| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 606
Na začetekNa prejšnjo stran12345678910Na naslednjo stranNa konec
1.
Sistem za nadzor dostopa na delovnem mestu
Leo Orešnik, 2024, diplomsko delo

Opis: Nadzor dostopa igra pomembno vlogo pri vidiku varnosti delovnega mesta oziroma podjetja ter v vsakodnevnem življenju. V teoretičnem delu tega diplomskega dela smo preštudirali koncepte za nadzor dostopa. V praktičnem delu smo načrtali in implementirali zanesljiv ter enostavno razširljiv sistem za nadzor dostopa. Svojo rešitev temeljimo na strojni opremi podjetja ZKTeco. Uporabili smo sodobno tehnologijo, kot sta razvojni okolji .NET in Angular, podatkovno bazo MySQL ter programska jezika C# in TypeScript. Z njimi smo razvili strežnik oziroma API, dostop do podatkovne baze, servis Windows in spletni uporabniški vmesnik. Uporabniški vmesnik smo zasnovali in prilagodili na osnovi povratnih informacij uporabnikov. Naloga združuje več področij računalništva, kot so integracija strojne opreme, spletne in omrežne tehnologije ter načrtovanje in upravljanje podatkovnih baz. Implementirano rešitev smo izčrpno ročno testirali s pomočjo vnaprej pripravljenih testnih primerov.
Ključne besede: nadzor dostopa, strojna oprema ZKTeco, .NET, Angular
Objavljeno v DKUM: 23.12.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 19
.pdf Celotno besedilo (4,94 MB)

2.
Vpliv prodajnega procesa poslovne programske opreme na uporabniško izkušnjo končnega poslovnega uporabnika
Nino Kaučič, 2024, magistrsko delo

Opis: V raziskavi smo se osredotočili na preučevanje vpliva osebnega svetovanja, jasnosti komunikacije in strokovnosti prodajnega osebja na uporabniško izkušnjo poslovnih uporabnikov programske opreme. Naš glavni namen je bil ugotoviti, kako ti dejavniki vplivajo na zadovoljstvo uporabnikov in njihove odločitve za nakup ter nadaljnjo uporabo programske opreme. Raziskavo smo izvedli s kvalitativno metodologijo, pri čemer smo analizirali transkripte poglobljenih intervjujev s poslovnimi uporabniki iz različnih industrijskih sektorjev. Cilj intervjujev je bil pridobiti vpogled v njihove resnične izkušnje, potrebe, pričakovanja in dojemanja, ki oblikujejo njihovo zadovoljstvo ali nezadovoljstvo s poslovno programsko opremo. Ugotovili smo, da je osebno svetovanje s strani prodajnih predstavnikov ključno za pozitivno uporabniško izkušnjo. Uporabniki so izrazili visoko stopnjo zadovoljstva z jasnostjo in transparentnostjo komunikacije ter strokovnostjo prodajnega osebja. Njihovo znanje in sposobnost prilagoditve informacij specifičnim potrebam uporabnikov sta bistveno prispevala k odločitvi za nakup in kasnejši uporabi programske opreme. Rezultati naše raziskave bodo imeli pomemben vpliv na strategije podjetij, ki razvijajo in tržijo poslovno programsko opremo. Poudarjajo potrebo po vlaganju v usposabljanje prodajnega osebja, da bi izboljšali njihovo tehnično znanje in komunikacijske veščine. Prav tako priporočamo vzpostavitev sistemov za zbiranje in upoštevanje povratnih informacij uporabnikov, kar lahko vodi k večjemu zadovoljstvu strank in izboljšanju produktov ter storitev. Z implementacijo teh ukrepov lahko podjetja izboljšajo svojo konkurenčnost na trgu, povečajo zvestobo strank in dosežejo boljše poslovne rezultate. Naša raziskava tako ponuja dragocene uvide za podjetja, ki želijo izboljšati svojo uporabniško izkušnjo in s tem dolgoročno uspešnost na trgu.
Ključne besede: uporabniška izkušnja, osebno svetovanje, jasnost komunikacije, strokovnost prodajnega osebja, poslovna programska oprema, zadovoljstvo strank, kvalitativna raziskava, poglobljeni intervjuji, prodajni proces, povratne informacije uporabnikov
Objavljeno v DKUM: 29.11.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 9
.pdf Celotno besedilo (1,60 MB)

3.
Tlačni preizkus posod izolirnih dihalnih aparatov
Andrej Vrbančič, 2024, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo opisuje metodologijo dela pri tlačnih preizkusih tlačnih posod za izolirni dihalni aparat. Opisan je potek tlačnih preizkusov na napravah HTG 60/500 – Kombi in dodatni napravi CFK-1 kakor tudi vzdrževanje teh naprav. Predstavljena je tudi zakonska regulativa kontrole in preizkušanja, standardi za opremo pod tlakom ter analiza obstoječih kontrolnih organov za preizkušanje tlačnih posod izolirnih dihalnih aparatov v Sloveniji. Prav tako so opisane zahteve za kontrolne organe, in sicer akreditacija le-teh, tehnična usposobljenost delavcev in sistem vodenja kakovosti. V diplomski nalogi so opisani kontrola opreme pod tlakom ter zahteve za to opremo kakor tudi postopki kontrole v kontrolnem organu.
Ključne besede: tlačni preizkus, ugotavljanje skladnosti, tlačna oprema, kontrola
Objavljeno v DKUM: 17.10.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 2
.pdf Celotno besedilo (2,11 MB)

4.
Analiza trga in raziskava ter primerjava normativnih dokumentov za reševalna vozila : diplomsko delo
Blaž Potočnik, 2024, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo obravnava celovito analizo trga reševalnih vozil ter raziskavo in primerjavo normativnih dokumentov, s posebnim poudarkom na konkurenčnosti podjetja Medicop, v primerjavi z drugimi evropskimi proizvajalci. V raziskavi sem preučil trg reševalnih vozil, analiziral trenutne trende ter pregledal normativne dokumente, ki določajo tehnične zahteve za reševalna vozila. Na podlagi izvedene SWOT analize podjetja Medicop sem predlagal konkretne izboljšave, kot so širitev ponudbe in elektrifikacija reševalnih vozil. Diplomsko delo vključuje tudi analizo in primerjavo zahtev normativnih dokumentov za reševalna vozila v različnih državah Evropske unije. V zaključku sem predlagane izboljšave podrobneje opredelil, ter vključil oceno ekonomskih učinkov in priporočili za nadaljnji razvoj ter širitev podjetja Medicop. Namen raziskave je bil predvsem prepoznati trende in priložnosti za inovacije ter razvoj reševalnih vozil, ki bi podjetju omogočili povečanje konkurenčnosti na globalnem trgu.
Ključne besede: reševalna vozila, normativni dokumenti, Medicop, medicinska oprema, nujna medicinska pomoč, SWOT analiza, elektrifikacija.
Objavljeno v DKUM: 07.10.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 0

5.
Razvoj strojne opreme za samodejno konfiguriranje LED reflektorjev : diplomsko delo
Anej Vozelj, 2024, diplomsko delo

Opis: Namen projekta je bil razviti napravo, ki bi samodejno konfigurirala LED reflektorje. Načrtali in izdelali smo električno vezje, ki smo ga uporabili v povezavi s ustrezno sprogramiranim mikrokrmilnikom. Vezje smo opremili z različnimi konektorji, upori, kondenzatorji, logičnim čipom, LED diodami in tipko. Ohišje naprave smo zmodelirali v programu in ga natisnili s 3D tiskalnikom, kar nam je omogočilo visoko natančnost za pravilno prileganje vezij. Celoten projekt je deloval v skladu s pričakovanji. Pritisk tipke na vezju sproži program, ki nato samodejno nastavi določene parametre za LED reflektor.
Ključne besede: tiskano vezje, PCB, LED reflektorji, strojna oprema, elektronska vezja
Objavljeno v DKUM: 07.10.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 8
.pdf Celotno besedilo (3,36 MB)

6.
Nabava zaščitne in medicinske opreme v času epidemije Covid-19 : diplomsko delo univerzitetnega študijskega programa Varstvoslovje
Klemen Ahlin Rezar, 2024, diplomsko delo

Opis: Beloovratniško kriminaliteto oziroma kriminaliteto belih ovratnikov je leta 1939 prvič predstavil Edwin Hardin Sutherland. Vse od takrat je beloovratniška kriminaliteta predmet raziskovanja mnogih sociologov. Mnogi so ta pojem raziskovali in vodili razpravo o tem, kaj vse je treba vključiti v to kategorijo. Do danes še vedno ni enotne definicije tega pojma. Mnenja raziskovalcev in različnih avtorjev so si različna, vendar se kljub temu prekrivajo v nekaterih vidikih. Različni avtorji in raziskovalci jo definirajo na različne načine, skozi različne poglede in merila. Bolj ali manj pa se vsi strinjajo, da gre pri beloovratniški kriminaliteti za kršitev etike določenega poklica oziroma da gre za zakonske kršitve in kršitve standardov, ki jih posamezniki zagrešijo z opravljanjem svojega poklica. Čeprav gre pri beloovratniški kriminaliteti za nenasilna dejanja, vseeno obstajajo žrtve, ki jih prizadene. Znake kriminalitete belih ovratnikov je bilo zaznati tudi pri urgentnih nabavah zaščitne in medicinske opreme med epidemijo covida-19. Med pisanjem diplomskega dela smo ugotovili, da je pri posameznih preučenih primerih nabav prišlo do nepravilnosti oziroma kršitev različnih zakonov. Te kršitve so posamezniki zagrešili v sklopu svojega poklica. Kršitve zakonov v sklopu opravljanja poklica pa uvrščamo v kategorijo kriminalitete belih ovratnikov. Takšne kršitve je nujno treba raziskati, saj poleg finančne škode povzročajo tudi ogromno družbeno škodo.
Ključne besede: beloovratniška kriminaliteta, zaščitna oprema, medicinska oprema, nabava, Covid-19, diplomske naloge
Objavljeno v DKUM: 20.09.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 11
.pdf Celotno besedilo (797,60 KB)

7.
Učinki uvedbe projektne programske opreme v razvojno podjetje
Matjaž Centrih, 2024, magistrsko delo

Opis: Magistrska naloga temelji na analizi učinkov uvedbe projektne programske opreme v kontekstu razvojnega podjetja. Osredotoča se na kompleksno preučevanje vpliva uporabe programske opreme na procese projektnega vodenja ter razvoj in izboljšanje izdelkov. Glavna obravnava je namenjena podrobni analizi učinkovitosti sistema YouTrack v sledenju projektom, ob tem pa tudi oceni njegove uporabnosti in prilagodljivosti v realnem delovnem okolju. Raziskovalni pristop vključuje kvantitativno in kvalitativno metodo zbiranja podatkov, s poudarkom na anketiranju in intervjujih, ki omogočajo celovit vpogled v izkušnje in zadovoljstvo uporabnikov s sistemom. Sklepi naloge poudarjajo ključne dejavnike uspešne implementacije projektne programske opreme ter pomen prilagoditve rešitev glede na specifične potrebe in zahteve razvojnih podjetij.
Ključne besede: Projekt, projektno vodenje, razvojno podjetje, programska oprema, YouTrack, agilne metode, komunikacija, anketiranje, intervjuji.
Objavljeno v DKUM: 27.08.2024; Ogledov: 56; Prenosov: 25
.pdf Celotno besedilo (3,16 MB)

8.
Razvoj ogrodja za generiranje omrežnega prometa na osnovi programske opreme TRex : diplomsko delo
Jernej Golija, 2024, diplomsko delo

Opis: Za podjetje Aviat d. o. o. smo razvili ogrodje za pomoč pri testiranju telekomunikacijskih naprav z generiranjem omrežnega prometa. Ogrodje smo zasnovali na programski opremi TRex, ki jo je razvilo podjetje Cisco. Obstajala je potreba po cenejši in bolj razširljivi rešitvi v primerjavi z rešitvijo Spirent. V diplomskem delu smo najprej opisali uporabljene tehnologije in strojno opremo. Na koncu smo opisali implementacijo celotnega ogrodja.
Ključne besede: programska oprema TRex, generator omrežnega prometa, testiranje omrežnih naprav
Objavljeno v DKUM: 01.07.2024; Ogledov: 203; Prenosov: 35
.pdf Celotno besedilo (2,96 MB)

9.
Energetsko načrtovanje hladilnice jabolk : magistrsko delo
Žan Bregar, 2024, magistrsko delo

Opis: V okviru magistrske naloge smo se posvetili projektiranju hladilnice za skladiščenje jabolk, kjer smo podrobno raziskali ključne vidike načrtovanja in izvedbe kompleksnih sistemov za ohranjanje kakovosti sadja. Naša analiza je zajemala pregled uporabljene opreme za hlajenje, izračune potrebne hladilne moči, določitev optimalne debeline izolacije ter temeljito preučevanje osvetlitve celotne hladilnice. Pravilno načrtovanje hladilnic ima ključno vlogo pri ustvarjanju optimalnih pogojev za shranjevanje jabolk, kar omogoča dolgoročno ohranjanje svežine in kakovosti sadja. Izračuni potrebnih hladilnih moči in debeline izolacije nudijo trdne osnove za tehnično izvedbo hladilnice, ki učinkovito vzdržuje predpisane temperature in vlago.
Ključne besede: hladilnice, hladilna moč, izolacija, strojna oprema, skladiščenje
Objavljeno v DKUM: 12.06.2024; Ogledov: 156; Prenosov: 20
.pdf Celotno besedilo (3,28 MB)

10.
Skladnost strojne in programske opreme z video igrami : diplomsko delo
Tim Zupanc, 2024, diplomsko delo

Opis: V tem diplomskem delu so predstavljene video igre in njihove sistemske zahteve. Izpostavljena sta pojma programske in strojne opreme, ter vse uporabljene tehnologije pri izdelavi diplomskega dela. Opisani so tudi vsi koraki, ki so pripeljali do izdelave končne aplikacije, ki omogoča uporabnikom, da preverijo, ali lahko izbrano igro poganjajo. Pojasnjeni so pojmi, kot so uporabniški vmesnik, strežniški del in podatkovna baza, vsi ti trije so gradniki pri večini informacijskih sistemov, iz katerih je zgrajena tudi aplikacija razvita v tem diplomskem delu. Ključna funkcionalnost aplikacije je določanje, ali naprava lahko poganja želeno igro, ki jo uporabnik izbere s seznama iger. Podatki v aplikaciji so predstavljeni preko živih grafov, tabel in PDF-dokumentov.
Ključne besede: WPF, API, video igre, specifikacije, programska oprema, strojna oprema, namizna aplikacija
Objavljeno v DKUM: 03.06.2024; Ogledov: 233; Prenosov: 58
.pdf Celotno besedilo (3,67 MB)

Iskanje izvedeno v 0.26 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici