| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 113
Na začetekNa prejšnjo stran12345678910Na naslednjo stranNa konec
1.
Method for Determining Battery Health
Slavko Brečko, Dalibor Igrec, Aleš Breznik, Amor Chowdhury, Miran Rodič, 2019, objavljeni znanstveni prispevek na konferenci

Opis: This paper presents a method for automatic state of health estimation for lithium ion batteries. A pulse method for determining battery characteristics using a specially developed electronic measuring device is presented. Measurement results show characteristics of several measured batteries exhibiting different states of health with estimation possible even with a protection circuit present on the battery.
Ključne besede: Li-ion, state of health, battery testing, measurement circuit, estimation method
Objavljeno v DKUM: 04.12.2023; Ogledov: 335; Prenosov: 15
.pdf Celotno besedilo (18,06 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
Hil testiranje pomožnih pogonov v vozilih s programskim orodjem control desk (dSPACE) : magistrsko delo
Matic Jehart, 2022, magistrsko delo

Opis: Magistrska naloga opisuje HIL (strojna oprema v zanki) testiranje v avtomobilski industriji z opremo dSPACE, Matlab in Xilinx. Testiran je bil realni krmilnik MCU (motor control unit) za vodenje PMSM-ja (sinhronski motor s površinsko pritrjenimi trajnimi magneti), ki se je v programski in strojni opremi dSPACE simuliral oziroma natančneje – simulacija motorja je potekala na FPGA-ju. Opisana je uporaba orodij za izvajanje testiranj kot tudi postopek samega testiranja, shranjevanja podatkov na Polarion in evalviranje testov.
Ključne besede: HIL, dSPACE, testiranje, strojna oprema v zanki
Objavljeno v DKUM: 13.09.2022; Ogledov: 702; Prenosov: 0
.pdf Celotno besedilo (6,30 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

3.
Modeli sistemov za HIL testiranje v avtomobilski industriji na FPGA s programsko opremo dSpace : diplomsko delo
Primož Sagmeister, 2022, magistrsko delo

Opis: V tej magistrski nalogi je predstavljeno testiranje realnega sistema, ki se uporablja v avtomobilski industriji z metodo strojne opreme v zanki. Uporabil se je realen krmilnik, ki merjenih podatkov ni dobil iz senzorjev, ampak so bili simulirani na strojni opremi. Za simuliranje se je uporabil tako računalniški procesor kot tudi FPGA (programljivo polje logičnih vrat) vezje. Za naš namen se je uporabila strojna in programska oprema podjetja dSpace. Izvedlo se je programiranje testov, nalaganje modela na strojno opremo, izvedba testov in beleženje rezultatov, ki so bili nato vneseni v orodje Polarion. Prav tako se je evaluirala uspešnost rezultatov testov.
Ključne besede: programljivo polje logičnih vrat, strojna oprema v zanki, dSpace, Matlab, testiranje, modeliranje, vodenje
Objavljeno v DKUM: 14.06.2022; Ogledov: 712; Prenosov: 0

4.
Modelno zasnovano vodenje sinhronskega motorja z delno implementacijo na CLA koprocesorski enoti krmilnikov družine C2000 : magistrsko delo
Matic Bračko, 2022, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je predstavljeno modelno snovanje algoritma za vodenje motorjev za obstoječi elektromehanski pretvornik AEK, ki bo vgrajen na električno kolo. Za potrebe preizkusa algoritma smo pripravili simulacijski model sistema električnega kolesa, s katerim smo preizkusili ustreznost izbranih komponent, kot tudi robustnost in zanesljivost delovanja zasnovanega algoritma. Po uspešni simulaciji smo delovanje algoritma preizkusili še na preizkuševališču. Z namenom pospeševanja računanja algoritma za vodenje motorja smo del algoritma prestavili na CLA (Control Loop Accelerator) enoto uporabljenega digitalnega signalnega krmilnika Texas Instruments TMS320F28069, nameščenega v pretvorniku, s čimer smo sprostili glavno procesorsko jedro za časovno manj kritične operacije.
Ključne besede: FOC, FW, CLA, SVM, IPMSM
Objavljeno v DKUM: 14.02.2022; Ogledov: 812; Prenosov: 0

5.
Izdelava električnega sklopa igralne platforme stewart : diplomsko delo
Matija Laznik, 2021, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi je predstavljen potek dela izvedbe električnega sklopa prvega prototipa igralne platforme, grajene na principu paralelne gibalne platforme »Stewart«. To je vrsta gibalne platforme, ki s šestimi aktuatorji omogoča gibanje platforme v šestih prostostnih stopnjah, v samo dveh referenčnih koordinatnih sistemih. Najbolj pogosta je zgradba z linearnimi, hidravličnimi aktuatorji, v sklopu projekta v podjetju Emsiso d.o.o. pa je platforma zgrajena iz šestih rotacijskih servo motorjev in emDrive motornih krmilnikov. Ker je projekt skupinske in prostovoljne narave je bil obseg naloge med izvedbo prilagojen glede na napredek na raznih podsklopih. Večji poudarek je na komunikaciji med podsistemi in na ta način povezovanju podsklopov v celoto, saj je to področje predstavljalo največjo oviro do realizacije delujočega prototipa.
Ključne besede: Simulator, BLDC motor, CAN, UDP, Motorni pogon
Objavljeno v DKUM: 04.11.2021; Ogledov: 757; Prenosov: 39
.pdf Celotno besedilo (3,20 MB)

6.
Passive testing of highly automated driving systems : master's thesis
Luka Šelih, 2021, magistrsko delo

Opis: Driver assistance systems and automated driving have become one of the most important components of new vehicles. Enormous progress has been made with developing algorithms for autonomous control and perception, but the problems of safety validation remain. In this master thesis, we first briefly summarise safety and testing approaches in autonomous driving. Then we propose our own approach for testing automated/autonomous driving, which we call "Passive parallel Testing". The approach focuses on detecting discrepancies between the human driver and the control of the automated driving function, thus identifying potentially critical situations. The test method is demonstrated at the end in a simulation with the CARLA simulator.
Ključne besede: autonomous driving, testing, safety, CARLA, AEB
Objavljeno v DKUM: 18.10.2021; Ogledov: 760; Prenosov: 90
.pdf Celotno besedilo (2,99 MB)

7.
Simulacija hibridnega tovornega vozila s sistemom upravljanja toplote : magistrsko delo
Matic Rutnik, 2021, magistrsko delo

Opis: V programu AVL CRUISETM M je bil izdelan model hibridnega tovornega vozila z modeli podsistemov vozila, ki omogočajo modeliranje sistema upravljanja toplote. Ti modeli opisujejo podsisteme pogonskega sklopa, hladilnih tokokrogov, kabine vozila, klimatske naprave in termalna modela motorja z notranjim zgorevanjem in elektromotorja. Obravnavan je primer standardnega voznega cikla, med katerim so komponente vozila skladno z njihovo obremenitvijo podvržene toplotnim izgubam in zaradi tega segrevanju, ki pa je nadzorovano s pomočjo ustreznih hladilnih tokokrogov. Vsi modelirani sistemi so krmiljeni s pomočjo s strani uporabnika podanih karakteristik, PID regulatorjev in funkcij. Izvedeni sta bili simulaciji za dva scenarija; v prvem se potniško kabino hladi, v drugem greje.
Ključne besede: podsistemi hibridnega vozila, upravljanje toplote, simulacija, vodenje, modeliranje
Objavljeno v DKUM: 18.10.2021; Ogledov: 822; Prenosov: 65
.pdf Celotno besedilo (4,44 MB)

8.
Integracija funkcij v programskem jeziku Python v programsko opremo za HIL testiranje komponent vozil : magistrsko delo
Matjaž Malok, 2021, magistrsko delo

Opis: V magistrski nalogi obravnavamo integracijo orodja v programskem jeziku Python s programom dSpace AutomationDesk (AUD), ki se uporablja za avtomatizacijo preverjanja skladnosti rezultatov, ki so pridobljeni s testiranjem programske opreme oljne črpalke. Povezavo AUD z drugimi pomožnimi programi oz. bazami uporabljamo, da poenostavimo evalvacijo in jo naredimo hitrejšo ter zanesljivejšo. Tako predstavljamo prenos podatkom med programoma AUD in Microsoft Excel, v čigar dokumentih so shranjeni podatki za avtomatsko evalvacijo, ter njihovo shranjevanje v AUD objekte. Nato predstavljamo avtomatsko ustvarjanje projektov v AUD za izvajanje posameznih testov, ki so določeni v dokumentih programa Excel. Na koncu predstavljamo še povezavo med AUD in podatkovno bazo, v kateri so shranjeni podatki s spletne platforme Polarion, s čimer pridobivamo podatke o testih, kar uporabljamo za ustvarjanje poročil.
Ključne besede: dSpace AutomationDesk, Python, HIL – metoda strojne opreme v zanki, komponente vozil, integracija, avtomatizacija
Objavljeno v DKUM: 13.09.2021; Ogledov: 976; Prenosov: 2
.pdf Celotno besedilo (3,30 MB)

9.
ADVANCED CONTROL OF A VEHICLE THERMAL MANAGEMENT DEMONSTRATOR : magistrsko delo
Tilen Semenič, 2021, magistrsko delo

Opis: Within the AVL LIST GmbH a demonstration system of generic engine cooling circuit, using the computer cooling components for testing different vehicle thermal management advanced control strategies has been made. The master’s thesis includes the integration of a prototype control unit into the demonstration system, which enables to develop, optimize and test new control strategies in real-time and environment. The build-in components that assemble the demonstrator system are connected in a representative sequence, as well as a prototype control unit that allows the system to be operated. The second part of the master's thesis is the creation of a system control model in the MATLAB®/Simulink® software environment, as well as the creation of a visualization model using the ControlDesk software environment from dSPACE GmbH. The third part of the thesis contains the implementation of various control strategies and their impact on the demonstration system. A comparison of the results between different control strategies is shown in the last chapter.
Ključne besede: thermal management, control, supervision, rapid control prototyping, vehicles, control prototypes
Objavljeno v DKUM: 16.07.2021; Ogledov: 948; Prenosov: 90
.pdf Celotno besedilo (4,11 MB)

10.
Modeli ADASs programskimi orodji podjetja AVL– optimizacija porabe energije : magistrsko delo
Karlo Horvat, 2021, magistrsko delo

Opis: V nalogi je predstavljena uporaba simulacijskega modela s sodbenimi sistemi za pomoč voznikom (angl. ADAS – Advanced Driver Assistance Systems) v programskih orodjih AVL za primer vožnje v konvoju. Za sistem treh avtomobilov med vožnjo v koloni je razvit simulacijski model, v katerem bo vodilno vozilo sledilo določenemu profilu predpisane hitrosti, drugo vozilo v konvoju bo sledilo vodilnem vozilu, tretje vozilo v konvoju pa drugemu vozilu. Poleg vzdrževanja želene hitrosti morajo vozila med seboj vzdrževati tudi določeno razdaljo, kar je pomembno za spremljanje vpliva zračnega upora na kolono in s tem na porabo energije. Simulirani so trije tipi avtomobilov (bencinski, električni in hibridni) in podane so ugotovitve, kako se vozila obnašajo v konvoju pri porabi goriva in električne energije ter glede na varnost.
Ključne besede: vozila, optimizacija, mobilnost, ADAS, vodenje, avtomatizirana vožnja
Objavljeno v DKUM: 23.04.2021; Ogledov: 1216; Prenosov: 94
.pdf Celotno besedilo (10,25 MB)

Iskanje izvedeno v 5.5 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici