| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 4 / 4
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Higher live birth and lower pregnancy loss rates in natural compared with artificial cycle protocols for endometrial preparation of frozen blatocyst transfer
Milan Reljič, Lea Mlakar, Azra Hadžimehmedović, Vilma Kovač, 2018, original scientific article

Keywords: prenos zamrznjenih blastocist, naravni ciklus, umetni ciklus
Published in DKUM: 05.04.2024; Views: 143; Downloads: 4
.pdf Full text (130,00 KB)
This document has many files! More...
This document is also a collection of 1 document!

2.
Cumulative pregnancy and live birth rates following intrauterine insemination and in vitro fertilization in couples with unexplained infertility
Nejc Kozar, Borut Kovačič, Milan Reljič, Vilma Kovač, 2019, original scientific article

Keywords: intrauterina inseminacija, in vitro fertilizacija, kumulativna stopnja zanositve, večplodna nosečnost
Published in DKUM: 04.04.2024; Views: 166; Downloads: 11
.pdf Full text (194,52 KB)
This document has many files! More...
This document is also a collection of 1 document!

3.
Stališča staršev do cepljenja proti humanem papiloma virusu
Petra Vrtarić, 2018, undergraduate thesis

Abstract: Humani virusi papiloma (HPV) najpogosteje povzročajo genitalne bradavice in raka na materničnem vratu. Okužbo lahko preprečimo na več načinov, in sicer je najprimernejše cepljenje. V Sloveniji je cepljenje namenjeno deklicam starim med devet in štirinajst let. Najpomembnejše je ozaveščanje javnosti o pomenu cepljenja, da se bo delež precepljenih dvignil. Ugotovili smo, da 80 % staršev pozna okužbe s HPV, način prenosa ter cepljenje proti okužbi s HPV. 60 % staršev meni, da imajo dovolj informacij o cepljenju, katere v 22 % dobijo iz medijev, 37 % s spleta in 17 % od zdravstvenih delavcev. Pred cepljenjem se predavanja udeleži 13 % staršev, za cepljenje otrok pa 57 % staršev. Rezultati anketnega vprašalnika kažejo, da se starši ne udeležijo predavanj o cepljenju proti HPV, ki potekajo po šolah, zato bi bilo treba o teh predavanjih starše pomembno ozaveščati. Informacije, ki jih tam dobijo, morajo biti kakovostne. S tem se izniči dvom v varnost cepiva, saj starši dobijo pravilne informacije. Raziskavo bi bilo smiselno opraviti na večjem vzorcu.
Keywords: HPV (humani papiloma virus), cepljenje, rak materničnega vratu (RMV), zdravstveno-vzgojno delo medicinske sestre.
Published in DKUM: 19.09.2018; Views: 48522; Downloads: 205
.pdf Full text (630,20 KB)

4.
PROSTITUCIJA KOT ZDRAVSTVENI PROBLEM
Suzana Hajtnik, 2016, master's thesis

Abstract: Čeprav prostitucija v Sloveniji ne predstavlja družbeno motečega problema, si jo del družbe predstavlja kot moralno in etično sporno. Število žensk, ki so zbolele s spolno prenosljivimi boleznimi (SPB), strmo narašča, predvsem zaradi pomanjkanja ozaveščanja in premajhnega poudarka na spolni vzgoji. Zdravstvene institucije, v katerih se strokovnjaki ukvarjajo z ugotavljanjem, zdravljenjem in preprečevanjem SPB, postajajo vedno bolj pomembne. Metodologija raziskovanja. Z deskriptivno in analitično metodo dela smo želeli ugotoviti, kako so prostitutke seznanjene s SPB, kje o tovrstni tematiki pridobijo podatke in če so seznanjene z ukrepi v primeru okužbe. V ta namen smo anketirali naključno izbrane prostitutke na območju Mestne občine Maribor. Rezultati raziskovanja. Ugotovili smo, da so prostitutke premalo seznanjene o SPB. Večina prostitutk ne pozna dovolj dobro spolno prenosljivih bolezni. Med spolnim odnosom redno uporabljajo zaščito, najpogosteje kondom. V primeru okužbe so dobro seznanjene, kako ukrepati in kje poiskati pomoč. Sklep. SPB pri prostitutkah je še zmeraj tema, kateri zdravstveno osebje posveča premalo časa in pozornosti. Ozaveščenost prostitutk o spolno prenosljivih boleznih in spolni vzgoji ima velik pomen za varno spolnost in varovanje reproduktivnega zdravja prostitutk in življenj drugih.
Keywords: Prostitutke, spolno prenosljive bolezni, spolna vzgoja
Published in DKUM: 23.05.2016; Views: 3148; Downloads: 375
.pdf Full text (4,59 MB)

Search done in 0.09 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica