| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 26
Na začetekNa prejšnjo stran123Na naslednjo stranNa konec
1.
Razvoj mobilne aplikacije za sledenje športnim aktivnostim v fitnes centrih : diplomsko delo
Timotej Lang, 2023, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi je predstavljena mobilna aplikacija za sledenje napredka in športnim aktivnostim v fitnes centrih, ki vsebuje model strojnega učenja, ki uporabniku omogoča planiranje in sledenje napredka. Model zajema podatke tedensko porabljenih kalorij iz opravljenih treningov uporabnika, s katerimi predvidi količino porabljenih kalorij s fitnes aktivnostmi tekom naslednjega tedna. Mobilno aplikacijo podpira operacijski sistem Android, za katerega je implementiran uporabniku prijazen grafični vmesnik.  
Ključne besede: Kotlin, fitnes, strojno učenje, mobilna aplikacija
Objavljeno v DKUM: 12.07.2023; Ogledov: 933; Prenosov: 163
.pdf Celotno besedilo (2,17 MB)

2.
Konkurenčnost fitnesa fit13
Sandra Pajnik, 2023, diplomsko delo

Opis: Konkurenca v panogi fitnesa je največja ovira za rast poslovnega subjekta. Z dobro strategijo, analizami in raziskavami je mogoče tudi to oviro premagati in izboljšati poslovanje podjetja, pri tem si mora to prizadevati k rasti in razvoju ter na konkurenco gledati kot motivacijski dejavnik za izboljšave. Za podjetje je zelo pomembno ugotoviti, kako pridobiti konkurenčno prednost v današnji panogi fitnesa, ve pa, da mora sočasno poskrbeti tudi za svoje zaposlene. Močan dejavnik razvoja te panoge je bil izbruh pandemije covida-19 leta 2020, ta je močno vplivala na vse ponudnike fitnesa v omenjenem letu in v naslednjih nekaj letih.
Ključne besede: konkurenčnost, fitnes, strateško odločanje, zadovoljstvo, stranka, cena
Objavljeno v DKUM: 09.05.2023; Ogledov: 501; Prenosov: 63
.pdf Celotno besedilo (827,66 KB)

3.
Primerjava rezultatov športnovzgojnega kartona pred in po epidemiji COVID-19 : magistrsko delo
Primož Štern, 2022, magistrsko delo

Opis: Namen naše raziskave je bil ugotoviti možne vplive sprememb načina življenja na telesne značilnosti in gibalne sposobnosti, ki jih je prineslo obdobje med letoma 2018/19 in 2020/21. Med seboj so bili primerjani rezultati športnovzgojnih kartonov dveh generacij iz šolskih let 2018/19 (pred epidemijo) in 2020/21 (po epidemiji). V raziskovalni vzorec smo pri prvi generaciji zajeli 554, pri drugi pa 515 učencev. Podatke smo nato obdelali v programu SPSS, ki je s pomočjo t-preizkusa omogočil ugotavljanje statistično pomembnih razlik. Primerjava je bila izvedena glede na spol in razred. Najpogostejši upad rezultatov smo zasledili pri testih vese v zgibi, teka na 60 metrov in teka na 600 metrov. Pri vesi v zgibi je prišlo do velikih razlik v 1., 4. (oba spola), 5., in 7. razredu. Razlike so se pojavile tudi ob primerjavi obeh generacij. Za test teka na 60 metrov so bile razlike opazne v 2., 4. (oba spola), 6. in 7. razredu. Pri teku na 600 metrov pa so bile prisotne v 4., 5. in 6. razredu, razlike so se pojavile tudi ob primerjavi obeh celotnih generacij. Občasno je bilo opazno celo izboljšanje rezultatov. Možni vzroki za takšne rezultate so lahko ukrepi, omejeni na statistične regije, pretežno podeželska regija izbrane šole, ustrezen odziv odgovornih po prekinitvi ukrepov in splošna samodejavnost učencev.
Ključne besede: športnovzgojni karton, otroci, COVID-19, telesni fitnes
Objavljeno v DKUM: 05.09.2022; Ogledov: 762; Prenosov: 142
.pdf Celotno besedilo (2,88 MB)

4.
Razlike v telesnih izmerah, gibalni učinkovitosti ter skladnosti gibalnega razvoja med mladimi odbojkaricami in atletinjami : magistrsko delo
Klaudija Klančnik, 2022, magistrsko delo

Opis: Namen magistrskega dela je bil ugotoviti, ali obstaja povezanost med enolično športno vadbo in skladnostjo telesnega razvoja, gibalno učinkovitostjo ter skladnostjo osnovnih gibalnih vzorcev pri odbojkaricah in atletinjah v obdobju mladostništva. V raziskavi je sodelovalo 20 športnic, starih 14 let, od tega 10 odbojkaric in 10 atletinj. Za raziskavo so bile uporabljene kavzalno-neeksperimentalna metoda pedagoškega raziskovanja, deskriptivna metoda in komparativna metoda. Za ugotavljanje razlik v telesnih razsežnostih, gibalni učinkovitosti in skladnosti osnovnih gibalnih vzorcev smo uporabili standardiziran antropometrični instrumentarij, Eurofit testno baterijo ter baterijo testov FMS. Za analizo rezultatov pa smo uporabili t-test in Mann-Whitney test. Rezultati kažejo, da so med odbojkaricami in atletinjami statistično značilne razlike le v posameznih testih telesnih izmer in gibalnih sposobnosti. Razlika se pojavi predvsem v teži in kožni gubi športnic ter v testu gibljivosti. Statistično značilnih razlik pa ni bilo zaznati v skladnosti osnovnih gibalnih vzorcev. Ugotavljamo, da enolična športna vadba pri mladih športnicah še ne ustvari razlik v izvedbi osnovnih gibalnih vzorcev.
Ključne besede: telesne razsežnosti, telesni fitnes, osnovni gibalni vzorci, neskladje, adolescentke
Objavljeno v DKUM: 25.05.2022; Ogledov: 662; Prenosov: 52
.pdf Celotno besedilo (2,02 MB)

5.
Marketinško komuniciranje v fitnesu Fitinn
Monika Poboljšaj, 2021, magistrsko delo

Opis: Za naš obstoj in razvoj v družbah komuniciranje predstavlja eno izmed glavnih dejavnosti, s katero se srečuje človek. Komuniciramo, odkar prijočemo na svet, ne samo z besedami, temveč tudi s kretnjami, pogledi, mimiko obraza in s premikanjem telesa nasploh. Vse naštete komunikacijske veščine skozi čas in razvoj spreminjamo in dopolnjujemo. Na enak način se tovrstna rast in razvoj dogajata v podjetjih. Z leti se komuniciranje nadgrajuje, saj je cilj vsakega podjetja, ohraniti svojo konkurenčno prednost, in s tem tudi svoje zveste uporabnike. Dobro poznavanje slednjih in razumevanje njihovih potreb je namreč pogoj za obstoj blagovne znamke. V teoretičnem delu smo najprej opisali, kaj razumemo pod pojmom marketinško komuniciranje, kakšne so njegove naloge, aktivnosti in instrumenti, katerih se podjetja poslužujejo za dosego dobrega poslovanja. Temu sledi podrobna predstavitev podjetja Fitinn, njihova ponudba storitev in instrumenti komuniciranja. V empiričnem delu smo na podlagi pridobljenih rezultatov z vzorca 103 anketirancev raziskovali, kakšno je njihovo poznavanje izraza marketinško komuniciranje, pogostost obiskovanja fitnesa ter prepoznavanje fitnesa Fitinn in ocenjevanje zadovoljstva. Rezultate smo analizirali s pomočjo statističnega programa in jih prikazali v tabelah. Izvedli smo opisno statistiko oz. deskriptivno metodo ter uporabo parametričnih testov, s pomočjo katerih smo merili zadovoljstvo uporabnikov z marketinškim komuniciranjem glede na spol in starost. Prav tako smo ugotovili srednje močno in statistično pozitivno razliko med ocenjevanjem in poznavanjem izraza marketinško komuniciranje.
Ključne besede: komuniciranje, zadovoljstvo, oglaševanje, fitnes Fitinn
Objavljeno v DKUM: 23.12.2021; Ogledov: 919; Prenosov: 200
.pdf Celotno besedilo (1,79 MB)

6.
Vpliv hipertrofije na eksplozivno moč nog : diplomsko delo
Tim Levstik, 2021, diplomsko delo

Opis: Namen diplomskega dela je bil ugotoviti, kako hipertrofija vpliva na eksplozivno moč nog. V raziskavi so sodelovali štirje trenirani posamezniki, stari 23 let. Eksplozivna moč nog je bila merjena dvakrat, in sicer prvič en teden pred začetkom raziskave in drugič en teden po koncu raziskave, merjena je bila s pomočjo sonožnega skoka v daljino z mesta. Raziskava je potekala štiri tedne, treningi so potekali trikrat tedensko. Sodelujoči so v raziskavi izvajali počep, ekstenzijo kolena, izpadni korak in mrtvi dvig. Ugotovljeno je bilo, da hipertrofija ni imela negativnega vpliva na eksplozivno moč nog.
Ključne besede: hipertrofija, eksplozivna moč, fitnes
Objavljeno v DKUM: 13.12.2021; Ogledov: 864; Prenosov: 237
.pdf Celotno besedilo (2,04 MB)

7.
Prisotnost steroidov v fitnesu : diplomsko delo visokošolskega študijskega programa Varnost in policijsko delo
Pia Ščap, 2020, diplomsko delo

Opis: Glavni cilj diplomskega dela je raziskati prednosti in slabosti uporabe steroidov ter oceniti, ali nasprotovanje njihovi uporabi temelji na dejanski škodi uporabnikom ali gre za zmoto sistema. V teoretičnem delu smo uporabili metodo pregledovanja podane literature. Uradnih virov ni veliko. Splet je bil naša žariščna točka informacij. S pomočjo znanstvenih člankov, raziskav, virov organov pregona smo razložili, kaj so steroidi, zgodovino, vrste steroidov in uporabo. Poudarek smo dajali tudi proizvodnji, preprodaji in pravnemu vidiku. V empiričnem delu smo primerjali že podane spletne strani, s pomočjo katerih smo ugotovili, da so steroidi nevarni, če se konzumirajo v previsokih količinah brez zdravstvenega nadzora. Ugotovili smo, da so največji uporabniki steroidov fitnesarji, ter potrdili uspešnost organov pregona pri zasegu preprodajalcev steroidov. Predstavili smo tudi intervju z enim izmed slovenskih bodibilderjev, ki nam je obrazložil svojo zgodbo in podal morebitne napotke, ki pripomorejo k uporabi steroidov. Večina uporabnikov ne prizna, da uporablja steroide. Zanje je to občutljiva tema, saj ne želijo priznati, da jim s kemijo uspeva dosegati boljše rezultate. Ne želijo sodelovati niti v anketi niti v intervjuju. Za nadaljnje uspešno raziskovanje oz. izvedbo raziskave bi bilo treba uporabiti poznanstva. Diplomsko delo bo pripomoglo k boljšemu razumevanju steroidov, njihovi varni uporabi, poznavanju njihovega nastanka in pa legalizaciji. Steroidi so proizvedeni v ilegalnih podzemnih laboratorijih. Govorimo o mednarodni težavi, saj gre za svetovno izmenjavo prepovedanih snovi, in o trgovini s prepovedano drogo, trgovini s prepovedanimi steroidi. Uporaba se z leti veča in posledično prodaja raste. Diplomsko delo je namenjeno vsem, ki želijo bolje razumeti steroide.
Ključne besede: diplomske naloge, steroidi, fitnes, kriminal
Objavljeno v DKUM: 24.09.2020; Ogledov: 1213; Prenosov: 218
.pdf Celotno besedilo (1,07 MB)

8.
Inženirsko oblikovanje fitnes naprave za moč - nožna preša : magistrsko delo
Denis Štajdohar, 2020, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo v sodelovanju s podjetjem TNG Oprema, d. o. o., obravnava razvoj in oblikovanje fitnes naprave za moč, natančneje napravo za vadbo in krepljenje nožnih mišic. Namen naprave je uporabniku omogočiti pravilno in predvsem varno izvedbo vaje za nožni potisk. V delu so predstavljene ergonomske zahteve in rešitve, ki temeljijo na antropometričnih ugotovitvah z namenom oblikovati funkcionalno fitnes napravo, ki se prilagaja uporabniku in mu omogoča popolno izolacijo nožnih mišic za doseganje najboljših rezultatov. Vse ugotovitve so nato prenesene v proces oblikovanja, ki sledi standfordski metodologiji »Design Thinking« in podrobno prikazuje vsak korak oblikovalskega procesa od preučevanja potreb uporabnikov do testiranja funkcionalnega prototipa. Končni izdelek oz. naprava, predstavljena na koncu dela, je rezultat upoštevanja želja strank podjetja, preučitve obstoječega trga, inovativnega in kreativnega reševanja izzivov ter podrobnega in predvsem kritičnega testiranja končnega funkcionalnega prototipa.
Ključne besede: fitnes naprava, naprava za moč, nožna preša, počep, nožne mišice, ergonomija, oblikovanje izdelka
Objavljeno v DKUM: 18.05.2020; Ogledov: 1364; Prenosov: 30
.pdf Celotno besedilo (4,79 MB)

9.
Razvoj interaktivne mobilne aplikacije za mentalni fitnes : diplomsko delo
Nik Prodanović, 2019, diplomsko delo

Opis: Mentalni fitnes je skupek vaj za trening kognitivnih sposobnosti, katerih namen je ohraniti ali izboljšati te sposobnosti, saj se s staranjem možganov zmanjšajo. Cilj diplomskega dela je bil izdelati interaktivno mobilno aplikacijo za mentalni fitnes, ki omogoča vaje za treniranje kognitivnih sposobnosti. V diplomskem delu so predstavljena nekatera priljubljena ogrodja za medplatformski razvoj aplikacij, analizirane obstoječe aplikacije za mentalni fitnes in predstavljena uporabljeno ogrodje in uporabljene knjižnice pri razvoju rešitve. Iz analize anketiranja in rezultatov vaj je bilo ugotovljeno, da bi uporabniki aplikacijo priporočili drugim, da je uporabniški vmesnik premalo originalen in da so uporabniki pri večini vaj izboljšali rezultate.
Ključne besede: mentalni fitnes, Xamarin, razvoj mobilne rešitve, kognitivne sposobnosti
Objavljeno v DKUM: 13.11.2019; Ogledov: 1031; Prenosov: 126
.pdf Celotno besedilo (1,91 MB)

10.
Izdelava pametnega sistema fitnes za pomoč uporabnikom in delovanje fitnesa
Nik Orter, 2018, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je predstavljen koncept in prototip pametnega fitnes sistema za pomoč uporabnikom in optimizirano delovanje fitnesa. Namen magistrskega dela je bil izdelati rešitev, s katero bi izboljšali uporabniško izkušnjo uporabnikov fitnesa in na drugi strani podali lastniku fitnesa boljši vpogled v dogajanje v fitnesu. V prvem delu so predstavljene vse ključne tehnologije, katere smo potrebovali za izdelavo sistema. V drugem delu magistrskega dela pa je opisan celoten prototip sistema. Magistrsko delo prikazuje priložnosti, katere so še odprte za vključitev tehnologije v fitnes industrijo oz. nadgradnjo fitnes naprav z internetnimi stvarmi.
Ključne besede: Internet stvari, pametni sistem, fitnes, spletna aplikacija
Objavljeno v DKUM: 31.08.2018; Ogledov: 1304; Prenosov: 154
.pdf Celotno besedilo (2,04 MB)

Iskanje izvedeno v 0.2 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici