| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Do zaposlitve s pomočjo vseživljenjske karierne orientacije
Jerneja Bizjak, 2017, magistrsko delo

Opis: Živimo v času, v katerem se znanost in tehnologija hitro razvijata, vsi ti hitri napredki pa močno vplivajo na naš vsakdanjik, na delo in zaposlovanje. Zaradi hitrih tehnoloških sprememb se pojavljajo potrebe po novih oblikah dela, ki zahtevajo drugačne spretnosti in znanja. V današnjem času je potreba po nenehnem izobraževanju in učenju ključna pri ustvarjanju kariere in pripomore k osebnostni rasti ter razvoju posameznika. Kljub temu da se vselej pojavljajo nova delovna mesta, je brezposelnost v Sloveniji še vedno eden najresnejših in ključnih problemov. V okviru politik na ravni Evropske unije se tudi Slovenija aktivno bori s problematiko brezposelnosti. V svoje ukrepe vključuje vse več izobraževanja in usposabljanj na ravni celotnega prebivalstva, še posebej veliko pozornosti pa posveča brezposelnim. Zavedamo se, da z zmanjševanjem brezposelnosti ugodno vplivamo na razvoj celotne družbe in s tem izboljšujemo ekonomsko-socialni položaj ter gospodarsko uspešnost, zato se proti brezposelnosti potrebno boriti.
Ključne besede: brezposelnost, kariera, izobraževanje, znanje, učenje, vseživljenjsko učenje, vseživljenjska karierna orientacija.
Objavljeno v DKUM: 26.10.2017; Ogledov: 1793; Prenosov: 187
.pdf Celotno besedilo (1,17 MB)

2.
VKLJUČEVANJE KONCEPTOV INFORMACIJSKE DRUŽBE V EVROPSKO UNIJO
Jerneja Bizjak, 2014, diplomsko delo

Opis: Informacijska družba je sodobna družba v kateri živimo. Družba, ki temelji na znanju, učenju in pridobivanju novih informacij. Informacijske - komunikacijske tehnologije (IKT) izpopolnjujejo informacijsko družbo, katere se vedno bolj širijo in nadgrajujejo. IKT prodirajo v naša življenja z računalniki, mobilno telefonijo, pametnimi telefoni, svetovnim spletom, brezžičnim omrežjem ipd. Omogočajo lažjo delo v podjetju, boljše in preprostejše komuniciranje ter nudijo hiter dostop do informacij in vsakodnevno učenje. Z indikatorji IKT lahko merimo kazalnike informacijske družbe s katerimi ugotavljamo napredek sodobne družbe. Statistike kažejo, da ima vedno več ljudi omogočen dostop do interneta, možnost uporabe računalnika in mobilnega telefona. Prav tako se v informacijsko družbo vključuje tudi vedno večji delež starejše populacije. Za čim boljši in kakovostnejši razvoj informacijske družbe skrbi »Aktivna politika« Evropske Unije, ki spodbuja Evropsko unijo z usmeritvami in cilji. Aktivna politika in zakonodaja EU uresničujeta cilje in omogočata ter varujeta vse podatke, ki prihajajo preko spleta. Te osebne podatke je potrebno pred mnogovrstnimi zlorabami ustrezno varovati in zaščititi.
Ključne besede: informacijska družba, informacijska tehnologija, informacijska – komunikacijska tehnologija (IKT), digitalni razkorak, Evropska Unija (EU)
Objavljeno v DKUM: 10.11.2014; Ogledov: 2194; Prenosov: 198
.pdf Celotno besedilo (349,51 KB)

Iskanje izvedeno v 1.08 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici