| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Zdravstvena nega pacienta z angino pektoris
Katja Romih, 2010, diplomsko delo

Opis: Umrljivost in obolevnost zaradi bolezni srca in ožilja v primerjavi z drugimi kroničnimi obolenji v svetu in pri nas močno naraščata. V prvem delu diplomske naloge smo predstavili ishemično bolezen srca, angino pektoris ter vlogo medicinske sestre pri pacientih, ki so oboleli za angino pektoris. V drugem delu je predstavljena raziskava, ki je bila izvedena na vzorcu 50 pacientov, kardiološkega oddelka v Splošni bolnišnici Celje. Z raziskavo smo ugotavljali seznanjenost pacientov z angino pektoris in prvimi ukrepi ob pojavu bolečine za prsnico. Prav tako smo želeli ugotoviti zadovoljstvo pacientov z delom in odnosom zdravstvenih delavcev do njih. Rezultati raziskave so pokazali, da je več kot 50 % anketiranih pacientov seznanjenih z angino pektoris ter da poznajo znake in znajo tudi pravilno ukrepati. Prav tako smo ugotovili, da je kar 86 % anketirancev zadovoljnih z delom in odnosom zdravstvenih delavcev.
Ključne besede: ishemična bolezen srca, stabilna angina pektoris, medicinska sestra, zdravnik, preiskave
Objavljeno v DKUM: 09.08.2010; Ogledov: 4775; Prenosov: 712
.pdf Celotno besedilo (2,38 MB)

2.
VLOGA MEDICINSKE SESTRE PRI BOLNIKU Z MOTNJAMI SRČNEGA RITMA
Brigita Stegne, 2010, diplomsko delo

Opis: Sodoben način življenja, vključno s podaljšanjem življenjske dobe, je vzrok za porast srčnožilnih obolenj, med katere spadajo tudi motnje srčnega ritma. Zlasti so v porastu preddvorne ali supraventrikularne motnje srčnega ritma, kot so: paroksizmalna supraventrikularna tahikardija, preddvorno migetanje (atrijska fibrilacija) in preddvorno plapolanje (atrijska undulacija). Zdravljenje pacientov s preddvornimi motnjami srčnega ritma poteka tako medikamentozno kot tudi z elektrokonverzijo. V diplomski nalogi sta predstavljeni anatomija in fiziologija srca. Prav tako so predstavljene različne motnje srčnega ritma. Navedene so preiskave, ki se izvajajo pri pacientih z motnjami srčnega ritma in kakšno vlogo ima medicinska sestra pri teh preiskavah. Obravnavane so naloge medicinske sestre pri različnih preiskavah srca. Predstaviti želimo, kako pomembna je zdravstvena nega pri pacientih z motnjami srčnega ritma. Vključena mora biti v celoten potek zdravljenja. Zdravstveni team (zdravnik, medicinska sestra, zdravstveni tehnik) mora biti dobro poučen o motnjah srčnega ritma in načinih zdravljenja, ker le tako lahko pacientu nudijo ustrezno pomoč in mu posredujejo vse potrebne informacije. Vloga medicinske sestre, ki dela s takim pacientom, je zelo pomembna, saj je življenje pacienta lahko ogroženo. Samo pravilen odziv medicinske sestre na spremenjeno pacientovo stanje je pogosto ključnega pomena. Nujno je, da ima medicinska sestra dodatna specialna znanja, kamor življenjsko nevarne motnje srčnega ritma prav gotovo sodijo, ki ji pomagajo pri pravih odločitvah in prevzemanju odgovornosti.
Ključne besede: Ključne besede: motnje srčnega ritma, preiskave srca, pacient, zdravstvena nega, vloga medicinske sestre
Objavljeno v DKUM: 09.03.2010; Ogledov: 6491; Prenosov: 1357
.pdf Celotno besedilo (3,18 MB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici