| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Funkcionalno varna izvedba elektromehanskega pogona : magistrsko delo
Tomaž Oprešnik, 2021, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je predstavljen problem funkcionalne varnosti, kaj pomeni in zakaj je potrebna v praksi. Opisan je pristop k funkcionalno varni izvedbi projekta elektromehanskega pogona na mikrokrmilniku STM32F446. Predstavljeni so tudi standardi, ki so pomembni za izvedbo projekta. Opisane so analize odpovedi in postopki izvedbe na realnih komponentah. Predstavljeni so deli električnega vezja in njihov pomen za funkcionalno varnost pri projektu. Prav tako so predstavljene varnostne funkcije sistema, ki skrbijo, da ne pride do nevarnosti oziroma nevarnih situacij. Nadalje so prikazani tudi testi, kako so se varnostne funkcije preverile in testirale. Na koncu so opisane funkcije samotestiranja, njihova implementacija in testiranje njihovega delovanja.
Ključne besede: Funkcionalna varnost, analize odpovedi, varnostne funkcije, funkcije samotestiranja, STM32F446
Objavljeno v DKUM: 02.08.2021; Ogledov: 958; Prenosov: 68
.pdf Celotno besedilo (1,95 MB)

2.
Zaprtozančno vodenje zapornega pretvornika s pulzno gostotno modulacijo
Tomaž Oprešnik, 2017, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: V diplomskem delu so predstavljeni DC-DC pretvorniki, njihova zgradba in pomen. Podrobneje smo predstavili zaporni pretvornik. Opisana je napetostna regulacija takšnega pretvorniškega sistema, s katero je možno natančno nastaviti vrednost izhodne napetosti pretvornika ter pulzno gostotna modulacija, s katero želimo doseči višje stikalne frekvence kot pri pulzno širinski modulaciji. Pretvornik in napetostno regulacijo smo načrtovali v simulacijskem programskem orodju Matlab/Simulink. Izdelali smo tudi dejanski pretvornik in na njem izvedli poizkuse. Za vodenje pretvornika smo uporabili digitalni signalni krmilnik.
Ključne besede: zaporni pretvornik, DC-DC pretvornik, pulzno gostotna modulacija, regulacije, PI- regulator, digitalni signalni krmilnik
Objavljeno v DKUM: 30.01.2018; Ogledov: 2821; Prenosov: 162
.pdf Celotno besedilo (2,06 MB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici