| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 10 / 372
First pagePrevious page12345678910Next pageLast page
1.
Učinki uvedbe projektne programske opreme v razvojno podjetje
Matjaž Centrih, 2024, master's thesis

Abstract: Magistrska naloga temelji na analizi učinkov uvedbe projektne programske opreme v kontekstu razvojnega podjetja. Osredotoča se na kompleksno preučevanje vpliva uporabe programske opreme na procese projektnega vodenja ter razvoj in izboljšanje izdelkov. Glavna obravnava je namenjena podrobni analizi učinkovitosti sistema YouTrack v sledenju projektom, ob tem pa tudi oceni njegove uporabnosti in prilagodljivosti v realnem delovnem okolju. Raziskovalni pristop vključuje kvantitativno in kvalitativno metodo zbiranja podatkov, s poudarkom na anketiranju in intervjujih, ki omogočajo celovit vpogled v izkušnje in zadovoljstvo uporabnikov s sistemom. Sklepi naloge poudarjajo ključne dejavnike uspešne implementacije projektne programske opreme ter pomen prilagoditve rešitev glede na specifične potrebe in zahteve razvojnih podjetij.
Keywords: Projekt, projektno vodenje, razvojno podjetje, programska oprema, YouTrack, agilne metode, komunikacija, anketiranje, intervjuji.
Published in DKUM: 27.08.2024; Views: 56; Downloads: 14
.pdf Full text (3,16 MB)

2.
Razvoj ogrodja za generiranje omrežnega prometa na osnovi programske opreme TRex : diplomsko delo
Jernej Golija, 2024, undergraduate thesis

Abstract: Za podjetje Aviat d. o. o. smo razvili ogrodje za pomoč pri testiranju telekomunikacijskih naprav z generiranjem omrežnega prometa. Ogrodje smo zasnovali na programski opremi TRex, ki jo je razvilo podjetje Cisco. Obstajala je potreba po cenejši in bolj razširljivi rešitvi v primerjavi z rešitvijo Spirent. V diplomskem delu smo najprej opisali uporabljene tehnologije in strojno opremo. Na koncu smo opisali implementacijo celotnega ogrodja.
Keywords: programska oprema TRex, generator omrežnega prometa, testiranje omrežnih naprav
Published in DKUM: 01.07.2024; Views: 203; Downloads: 35
.pdf Full text (2,96 MB)

3.
Skladnost strojne in programske opreme z video igrami : diplomsko delo
Tim Zupanc, 2024, undergraduate thesis

Abstract: V tem diplomskem delu so predstavljene video igre in njihove sistemske zahteve. Izpostavljena sta pojma programske in strojne opreme, ter vse uporabljene tehnologije pri izdelavi diplomskega dela. Opisani so tudi vsi koraki, ki so pripeljali do izdelave končne aplikacije, ki omogoča uporabnikom, da preverijo, ali lahko izbrano igro poganjajo. Pojasnjeni so pojmi, kot so uporabniški vmesnik, strežniški del in podatkovna baza, vsi ti trije so gradniki pri večini informacijskih sistemov, iz katerih je zgrajena tudi aplikacija razvita v tem diplomskem delu. Ključna funkcionalnost aplikacije je določanje, ali naprava lahko poganja želeno igro, ki jo uporabnik izbere s seznama iger. Podatki v aplikaciji so predstavljeni preko živih grafov, tabel in PDF-dokumentov.
Keywords: WPF, API, video igre, specifikacije, programska oprema, strojna oprema, namizna aplikacija
Published in DKUM: 03.06.2024; Views: 233; Downloads: 55
.pdf Full text (3,67 MB)

4.
Analiza in razvoj beležnika tipkanja : diplomsko delo
Lars Kolar, 2023, undergraduate thesis

Abstract: V diplomski nalogi predstavimo vrsto in delovanje beležnikov tipkanja. Razložimo, kaj so beležniki tipkanja, opišemo njihov namen in delovanje. V nadaljevanju diplomskega dela izdelamo prototip beležnika tipkanja, zmožnega zbiranja vnesenih pritiskov na tipkovnico. V zaključku povzamemo naše ugotovitve in podamo napotke za nadaljnje delo.
Keywords: zlonamerna programska oprema, vohunska programska oprema, beležnik tipkanja, kibernetska varnost
Published in DKUM: 04.12.2023; Views: 579; Downloads: 49
.pdf Full text (1,22 MB)

5.
Načrtovanje in energetsko učinkovito vodenje večjih hladilniških sistemov
Andrej Rebernak, 2023, master's thesis

Abstract: V magistrskem delu je bil raziskan in opisan osnovni ter napredni hladilniški sistem za specifičen primer. Osnovni hladilniški sistem je bil predstavljen kot referenčno izhodišče, nato pa je bila pozornost na razvoju naprednejše rešitve. V delu je bilo podrobno analizirano in primerjano delovanje obeh sistemov. Napredni hladilniški sistem je vključeval inovativne komponente in pristop k doseganju boljšega izkoristka energije ter večjo učinkovitost sistema kot celote. Posebna pozornost je bila namenjena senzorju debeline ledu, ki je bil vgrajen v napredni sistem. Ta senzor je omogočil natančno spremljanje debeline ledu na površinah uparjalnika. S tem je bil sistem prilagojen glede na dejansko debelino ledu, kar je pripomoglo k boljšemu delovanju sistema in manjši porabi energije. Z izvedbo primerjalnih izračunov je bilo dokazano, da napredni hladilniški sistemi omogočajo znatne prihranke pri porabi električne energije v primerjavi z osnovnim sistemom. Ti prihranki so bili rezultat boljše regulacije, optimizirane uporabe komponent in prilagajanja delovanja hladilniškega sistema glede na dejanske razmere.
Keywords: industrijske hladilnice, uparjalnik, plinski hladilnik, senzor debeline ledu HBDF-MK2, strojna in programska oprema Siemens
Published in DKUM: 03.11.2023; Views: 872; Downloads: 52
.pdf Full text (2,24 MB)

6.
Implementacija elementov industrije 4.0 v podjetje Dorninger Hytronics d.o.o. in izračun koeficienta OEE : magistrsko delo
Mitja Medved, 2023, master's thesis

Abstract: Magistrsko delo povzema koncept industrije 4.0, predvsem interneta stvari, ter njuno vpeljavo v podjetje Dorninger Hytronics d.o.o. Podrobneje je predstavljena programska oprema DMG Mori Messenger, ki omogoča enostaven pregled nad delom strojev ter samodejni izračun koeficienta izkoriščenosti proizvodne opreme. Na podlagi podatkov, pridobljenih iz proizvodnje, je narejen tudi ročni preračun koeficienta OEE, na podlagi analize trenutnega stanja pa so podani predlogi za izboljšave.
Keywords: Industrija 4.0, internet stvari, programska oprema, izkoriščenost proizvodne opreme, predlogi izboljšav
Published in DKUM: 22.09.2023; Views: 448; Downloads: 68
.pdf Full text (2,56 MB)

7.
Razvoj digitalnega dvojčka za planiranje proizvodnje v podjetju Marovt d.o.o. : magistrsko delo
Žan Štern, 2023, master's thesis

Abstract: V magistrskem delu je predstavljen razvoj digitalnega dvojčka za planiranje proizvodnje v podjetju Marovt d.o.o. Podjetje Marovt velja za najnaprednejšo proizvodnjo kovanja v Sloveniji in eno izmed najnaprednejših v Evropi. Zaradi ohranitve svojega poslovnega uspeha podjetje neprestano išče načine, kako izboljšati svoj proizvodni proces in posledično položaj na trgu. To je predstavljalo glavno vodilo za zagon projekta digitalni dvojček. Cilj projekta je bila izdelava in vzpostavitev digitalnega dvojčka s pomočjo lastnega znanja podjetja, kar bi v prihodnosti omogočilo nadgradnjo sistema in razširitev modela na celotno podjetje. Digitalni dvojček je bil razvit s pomočjo programske opreme Simio. Dostop do vseh potrebnih informacij je bil omogočen preko programa ccLEAP, ki ga podjetje uporablja za svoje poslovanje in vodenje. Z integracijo sistema ccLEAP v program Simio je bilo omogočeno tudi simuliranje s časovno realnimi podatki. V okviru projekta smo tako uspešno razvili in implementirali rešitev, ki zagotavlja izvedljiv in enostaven terminski plan. Trenutno stanje omogoča, da samodejno ustvarimo terminski plan delovnih nalogov in ga pošljemo končnim uporabnikom. S tem projektom smo tako naredili pomemben korak na poti digitalizacije podjetja.
Keywords: digitalizacija, podjetje Marovt, planiranje proizvodnje, digitalni dvojček, programska oprema Simio, sistem ccLEAP
Published in DKUM: 20.09.2023; Views: 374; Downloads: 48
.pdf Full text (3,36 MB)

8.
Primerjalna analiza funkcionalnosti orodij za management idej
Jaša Leskovar, 2023, undergraduate thesis

Abstract: Za pridobivanje idej je dostopnih veliko različnih programskih orodij, ki ponujajo različne funkcije. Za podjetja je pomembno, da imajo urejen pregled nad idejami strank in zaposlenih v podjetju za nadaljnji razvoj. Namen diplomskega dela je ugotoviti, katero programsko orodje je najbolj primerno za management idej. Poleg tega je namen ugotoviti tudi, katero programsko orodje za svojo ceno prinaša največ funkcij. V diplomskem delu je uporabljena metoda pregledovanja različnih znanstvenih člankov in metoda primerjalne analize programskih orodij. Rezultat primerjalne analize je izbira programskega orodja, ki je za podjetja najbolj primeren za uporabo v kombinaciji z managementom idej. V diplomskem delu je predstavljeno, katero programsko orodje je najbolj primerno za upravljanje idej in zakaj ravno to programsko orodje. Predstavljen je tudi proces implementacije tega programskega orodja v podjetje.
Keywords: odprtokodna programska oprema, management idej, ustvarjalnost, inovacije
Published in DKUM: 15.09.2023; Views: 316; Downloads: 22
.pdf Full text (1,62 MB)

9.
Identifikacija in analiza orodij za merjenje in izračun programskih metrik
Saša Dokić, 2022, undergraduate thesis

Abstract: Merjenje je zelo pomemben del programskega inženirstva, saj nam pomaga pri ocenjevanju in razumevanju kakovosti programske opreme ter izboljšanju procesov in produktov, povezanih z njo. V diplomskem delu smo raziskali pomen merjenja programske opreme, metrike programske opreme ter podrobneje opisali nekatere programske metrike in orodja, ki se uporabljajo za njihov izračun. Izbrali smo odprtokoden projekt, na katerem smo preizkusili tri orodja. Rezultate izračunanih metrik smo analizirali in jih med seboj tudi primerjali.
Keywords: programska oprema, metrike programske opreme, katalog orodij, kakovost programske opreme
Published in DKUM: 24.10.2022; Views: 622; Downloads: 46
.pdf Full text (1,32 MB)

10.
Dobre prakse uporabe diagramov zaporedja : diplomsko delo
Lundrim Racaj, 2022, undergraduate thesis

Abstract: Namen diplomskega dela je bil spoznati dobre prakse uporabe diagramov zaporedja in preveriti kako so le-ti podprti v izbranih modelirnih orodjih. Predstavljeni so osnovni gradniki diagramov zaporedja in smernice za izdelavo le-teh. V praktičnem delu smo primerjali namizno orodje »Visual Paradigm« in orodje »StarUML«. S pomočjo pregleda sorodnih del smo oblikovali seznam kriterijev za primerjavo in nato ovrednotili izbrani orodji. Obe orodji zagotavljata ključne funkcionalnosti, kot so: preverjanje sintakse, generiranje kode, povratno inženirstvo ter uvoze in izvoze v različne formate. Na osnovi rezultatov primerjave pa ugotavljamo, da orodje »Visual Paradigm« nudi boljšo in celovitejšo podporo pri oblikovanju in uporabi diagramov zaporedja.
Keywords: programska oprema, modeliranje, UML, diagrami zaporedja, modelirna orodja, primerjava.
Published in DKUM: 24.10.2022; Views: 667; Downloads: 59
.pdf Full text (2,33 MB)

Search done in 0.18 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica