 05.08.2022; Ogledov: 1004; Prenosov: 142
.pdf Celotno besedilo (1,39 MB)

Iskanje izvedeno v 0.22 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici