| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
KAKO UPORABA DRUŽBENIH OMREŽIJ SPREMINJA ODNOS UPORABNIKOV DO TRADICIONALNIH MEDIJEV
Tjaša Cavnik, 2015, diplomsko delo

Opis: Storitev video na zahtevo se v Evropi čedalje bolj razvija. V dioplomskem delu smo se osredotočili na analizo dveh slovenskih tovrstnih storitev (RTV 4D in VOYO). Takšne storitve gledalcem omogočajo ogled sicer linearnih vsebin za nelinearno gledanje. Izbrane vsebine si lahko ogledajo kjerkoli in kadarkoli. Primerjali smo enostavnost uporabe, zahteve in pogoje za uporabo, dostopnost sistema, dostopnost arhiva in posledice uporabe obeh sistemov. Storitev video na zahtevo je pomembem element pri prehodu tradicionalne televizije v netradicionalno. Netradicionalna televizija spreminja navade gledalcev. Obe televizijski hiši smo spremljali na družbenem omrežju Facebook in nato ugotavljali kako njihove objave spreminjajo odnos uporabnikov do tradicionalne televizije, njihovo vsakdanje življenje in navade.
Ključne besede: video na zahtevo, linearno spremljanje televizije, nelinearno spremljanje televizije, družbena omrežja
Objavljeno v DKUM: 30.10.2015; Ogledov: 1443; Prenosov: 170
.pdf Celotno besedilo (868,88 KB)

2.
UPORABNOST TELEVIZIJSKIH VSEBIN V SPLETNEM NOVINARSTVU
Miha Vake, 2013, diplomsko delo

Opis: S tehnološkim napredkom in pohitritvijo internetnih povezav pridobiva internet kot medij sporočanja, vedno večjo veljavo. Z internetom je televizija postala bolj prilagodljiva, ker omogoča gledalcu, da si lahko oddajo ogleda takrat, ko ima čas. Namen diplomskega dela je predstaviti uporabnost televizijskih vsebin v spletnem novinarstvu na RTV Slo in izbranih Evropskih medijskih hišah. Prikazane so značilnosti in razvoj spletnega novinarstva, televizijske vsebine v spletnem novinarstvu, saj se zaradi tehnološkega napredka spreminja spletno novinarstvo. Diplomsko delo sestavlja tudi empirična raziskava s pomočjo anketnega vprašalnika, v katero je bila vključena slovenska populacija različnih starosti.
Ključne besede: spletno novinarstvo, konvergenca, internet, spletna televizija
Objavljeno v DKUM: 10.07.2013; Ogledov: 5342; Prenosov: 217
.pdf Celotno besedilo (1,41 MB)

3.
VZPOSTAVITEV LOKALNE TELEVIZIJE BK TV
Gregor Verdovšek, 2013, diplomsko delo

Opis: Osrednja tema diplomskega dela je ustanovitev ter delovanje lokalne televizije BK TV v Selnici ob Dravi. Predstavljeni so potrebni koraki za pričetek delovanja oziroma pričetek oddajanja na novo ustanovljene lokalne televizije. Opisana je tudi dokumentacija, ki je za to potrebna ter informacije o tem, kam vse je potrebno dokumentacijo oddati. Podana je splošna podoba televizije, njena pokritost ter njeno delovanje. Navedena je tudi oprema, ki je potrebna za normalno delovanje lokalne televizije BK TV.
Ključne besede: televizija, zakon o medijih, MPEG, množični medij, programska zasnova, BK TV, informativni program, televizijska oprema, televizijski program
Objavljeno v DKUM: 24.05.2013; Ogledov: 7111; Prenosov: 252
.pdf Celotno besedilo (1,77 MB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici