| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Vzpostavitev avtomatskega testiranja spletnega vmesnika sistema za zajem podatkov pametnih števcev
Žan Novak, 2024, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo obravnava vzpostavitev avtomatizacije testiranja spletnega vmesnika ePointHES, ki je namenjen zajemu in analizi podatkov pametnih števcev. Cilj raziskave je implementirati testirno ogrodje, ki se bo izkazalo za najprimernejšo rešitev za avtomatsko testiranje spletne aplikacije. V ta namen smo razvili 12 testirnih primerov. V teoretičnem delu smo preučili splošne napotke za testiranje, proces, tehnike ter avtomatizacijo testiranja. V nadaljevanju smo preštudirali testirna ogrodja Cypress, Playwright, Selenium WebDriver ter TestCafe. V empiričnem delu smo se osredotočili na primerjavo Cypressa ter Playwrighta, saj sta bila edina kompatibilna z ekosistemom Nx, ki je ključnega pomena v našem projektu. Ugotovili smo, da je Playwright najboljša izbira za izboljšanje kakovosti ter zanesljivosti spletne aplikacije. Sledi implementacija, s katero bomo dolgoročno povečali učinkovitost razvojnega procesa v podjetju.
Ključne besede: avtomatizirano testiranje, pametni števci, programski inženiring, Playwright, Cypress
Objavljeno v DKUM: 15.11.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 5
.pdf Celotno besedilo (4,54 MB)

2.
Učinkovitost avtomatiziranega oblikovanja testnih primerov s pomočjo velikih jezikovnih modelov
Jovana Murdjeva, 2024, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je bila raziskana uporabo ChatGPT-ja kot veliki jezikovni model za avtomatizirano oblikovanje testnih primerov v primerjavi s tradicionalnimi metodami, ki jih uporabljajo strokovnjaki za testiranje programske opreme. Delo se je osredotočilo na vpliv natančno opredeljenih pozivov (inženiring pozivov) na kakovost, pokritost kode in učinkovitost pri odkrivanju napak. Rezultati raziskave kažejo, da ChatGPT z ustrezno oblikovanimi vnosnimi zahtevami dosega primerljivo ali celo boljšo uspešnost kot ročno oblikovani testi, kar pomeni velik potencial za optimizacijo procesov testiranja programske opreme.
Ključne besede: avtomatizirano testiranje, veliki jezikovni modeli, inženiring pozivov, ChatGPT, kakovost testnih primerov
Objavljeno v DKUM: 22.10.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 19
.pdf Celotno besedilo (1,31 MB)

3.
Vedenjsko voden razvoj programske opreme : diplomsko delo
Benjamin Petelinek, 2023, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo povzeli ključne značilnosti vedenjsko vodenega procesa razvoja programske opreme. Metodologija BDD (angl. Behavior-Driven Development BDD) se osredotoča na obnašanje aplikacije, pri čemer uporablja konkretne primere za opisovanje posameznih funkcionalnosti. Metodologija BDD v ospredje postavlja uporabnika, kar vodi do večjega zadovoljstva uporabnikov in pomaga zagotoviti razvoj visokokakovostne programske opreme. V razvojnem ciklu se za opredelitev in testiranje zahtev uporabljajo uporabniške zgodbe, scenariji in prevzemni kriteriji. Uporabniške zgodbe opisujejo, kaj želi uporabnik doseči in zakaj. Scenarije uporabljamo za opis obnašanja aplikacije v specifičnih situacijah, prevzemni kriteriji pa opredeljujejo zahteve, ki morajo biti izpolnjene, da se funkcija šteje za dokončano. V osrednjem delu diplomskega dela opisujemo značilnosti in principe vedenjsko vodenega razvoja ter prikažemo njihovo uporabo na konkretnem primeru.
Ključne besede: Vedenjsko voden proces, scenariji, uporabniške zgodbe, avtomatizirano testiranje
Objavljeno v DKUM: 12.07.2023; Ogledov: 783; Prenosov: 93
.pdf Celotno besedilo (1,92 MB)

4.
Uvedba avtomatiziranega testiranja za platformo Android : diplomsko delo
Jan Ferčec, 2022, diplomsko delo

Opis: Podjetje HRC, d. o. o., se ukvarja s produkcijo bančnih sistemov. Na oddelku mobilnega bančništva se je pojavila potreba po avtomatiziranem testiranju. V diplomskem delu je predstavljen postopek razvoja mobilne aplikacije za platformo Android, ki je zasnovana po bančni aplikaciji podjetja in razvita po principu čiste arhitekture. V nadaljevanju je opisano testiranje programske opreme in zakaj je pomembno. Predstavljen je postopek ustvarjanja avtomatiziranih testov za prej narejeno aplikacijo in katerih smernic se je treba držati. Ti testi bodo v prihodnosti služili kot vzorec za testiranje dejanske mobilne aplikacije podjetja.
Ključne besede: mobilna aplikacija, Android, čista arhitektura, avtomatizirano testiranje
Objavljeno v DKUM: 25.10.2022; Ogledov: 702; Prenosov: 72
.pdf Celotno besedilo (1,76 MB)

5.
TESTNO VODEN RAZVOJ PROGRAMSKIH REŠITEV
Bernard Atelšek, 2011, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo predstavlja testno voden pristop k razvoju programskih rešitev (TDD). Podali smo definicije in koncepte ter navedli razloge za nastanek te metode. Opisali smo tudi agilne metode razvoja programske opreme ter predstavili preoblikovanje kode, saj gre za pomemben del TDD. V nadaljevanju smo se posvetili testiranju – predvsem avtomatiziranemu. Navedli smo izbrana ogrodja za testiranje enot (xUnit) in definirali še druge vrste testiranj. Diplomsko delo pa podaja praktični primer razvoja programske opreme po metodi TDD. Med samim razvojem smo merili posamezne aktivnosti in jih na koncu tudi primerjali s podobnim eksperimentom.
Ključne besede: informacijski sistemi, agilni razvoj, testno voden razvoj, avtomatizirano testiranje, testiranje enot
Objavljeno v DKUM: 23.09.2011; Ogledov: 2736; Prenosov: 258  (1 glas)
.pdf Celotno besedilo (3,77 MB)

6.
ORGANIZACIJSKO INFORMACIJSKI MODEL TESTIRANJA PROGRAMSKE OPREME
Dragana Stanojevič, 2009, magistrsko delo

Opis: Naloga obravnava področje izboljševanja organizacijsko informacijskega modela testiranja programske opreme v konkretnem podjetju. Podane so definicije, zgledi iz literature in prakse ter pregled raziskav s področja testiranja informacijskih sistemov. Na konkretnem primeru podjetja s področja IT je bilo analizirano stanje in ugotovljene ključne slabosti. Glavni problemi v zvezi s testiranjem so povezani z zagotavljanjem zadostnih virov (ljudje, čas, denar, oprema) in upravljanjem posledic porabe virov (stroški vzdrževanja, razpoložljivost programske opreme, zadovoljstvo uporabnikov). V nalogi so kratko predstavljena, preskušena in ocenjena tri orodja za avtomatizirano testiranje. Izvedena SWOT analiza je bila temelj za izbiro najprimernejšega. Najpomembnejše izboljšave organizacijsko informacijskega modela testiranja programske opreme v konkretnem podjetju je vodstvo sprejelo in so v fazi uvajanja.
Ključne besede: Testiranje programske opreme Metode testiranja Avtomatizirano testiranje Kakovost programske opreme Izboljševanje procesa
Objavljeno v DKUM: 07.01.2010; Ogledov: 3235; Prenosov: 416
.pdf Celotno besedilo (4,44 MB)

Iskanje izvedeno v 0.13 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici