| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 10 / 36
First pagePrevious page1234Next pageLast page
1.
2.
Macromodel of precise signal-phase meter
Matej Šalamon, Bojan Jarc, 2012, original scientific article

Abstract: This paper presents a precise macromodel of a signal-phase meter, which allows continuous phase measurement during simulation. It has been developed as a support tool during the design process of a signal-conditioning circuit for incremental position encoders. The development of a signal conditioning circuit requires precise measurements of small signal phases, amplitudes and offsets using the analog/digital circuit simulator. The phase measurement cannot be performed directly with a simulator, therefore an appropriate macro-model is needed for a circuit simulator. The structure of the signal-phase meter is based on the conventional signal-phase measuring method and is intended for the measuring of a cosine-signal phase with a known frequency. It recommends that the time variations of an input signal’s parameters (amplitude, phase, frequency, and offset voltage) are slow and small as possible. Rapid change of a signal’s parameters decreases the simulation result’s accuracy. A macro-model’s precision mainly depends on the chosen parameters for the macro-model and for the simulation. We show that with the proposed meter’s model, the phase angle can be measured with an accuracy of more than ±0,02%.
Keywords: macromodel, signal-phase meter
Published in DKUM: 10.07.2015; Views: 1233; Downloads: 435
.pdf Full text (1,53 MB)
This document has many files! More...

3.
KRMILJENJE HIDRAVLIČNE PREGIBNE NAKLADALNE MIZE
Darjan Grabner, 2014, undergraduate thesis

Abstract: V diplomski nalogi je predstavljena zasnova in realizacija krmiljenja hidravlične pregibne nakladalne mize. Uporabili smo že izdelane in cenovno zelo ugodne komponente in zgradili krmilni sistem na bazi mikrokrmilniške razvojne platforme ARDUINO. Izdelali smo preprosto simulacijsko okolje, ki v popolnosti simulira hidravlično pregibno nakladalno mizo. Z izdelavo slednje smo zamenjali klasično elektronsko vezje, ki je strogo namensko. Prilagodili smo se tržišču in našli sklope ter programska okolja , ki omogočajo nižje stroške izdelave in s tem večjo konkurenčnost na tržišču. Uporabili smo grafični prikazovalnik na tekoče kristale občutljiv na dotik s katerim krmilimo hidravlično pregibno nakladalno mizo in prikazujemo gibe ter napake. Pred sklepnimi ugotovitvami je bilo primerno omeniti alternativne sisteme. Namen tega dela je utemeljiti zamenjavo obstoječega strogo namenskega elektronskega krmilnega sklopa z bolj fleksibilnim mikrokrmilniško vodenim krmilnim sistemom ter potrditi, da lahko slednji uspešno zamenja obstoječi sistem.
Keywords: vgrajeni sistemi, mikrokrmilniki, krmiljenje, nakladalna miza
Published in DKUM: 17.01.2014; Views: 1990; Downloads: 117
.pdf Full text (3,65 MB)

4.
NAPAJALNIK SVETIL LED
Aleksander Grešak, 2013, undergraduate thesis

Abstract: Namen Diplomskega dela je bilo izdelati napajalnik svetil LED. Predstavljene so teoretične podlage delovanja napajalnika, njegova izdelava, ter opravljene določene meritve. Napajalnik deluje na principu stikalnega usmernika, ki izmenično napetost pri visoki frekvenci pretvarja v enosmerno. Uporabili smo pretvornik navzdol, ker je želena izhodna napetost nižja od vhodne. Prednosti stikalnega napajalnika so boljši izkoristek vezja, vezje je manjše in posledično tudi lažje.
Keywords: diode LED, pretvornik DC-DC, LM3444, stikalni napajalnik
Published in DKUM: 18.09.2013; Views: 3007; Downloads: 335
.pdf Full text (2,61 MB)

5.
IZVEDBA HITRE DISKRETNE KOSINUSNE TRANSFORMACIJE Z VEZJI FPGA
Mladen Mikulić, 2012, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu je opisano načrtovanje in izvedba modula za izračun hitre diskretne kosinusne transformacije (DCT) z vezji FPGA. Glavni del predstavlja vezje za množenje vhodnega signala s koeficienti matrike DCT velikosti 40x40 elementov. Vezje smo opisali z visokonivojskim jezikom VHDL v razvojnem okolju Xilinx ISE WebPACK.
Keywords: programirljiva logična vezja FPGA, jezik VHDL, diskretna kosinusna transformacija, digitalna vezja
Published in DKUM: 23.07.2012; Views: 2900; Downloads: 203
.pdf Full text (4,14 MB)

6.
UNIVERZALNI LETALSKI MODUL ZA MERJENJE VIŠINE IN HITROSTI TER PODATKOVNO KOMUNIKACIJO
Andrej Petelin, 2012, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu smo si zadali cilj izdelati elektronsko vezje, ki vsebuje senzorje za merjenje višine in hitrosti ter omogoča pretvorbo podatkovne komunikacije med vodili CAN, RS-485 in RS-232. Vezje deluje ali kot vmesni člen med inštrumenti podjetij Kanardia in LX Navigation ali kot samostojni vir podatkov za prikazovalnike hitrosti in višine. Razlog za izdelavo takega vezja je interes obeh podjetij, da bi omogočili kupcem večjo izbiro izdelkov, ki so združljivi med seboj.
Keywords: Letalski instrumenti, CAN komunikacija, RS-485 komunikacija, RS-232 komunikacija, meritev hitrosti, meritev višine, načrtovanje tiskanega vezja
Published in DKUM: 05.06.2012; Views: 1875; Downloads: 86
.pdf Full text (5,72 MB)

7.
DETEKCIJA IZPRAZNJENOSTI SERIJSKO VEZANIH Li-Ion BATERIJSKIH CELIC
Boštjan Ceiger, 2011, undergraduate thesis

Abstract: V okviru diplomske naloge smo izdelali sistem za detekcijo izpraznjenosti serijsko vezanih Li-Ion baterijskih celic. Izpraznjenost celic ugotavljamo na osnovi njihove napetosti, ki jo merimo z 10 bitnim AD pretvornikom s programsko povečano ločljivostjo. Z ustreznim vezjem smo zagotovili, da je sistem aktiven le v času meritve in da porabi malo energije. Izmerjene podatke sistem za detekcijo obdela in jih pošlje preko serijske komunikacije na terminal prenosnega računalnika. Za kratek čas, se informacija o stanju baterij prikaže preko signalnih LED diod.
Keywords: detekcija izpraznjenosti, baterijske celice, mikrokrmilnik, decimacija, prevzorčenje
Published in DKUM: 28.10.2011; Views: 2042; Downloads: 259
.pdf Full text (7,76 MB)

8.
DETEKTOR FAZNE NAPAKE SIGNALOV OPTIČNEGA ENKODERJA
Luka Brinovšek, 2011, bachelor thesis/paper

Abstract: V diplomski nalogi je predstavljen princip delovanja detektorja fazne razlike. Izvedli smo ga v Xilinx ISE kot program za razvojno ploščo Spartan 3A, zapisan v programskem jeziku VHDL. V Programu ISE smo opravili tudi računalniško simulacijo. Predstavili smo tudi delovanje vhodnega vezje ter opravljene meritve na njem. Ob koncu pa so prikazane meritve delovanja detektorja, ki je sprogramiran na protobordu Spartan 3A ter povezan s pripadajočim analognim vhodnim vezjem.
Keywords: Detektor fazne napake, enkoder pomika, programirljiva logična vezja FPGA
Published in DKUM: 27.09.2011; Views: 2434; Downloads: 166
.pdf Full text (5,01 MB)

9.
RAZŠIRITVENI MODUL ZA RAZVOJNO PLOŠČO AVNET SPARTAN 3A
Aljaž Babič, 2011, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu obravnavamo razširitveni modul za razvojno ploščo Avnet Spartan 3A za analogno/digitalno (A/D) in digitalno/analogno (D/A) pretvorbo. Predstavimo FPGA programirljiva logična vezja, opišemo razvojno ploščo Avnet Spartan 3A ter podamo osnove za načrtovanje VF tiskanih vezij. V nadaljevanju s pomočjo načrtovalskega orodja Altium Designer Summer 09 izdelamo tiskano vezje razširitvenega modula. Vmesnik SPI, ki skrbi za komunikacijo vezja FPGA z razširitvenim modulom, smo opisali z jezikom VHDL ter pravilnost delovanja preverili s simulacijo. Delovanje celotnega vezja smo preverili z meritvijo ter komentirali dobljene rezultate.
Keywords: A/D pretvornik, D/A pretvornik, FPGA - Programirljiva logična vezja
Published in DKUM: 08.07.2011; Views: 3057; Downloads: 186
.pdf Full text (2,77 MB)

10.
TESTIRNA NAPRAVA ZA KONTROLO ZATISNJENOSTI TIPAL
Danijel Konjević, 2011, undergraduate thesis

Abstract: V diplomski nalogi je predstavljena zasnova in realizacija testirne naprave za kontrolo zatisnjenosti tipal. Potreba po tej napravi se je pojavila v podjetju Gorenje IPC, kjer izdelujejo med drugimi tudi kabelske sete za vgradnjo v hladilno-zamrzovalne aparate. Ti seti vsebujejo tudi tipala NTK, katerih konci so zatisnjeni v konektor. Konektorji se namestijo v ohišje aparata, ki se zalije s toplotno izolacijo. Ob nepravilni zatisnjenosti tipal je nemogoče to popraviti in ohišje je neuporabno, kar pa predstavlja velike stroške. Podrobneje je opisana izdelava napajalnega dela naprave, ki skrbi za napajanje mikrokrmilnika in grelnih elementov ter razvoj programske kode, ki bo tekla na jedru mikrokrmilniškega dela, Microchipovem mikrokrmilniku PIC 16F88. Cilj diplomske naloge je izdelati prototip čimbolj kompaktne in cenovno ugodne naprave, ki se bo uporabljala v proizvodnji na delovnem mestu.
Keywords: Testirna naprava, NTK tipala, hladilno – zamrzovalni aparat, mikrokrmilnik PIC
Published in DKUM: 29.06.2011; Views: 2344; Downloads: 158
.pdf Full text (5,52 MB)

Search done in 4.15 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica