| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Izboljševanje razpoložljivosti energetskega sistema
Matej Kociper, 2016, diplomsko delo/naloga

Opis: V nalogi smo obravnavali energetski sistem hladnih sob in ga z namenom izboljševanja energetske učinkovitosti analizirali z vidika zanesljivosti in razpoložljivosti. Na podlagi teoretičnih temeljev in podatkov o zastojih naprav, zbranih iz obratovanja, smo z uporabo induktivne metode z upoštevanjem popravil na osnovi markovskih modelov ocenili izbrane karakteristike zanesljivosti in razpoložljivosti obstoječega sistema. Z namenom izboljševanja teh karakteristik smo podali konkretne predloge za predelavo strojnih inštalacij in nadgradnjo sistema obstoječe regulacije naprav z implementacijo informacijske rešitve v obliki daljinskega nadzorno-krmilnega sistema SCADA. Na podlagi ponovljene analize smo ocenili izboljšanje povprečnega časa do odpovedi in razpoložljivosti prenovljenega sistema. Na kratko smo opredelili še pogoje za uvedbo predelave, potencialne možnosti nadaljnjega razvoja in razširitve predstavljene metodologije na ostale (ne)energetske sisteme.
Ključne besede: – energetski sistem, – izboljševanje, – markovski model, – povprečni čas do odpovedi (MTTF), – razpoložljivost, – zanesljivost, – sistem SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition).
Objavljeno v DKUM: 27.05.2016; Ogledov: 1082; Prenosov: 71
.pdf Celotno besedilo (1,43 MB)

2.
Tehnologije zajemanja CO2 ter preučevanje njihovega vpliva na delovanje energetskih sistemov
Boštjan Pišotek, 2013, magistrsko delo

Opis: Na osnovi okoljske problematike, ki danes predstavlja enega izmed največjih globalnih izzivov, so v magistrskem delu predstavljene tehnologije zajemanja ogljikovega dioksida iz industrijskih procesov pridobivanja električne energije. Trenutno najbolj obetajoče rešitve v prihodnosti predstavljajo sistemi zajemanja na osnovi pozgorevanja iz elektrarn na fosilna goriva, zato je poudarek namenjen prav njim. Predstavljen je vzorčni fizikalno-matematični model, na osnovi katerega je podana ocena snovnih in energijskih tokov v sistemu. Glede na definirano energetsko učinkovitost sistema za zajemanje ter projekcije modela na referenčni energetski objekt je podana tudi ocena ekonomske upravičenosti integracije tovrstnih sistemov za obdobje do leta 2050.
Ključne besede: absorpcija, amini, ekonomska upravičenost, emisije CO2, emisijski kuponi, energetski sistem, fosilna goriva, MEA topilo, model obratovanja, okoljska problematika, PCC zajemanje, tehnologije zajemanja CO2, učinkovitost zajemanja
Objavljeno v DKUM: 03.04.2013; Ogledov: 2474; Prenosov: 281
.pdf Celotno besedilo (2,80 MB)

3.
Iskanje izvedeno v 0.09 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici