| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
RAZVOJ SPLETNIH STORITEV Z UPORABO PROGRAMSKIH TOVARN
Marko Balant, 2011, diplomsko delo

Opis: Tematika diplomske naloge zajema spletne storitve v povezavi s programskimi tovarnami, s pomočjo katerih razvijamo sodobne in robustne informacijske sisteme oz. storitve. Cilj diplomske naloge je bila predstavitev spletnih storitev in programskih tovarn skupaj z njunimi komponentami. Z diplomskim delom smo želeli prikazati prednosti uporabe programskih tovarn in spletnih storitev pred klasičnimi spletnimi aplikacijami. Za boljše razumevanje tehnologij smo izdelali informacijski sistem z uporabo spletnih storitev in programskih tovarn - spletno knjižnico. Spletne storitve so se pokazale za primernejšo izbiro od klasičnih spletnih aplikacij,v primeru kadar poteka interakcija-transakcija podatkov med različnimi ustanovami oz. organizacijami. V takšnem primeru ne potrebujemo enotne infrastrukture oz. sistemov, saj spletne storitve omogočajo izmenjavo podatkov v enostavni obliki (XML), ki je enostavno razumljiva različnim sistemom. Programske tovarne v praksi omogočajo mnogo lažji in hitrejši razvoj sistemov v primerjavi s klasičnim pristopom, saj ponujajo razvijalcu že izdelane primerke, izvorno kodo, strukturno organiziranost projekta ter nekatere ostale prednosti. Vzajemna uporaba programskih tovarn, spletnih storitev ter klasičnih spletnih aplikacij nudi uporabnikom bogato uporabniško iskušnjo, razvijalcem pa lažji razvoj kompleksnih rešitev.
Ključne besede: programske tovarne, spletne storitve, ASP.NET, Web 2.0, spletne aplikacije, SOAP, WSDL, UDDI
Objavljeno v DKUM: 31.01.2012; Ogledov: 2859; Prenosov: 186
.pdf Celotno besedilo (2,23 MB)

2.
MODEL ZA VREDNOTENJE PRIDOBITEV UPORABE PROGRAMSKIH TOVARN PRI RAZVOJU INFORMACIJSKIH REŠITEV
Andrej Krajnc, 2011, doktorska disertacija

Opis: Doktorska disertacija se ukvarja s področjem analize uporabe pristopa programskih tovarn pri razvoju informacijskih rešitev. Različne raziskave navajajo predvsem različne faktorje pridobitev, vendar je sama analiza opravljena predvsem na faktorjih produktivnosti in kvalitete. Zato disertacija predstavi model, ki zajema vse relevantne pridobitve, ki so pomembne za uporabo pristopa programskih tovarn. Prav tako model predlaga merilne instrumente, ki so potrebni za analizo pristopa. V doktorski disertaciji so predstavljeni in zbrani različni parcialni modeli merjenja učinkovitosti pristopa programskih tovarn in paradigme produktnih linij. Na podlagi tega, v disertaciji predlagamo nov model vrednotenja, ki celovito zajema pridobitve uporabe pristopa programskih tovarn. Eden izmed izvirnih prispevkov je predstavljena tudi izboljšana metoda za oceno priznanega truda potrebnega za razvoj informacijskih rešitev. Sam model merjenja pridobitev uporabe pristopa programskih tovarn je bil uporabljen in ovrednoten s pomočjo izvedbe dveh eksperimentov. Skozi izvedbo raziskave smo s pomočjo uveljavljenih metod znanstveno raziskovalnega dela identificirali pridobitve in potrebne merilne instrumente. Rezultati empirične raziskave dokazujejo, da se učinkovitost uporabe pristopa programskih tovarn za razvoj informacijskih rešitev signifikantno izboljša.
Ključne besede: Ponovna uporaba, programske tovarne, programske produktne linije, programska ogrodja, pridobitve, model vrednotenja, produktivnost, kvaliteta, programske metrike
Objavljeno v DKUM: 09.11.2011; Ogledov: 2889; Prenosov: 258
.pdf Celotno besedilo (1,90 MB)

Iskanje izvedeno v 7.02 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici