| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 14
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
Zaznavanje varnostnih groženj v komunikacijskih omrežjih in ukrepanje ob njih
Aljaž Gaber, 2020, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu smo se ukvarjali z ATP rešitvijo podjetja Trend Micro, DDI in DDA. Za izvedbo magistrskega dela smo podrobneje spoznali postopke uporabe DDI in DDA. Najprej smo opisali zmožnosti in funkcije DDI in DDA. Postavili smo ustrezni testni sistem in spremljali grožnje, ki se pojavljajo v komunikacijskih omrežjih, ter njihovo delovanje preučevali v peskovniku. Poleg tega smo primerjali vplive različnih vrst zlonamerne programske kode in analizirali postopke ukrepanj ob zaznanih varnostnih incidentih. V zadnjem delu naloge so predstavljeni predlogi za izboljšanje informacijske varnosti, ki smo jih definirali s pomočjo rezultatov obravnavanja groženj z DDI in DDA.
Ključne besede: informacijska varnost, napredni pristopi varovanja omrežja, informacijske grožnje, peskovnik
Objavljeno v DKUM: 24.02.2020; Ogledov: 1322; Prenosov: 241
.pdf Celotno besedilo (4,95 MB)

2.
Distribucija signala v brezžičnem komunikacijskem omrežju v šumnem okolju
Andraž Šilak, 2018, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu smo izvedli distribucijo signala v šumnem okolju. V delu je predstavljen teoretičen del moduliranja signala, tehnike sodostopa in standardi za prenos brezžičnega signala. Najprej so predstavljene analogne modulacijske tehnike, ki jim sledijo še digitalne tehnike, ki so za to delo tudi pomembnejše. Pregledali smo tudi teoretično podlago tehnik sodostopa in tehnik razširjenega spektra. Za zaključek teoretičnega dela smo se lotili še standardov za prenos signala. V nadaljevanju so skozi teste predstavljeni vplivi različnih konfiguracij za doseganje prenosnih hitrosti med točkami in za končnega uporabnika. Na koncu so vsi testi obrazloženi in med seboj primerjani.
Ključne besede: MikroTik, distribucija signala, Nv2, TDMA, komunikacijsko omrežje
Objavljeno v DKUM: 20.03.2018; Ogledov: 2013; Prenosov: 132
.pdf Celotno besedilo (2,94 MB)

3.
Nadzorovanje računalniškega sistema
Tilen Kocbek, 2017, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: V projektnem delu smo proučevali načine za nadzorovanje računalniškega sistema. Opisali smo dogodke, ki jih je treba spremljati, ter na kak način je treba reagirati na te dogodke. Predstavljeni so vsi osnovni elementi, ki sestavljajo učinkovit sistem za nadzorovanje, to so metrike, podatkovna baza, vizualizacija podatkov ter proženje obvestil ob kritičnih trenutkih. Predstavili smo, kako zgraditi uporabno orodje za nadzor računalniškega sistema s pomočjo odprtokodnih programov.
Ključne besede: nadzorovanje sistema, metrika, podatkovna baza, graf, alarm, InfluxDB
Objavljeno v DKUM: 26.01.2018; Ogledov: 1760; Prenosov: 103
.pdf Celotno besedilo (1,25 MB)

4.
Primerjava mostičenega in usmerjalnega brezžičnega podatkovnega omrežja z uporabo mikrotikove infrastrukture
Primož Jančar, 2017, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu sta predstavljena modela ISO/OSI in TCP/IP. Opisane so razlike med razdelilnikom, stikalom in usmerjevalnikom. Opisana je tudi namestitev in postavitev testnega brezžičnega podatkovnega omrežja. Za analizo podatkov in za lažje preučevanje so bili konfigurirani tudi zaledni sistemi, s pomočjo katerih je bilo ugotovljeno, kdaj brezžično omrežje v mostičeni konfiguraciji pri zagotavljanju ustreznih hitrosti, odzivnosti in varnosti prenosa podatkov ter enostavnosti nadzora samega omrežja, odpove, in ga je potrebno migrirati v usmerjalno brezžično omrežje. Uporabljena je bila oprema proizvajalca Mikrotik. Meritve so bile narejene na živem omrežju s priključenimi uporabniki. Predstavitev in analiza zajetih podatkov pa je bila izvedena s pomočjo MRTG analizatorja prenosa podatkov, ki je eden prosto dostopnih Netflow analizatorjev.
Ključne besede: brezžično omrežje, stikalo, usmerjevalnik, Mikrotik
Objavljeno v DKUM: 27.10.2017; Ogledov: 1322; Prenosov: 205
.pdf Celotno besedilo (4,49 MB)

5.
OPTIMALNO NAČRTOVANJE PRENOSNIH KANALOV V OMREŽJU Wi-Fi
Matjaž Jaklevič, 2016, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga opisuje problematiko prekrivanja kanalov v brezžičnem lokalnem omrežju. Uvodni del vsebuje pregled brezžičnih omrežij ter predstavitev standardov IEEE 802.11. Uvodnemu delu sledi pregled kanalov in problematika nastavljanja kanalov v brezžičnem lokalnem omrežju. Za postavitev testnega omrežja smo uporabili dva brezžična usmerjevalnika TP-LINK Archer C7, en prenosni računalnik kot strežnik ter dva prenosna računalnika z brezžičnima povezavama, ki sta predstavljala odjemalca. Usmerjevalnika sta bila s strežnikom povezana preko lokalnega žičnega omrežja. Dva prenosna računalnika kot odjemalca pa smo uporabili za testiranje prenosa podatkov pri različnih kanalih brezžičnega omrežja in obremenitvah usmerjevalnikov.
Ključne besede: brezžična omrežja, Wi-Fi, WLAN, prenosni kanali
Objavljeno v DKUM: 13.09.2016; Ogledov: 1320; Prenosov: 142
.pdf Celotno besedilo (2,84 MB)

6.
VARNOST SPLETNIH STRANI IN VSEBIN
Lino Poplatnik, 2016, diplomsko delo

Opis: Vse pogostejša uporaba spleta, nenehno naraščanje števila novih spletnih strani in novih spletnih storitev povečuje tudi količino objavljenih vsebin. Ob neprimerni uporabi zaščite vsebin predstavlja to dejstvo povečano tveganje za zlorabo. Le ustrezno varovane in vzdrževane spletne strani ter njihove vsebine zagotavljajo varno rabo. Diplomska naloga podaja pregled vseh vrst spletnih vsebin objavljenih na spletnih straneh in analizo možnosti tveganja ter možnosti integracije ustrezne zaščite glede na tip vsebine. Na posebej ustvarjenih testnih spletnih straneh so potekale meritve odzivnosti in varnosti vsebin z in brez uporabe zaščite. Rezultati so pokazali, da je nujno potrebno poskrbeti za ustrezno zaščito in da njena integracija bistveno ne vpliva na kakovost uporabniške izkušnje.
Ključne besede: varnost spletnih strani, varnost spletnih vsebin, metode varovanja
Objavljeno v DKUM: 13.09.2016; Ogledov: 1623; Prenosov: 206
.pdf Celotno besedilo (5,09 MB)

7.
ANALIZA PODATKOV LOKALNEGA BREZŽIČNEGA OMREŽJA S POMOČJO SNMP
Cveto Ljubič, 2016, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu Analiza podatkov lokalnega brezžičnega omrežja s pomočjo SNMP smo opisali nekaj lastnosti brezžičnih omrežij in delovanje standarda IEEE 802.11. Preučili smo razvoj protokola SNMP in naredili primerjavo med različicami. Za uspešno izvedbo testnega modela smo prilagodili računalnik in strežnik za delo s storitvijo SNMP in programskim jezikom PHP in po potrebi prilagodili tudi obstoječe brezžično omrežje. Naredili smo zajem podatkov gostov s pomočjo protokola SNMP in uporabne podatke shranili v bazo podatkov. Nad shranjenimi podatki smo naredili analizo in preučili, kako bazo podatkov in prihod strank povežemo v lojalnostni program z dodano vrednostjo. Preučili smo določila zakonodaje v primeru posredovanja podatkov v komercialne namene, pridobljenih od gostov. Raziskavo smo najprej opravili na testnem omrežju in ne v lokalu. Pri opisu zakonodaje smo se omejili samo na nekatere vidike. Končali smo z analizo izsledkov teoretične raziskave, kakor tudi praktične aplikacije.
Ključne besede: brezžično omrežje, Wi-Fi, SNMP, lojalnostni program, PHP, zakonodaja
Objavljeno v DKUM: 13.09.2016; Ogledov: 1752; Prenosov: 110
.pdf Celotno besedilo (1,55 MB)

8.
VZPOSTAVITEV SISTEMA ZA DOKUMENTIRANJE OMREŽJA UNIVERZE V MARIBORU
Jernej Sinič, 2015, magistrsko delo

Opis: Namen magistrskega dela je proučiti koncept učinkovitega dokumentiranja in upravljanja omrežij. Izpostavljeno je predvsem učinkovito dokumentiranje omrežja, ki je izredno pomembno, a vendar velikokrat zapostavljeno področje upravljanja omrežij. Z dobro dokumentacijo dobimo celosten pregled nad prisotnimi sistemi v omrežju in podroben pogled na lastnosti posameznih omrežnih naprav. Raziskani in predstavljeni so sistemi in učinkovite metode za vzpostavitev dokumentiranja omrežij, sistem pa je implementiran v realnem omrežju Univerze v Mariboru.
Ključne besede: dokumentiranje omrežja, nadzor omrežja, SNMP, NeDi
Objavljeno v DKUM: 30.10.2015; Ogledov: 1371; Prenosov: 171
.pdf Celotno besedilo (2,63 MB)

9.
VZPOSTAVITEV OMREŽJA GSM S POMOČJO ODPRTOKODNEGA PROGRAMSKEGA PAKETA OSMOCOM
Timi Lah, 2015, diplomsko delo

Opis: Namen diplomske naloge je preučiti osnove standarda GSM, pregledati osnovno zgradbo omrežja GSM in na podlagi tega spoznati, kaj počne posamezna komponenta omrežja. Opisali bomo osnovne namene posameznih identifikacijskih številk v omrežju GSM in s pomočjo programskega paketa Osmocom vzpostavili delujoče omrežje namenjeno testiranju različne strojne opreme.
Ključne besede: mobilno omrežje, GSM, Osmocom, USRP, programsko definiran radio
Objavljeno v DKUM: 14.10.2015; Ogledov: 2635; Prenosov: 196
.pdf Celotno besedilo (13,18 MB)

10.
KAKOVOST PRENOSA SIGNALA NA BREZŽIČNI NAPRAVI MIKROTIK
Andraž Šilak, 2015, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo izvedli analizo vpliva vremena na prenos brezžičnega signala. V delu je predstavljen teoretični del prenosa signalov in njihovi standardi ter vpliv vremena na njihov prenos na napravah MikroTik. Najprej je predstavljena teoretična podlaga prenosov signalov. Nato smo predstavili standarde, ki jih uporabljamo pri prenosu teh signalov. Predstavili smo tudi protokol SNMP, ki nam je omogočil nadzor. V nadaljevanju so predstavljeni rezultati dejanskih testov, ki smo jih opravili ob različnih vremenskih pogojih. Za konec so rezultati med seboj primerjani in razloženi.
Ključne besede: MikroTik, SNMP, 802.11, nv2
Objavljeno v DKUM: 14.10.2015; Ogledov: 1445; Prenosov: 157
.pdf Celotno besedilo (2,39 MB)

Iskanje izvedeno v 0.33 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici