| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Analiza možnosti vključitve sončne elektrarne v nizkonapetostno distribucijsko omrežje : diplomsko delo
Tilen Dovnik, 2024, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga preučuje možnosti vključitve male sončne elektrarne na nizkonapetostno distribucijsko omrežje obravnavane transformatorske postaje in analizira njen vpliv na napetostne razmere v omrežju. Izvedene so analize možnosti vključitve po dveh različnih metodah, ena s pomočjo simulacijskih izračunov druga na podlagi meritev napetostnih razmer. Izrisani so grafi napetostnih profilov pred in po priključitvi ter v različnih vremenskih pogojih. Obravnavani so pretoki energije na transformatorju in priključno predajnem mestu v sončnem in v oblačnem vremenu. Izveden je tudi načrtovan izklop elektrarne in preučen odziv napetosti v distribucijskem omrežju.
Ključne besede: Sončna elektrarna, razpršeni viri energije, nizkonapetostno omrežje, napetostni profil, kompaundacija napetosti
Objavljeno v DKUM: 17.02.2025; Ogledov: 0; Prenosov: 58
.pdf Celotno besedilo (3,41 MB)

2.
Zmanjševanje tehničnih izgub v distribucijskem omrežju : magistrsko delo
Uroš Zajšek, 2020, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je predstavljeno stanje in delovanje distribucijskega omrežja. Poudarek je na tehničnih izgubah v distribucijskem omrežju in sicer na joulskih izgubah v SN izvodih omrežja RTP Slovenska Bistrica. Izgube so ovrednotene za obdobje enega leta, na osnovi matematičnega modela omrežja in podatkov s časom vzorčenja na 15 minut. Izračuni pretokov energije so izvedeni po metodi Backward – Forward Sweep (BFS). Upoštevani ukrepi za zmanjšanje izgub so: rekonstrukcije omrežja, vključevanje razpršenih virov v omrežje, kompenzacija jalove moči ter zamenjava komponent omrežja (starejših distribucijskih transformatorjev).
Ključne besede: distribucijsko omrežje, tehnične izgube, pretoki energije, metoda Backward – Forvard Sweep (BFS)
Objavljeno v DKUM: 03.11.2020; Ogledov: 1359; Prenosov: 205
.pdf Celotno besedilo (3,23 MB)

3.
Uporaba hranilnika energije s pretvornikom v različnih načinih delovanja sistema za upravljanje z energijo
Uroš Zajšek, 2017, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu so predstavljeni: osnovno delovanje in zgradba litij-ionskih baterijskih celic ter sestavljeni baterijski paketi tehnologije LFP, NMC, NCA in LTO, primerni za shranjevanje večjih količin energije. Baterijski paketi so uporabljeni v kombinaciji s sistemom za upravljanje z energijo za glajenje odjema električne energije gospodinjstva iz omrežja, vključno z omogočenim polnjenjem baterije električnega vozila. Prikazan je tudi primer uporabe hranilnika energije za glajenje proizvodnje in porabe električne energije v kombinaciji s sončno elektrarno v gospodinjstvu.
Ključne besede: litij-ionske baterije, hranilnik energije, pretvornik, EMS
Objavljeno v DKUM: 30.08.2017; Ogledov: 2399; Prenosov: 316
.pdf Celotno besedilo (3,04 MB)

Iskanje izvedeno v 0.11 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici