| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 5 / 5
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Vodenje linearnega pogona s Siemens PLK
Marko Zadravec, 2017, diplomsko delo

Opis: Povzetek Linearni pogoni so v montažni industriji zelo pomemben člen avtomatizacije procesov. Uporabljamo jih za prestavljanje elementov, ki so sestavni deli izdelka, premikanje orodij ipd. V diplomskem delu je bil izdelan demonstracijski sistem z linearnim pogonom, s katerim je možno izvajati vaje, raziskave ter različne projektne naloge. Omenjeni sistem je sestavljen iz linearnega pogona z jermenskim prenosom, gnanim s servomotorjem. Ta servomotor krmili namenski krmilnik, ki je preko vhodov in izhodov ter komunikacijskega protokola PROFIBUS povezan na programirljivi logični krmilnik (PLK). Krmilniška konfiguracija je sestavljena iz Siemensove serije krmilnikov S7-1500, linearni pogon in vso pripadajočo strojno opremo pa proizvaja FESTO.
Ključne besede: PLK, linearni pogon, servo motor, vodenje, PROFIBUS
Objavljeno v DKUM: 24.10.2017; Ogledov: 1875; Prenosov: 245
.pdf Celotno besedilo (7,52 MB)

2.
Analiza možnosti serijske proizvodnje linearnega pogona
Branko Licardo, 2016, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je predstavljen linearni pogon, ki se uporablja v po višini nastavljivih pisalnih mizah. Zaradi ekološke oporečnosti je uporaba materiala iz vrst redkih zemelj v serijskem produktu elektromotorja linearnega pogona nepriporočljiva, zato je uporaba feritnih materialov edina smotrna izbira. Za linearen pomik se lahko uporabi valjčno navojno vreteno, ki v primerjavi s krogličnim navojnim vretenom omogoča geometrijsko preoblikovanje posameznih delov mehanizma, uporabo različnih materialov in izrabo različnih ekonomično primernejših proizvodnih tehnologij. V delu so opisani izsledki iskanja alternativnih rešitev za izdelavo pogona primernega za serijsko proizvodnjo. Predstavljen je tudi prototip linearnega pogona, preračun elektromotorja z vrtečimi trajnimi magneti, ter preračun kinematike valjčnih navojnih vreten.
Ključne besede: Linearni pogon, elektromotor, trajni magneti, valjčno navojno vreteno
Objavljeno v DKUM: 04.04.2016; Ogledov: 1981; Prenosov: 72
.pdf Celotno besedilo (3,45 MB)

3.
ROBOTSKO SESALNO PRIJEMALO Z LINEARNIM POGONOM IN MIKROKRMILNIKOM MSP430
Uroš Trobentar, 2012, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi je opisana izgradnja robotskega sesalnega prijemala. Prijemalo je pritrjeno na linearni DC pogon in predstavlja tretjo os na obstoječem paralelnem manipulatorju PARMAN. Vprijem objekta je neodvisen od njegove orientacije in omogoča enostavno manipulacijo. Motor linearnega pogona je krmiljen s pomočjo mikrokrmilnika MSP430. Krmilnik prav tako krmili vklop/izklop pnevmatskega ventila za sesanje, komunikacijo s paralelnim robotom ter meritev toka in hitrosti. Z meritvijo toka motorja spremljamo silo, s katero prijemalo naseda na objekt in ob želeni sili vklopimo sesanje. Za krmiljenje prijemala lahko uporabljamo PARMAN robotski krmilnik ali zgrajeno komandno ploščo.
Ključne besede: Robot PARMAN, sesalno prijemalo, linearni pogon, mikrokrmilnik MSP430
Objavljeno v DKUM: 21.12.2012; Ogledov: 2024; Prenosov: 277
.pdf Celotno besedilo (6,41 MB)

4.
Koordinatna miza : diplomska naloga visokošolskega strokovnega študijskega programa
Robert Drevenšek, 1999, diplomsko delo

Ključne besede: avtomatizacija, linearni pogon, CNC krmilnik
Objavljeno v DKUM: 26.07.2007; Ogledov: 2715; Prenosov: 0

5.
Iskanje izvedeno v 8.28 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici