| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 10 / 10
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Sistem za realno-časovno prikazovanje telemetrije z enoto ECU : diplomsko delo
Amer Mujagić, 2023, undergraduate thesis

Abstract: Telemetrija predstavlja zelo pomemben vir informacij tako pri izdelavi kot tudi pri vožnji dirkalnika. V sklopu te diplomske naloge smo naredili sistem za realno-časovno prikazovanje telemetrije z enoto ECU z namenom uporabe za tekmovanja Formula Student. Diplomska naloge vsebuje razlago načrtovanja, dizajna in implementacije sistema ter predloge možnih izboljšav, saj je različica sistema, opisana v diplomski nalogi, delujoč prototip, izdelan iz komponent, izbranih za olajševanje izdelave sistema, ter z implementiranimi funkcionalnostmi, ki so nujne za osnovno prikazovanje podatkov.
Keywords: telemetrija, serijska komunikacija, vizualizacija, realno-časovni podatki, Formula Student
Published in DKUM: 21.09.2023; Views: 376; Downloads: 20
.pdf Full text (1,74 MB)

2.
Avtomatizacija tehtanja mrežic za akumulatorje : diplomsko delo
David Lorenci, 2020, undergraduate thesis

Abstract: V diplomski nalogi je opisana izdelava projekta avtomatizacije tehtanja mrežic za akumulatorje z uporabo tehtalnega terminala in industrijskega krmilnika. Delo vključuje opis posameznih uporabljenih komponent in izvedbo programa z uporabo TIA Portal programskega paketa. Program omogoča izpis delavca, tipa plošče na HMI zaslonu ter samodejno zaznavanje spremembe teže na tehtnici. V kolikor je teža znotraj dovoljenih meja za določen tip plošče, se shrani v podatkovno bazo.
Keywords: avtomatizacija, SCADA, HMI, industrijska tehtnica, serijska komunikacija, programirljivi logični krmilnik
Published in DKUM: 03.11.2020; Views: 817; Downloads: 108
.pdf Full text (3,84 MB)

3.
Merilnik onesnaženosti zraka z majhnimi delci
Igor Gombar, 2018, master's thesis

Abstract: Cilj magistrske naloge je razviti in izdelati merilnik mase majhnih delcev, ki so škodljivi za zdravje ljudi in se nahajajo v zraku ki ga vdihavamo. Napajanje merilnika se vrši iz akumulatorskih baterij, ki se po potrebi polnijo iz zunanjega izvora energije. Izmjereni podatki o masi delcev iz zraka, temperaturi in vlažnosti zraka se prikazujejo na zaslonu, ter se odvisno od režima dela merilnika shranjujejo na spominsko kartico. Izmerjene podatke je možno s pomočjo serijske komunikacije prenesti na računalnik, seveda s pomočjo za to napisanega računalniškega programa. Merilnik mase majhnih delcev je sestavljen iz naslednjih medsebojno povezanih delov: napajalnih Li -ionskih baterij, enote za polnjenje baterij, enote za podnapetostno zaščtito baterij, časovnika za uro in datum, senzorja za merjenje temperature in vlage, enote za merjenje mase majhnih delcev, LCD zaslona, upravljalnih tipk, enote za shranjevanje izmerjenih podatkov, RS232 serijskega vmesnika in upravljalnega mikrokrmilnika. V nalogi so opisane nekatere od najbolj uporabljanih metod za merjenje velikosti, količine in mase majhnih delcev. Prav tako naloga vsebuje opis projektiranja in izdelave merilnika, katerega delovanje temelji na optični metodi prepoznavanja majhnih delcev. Umerjanje in rezultati meritev so prikazani tako tabelarično kot tudi grafično.
Keywords: Merilnik mase majhnih delcev, baterijsko napajanje, mikrokrmilnik, zaslon, spominska kartica, tipke, serijska komunikacija, temperatura, vlaga, čas, datum.
Published in DKUM: 29.11.2018; Views: 2696; Downloads: 171
.pdf Full text (8,35 MB)

4.
Analiza algoritma in nadgradnja aplikacije za vodenje brezkrtačnih motorjev
Aljaž Prislan, 2016, diploma project paper

Abstract: V projektni nalogi predstavimo teoretično delovanje brezkrtačnih elektromotorjev, teoretičen in praktičen potek elektronske komutacije ter analiziramo samo vodenje takšnih motorjev. Algoritem vodenja predstavimo najprej kot skupek stanj in povezav med njimi, nato pa posamezna stanja še opišemo. Sledi opis lastnega dela, kamor sodijo funkcije, napisane v C programskem jeziku, ki omogočajo pošiljanje parametrov o delovanju motorja preko virtualnih serijskih vrat in USB povezave na drug računalnik. Med parametre spadajo hitrost motorja, opozorilo o prekoračitvi temperature pogonskega dela, napajalna napetost, bremenski tok ter nastavitev potenciometra za hitrst vrtenja motorja. Predlogi za nadaljne delo so sledeči: implementacija funkcije, ki s pomočjo interpolacije omogoča izbiro poljubne največje temperature pogonskega dela; implementacija pošiljanja statusnih zastavic, saj je razreševanje vzrokov neuspelih poskusov tako lažje; implementacija funkcije, ki iz preteklih meritev naredi povprečje vrednosti toka in napetosti ter tako zmanjša napake meritev.
Keywords: brezkrtačni elektromotor, analiza algoritma vodenja, serijska komunikacija
Published in DKUM: 22.03.2017; Views: 1445; Downloads: 142
.pdf Full text (1,75 MB)

5.
Serijska industrijska komunikacija
1990, undergraduate thesis

Keywords: računalništvo, računalniške komunikacije, RS 485 protokol, serijska komunikacija
Published in DKUM: 26.07.2007; Views: 2753; Downloads: 0

6.
7.
8.
9.
10.
Search done in 0.26 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica