| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
AVTOMATSKO KRMILJENJE PREKLOPA MED NEODVISNIMA NAPAJALNIMA VIROMA
Janez Kotnik, 2016, diplomsko delo

Opis: V realnih okoljih so izpadi mrežne napetosti naključni in lahko tudi pogosti, kar pa predstavlja veliko težavo v industrijskih okoljih. Za rezervni vir električne energije se tako pogosto uporabljajo dizelski agregati, pri čemer pa nastopi težava ustrezne izvedbe preklopa na takšno napajanje. Razvoj sistema za ustrezen preklop na rezervno napajanje pa predstavlja tako tudi precejšen izziv. V diplomskem delu predstavljamo razvoj takšnega sistema, ki ga je mogoče uporabiti za večino tistih nizkonapetostnih odjemalcev energije, pri katerih obstaja problem krmiljenja preklopa med neodvisnima napajalnima viroma. Učinkovito krmiljenje preklopa virov električnega napajanja za zagotavljanje nemotene oskrbe z električno energijo smo zasnovali z motoriziranima zračnima odklopnikoma, nadzor preklopa pa izvedli z namensko avtomatiko za preklapljanje med viri napajanj.
Ključne besede: zračni odklopnik, preklopna avtomatika, krmiljenje, rezervno napajanje, vezalne sheme
Objavljeno v DKUM: 13.09.2016; Ogledov: 1557; Prenosov: 126
.pdf Celotno besedilo (3,90 MB)

2.
ZAMENJAVA ZRAČNIH ODKLOPNIKOV Z VAKUUMSKIMI NA 6,3 kV NIVOJU V NUKLEARNI ELEKTRARNI KRŠKO
Matjaž Ošlovnik, 2010, diplomsko delo

Opis: Cilj diplomske naloge je predstaviti problem in predlagati rešitev za obstoječe zračne odklopnike na srednjenapetostnem 6,3 kV nivoju v NEK, ki se jim izteka življenjska doba. V prvem delu naloge je opisana 6,3 kV lastna raba NEK, s poudarkom in izračunom kratkostičnih razmer za 6,3 kV električno postrojenje MD1 ter predstavljena problematika trenutno vgrajenih zračnih 6,3 kV odklopnikov. Nadalje sta v nalogi obravnavani dve, danes najpogostejši tehnologiji za izdelavo odklopnikov. Na srednjenapetostnem nivoju prevladujejo vakuumski odklopniki, medtem ko SF6 odklopniki predstavljajo le do 5 % vseh odklopnikov. V zadnjem delu naloge so predstavljene stikalne prenapetosti ter povzetek prenapetostne analize ob uporabi vakuumskih odklopnikov. Ob koncu je podana rešitev in predlog vrste izbire novih odklopnikov.
Ključne besede: zračni odklopnik, vakuumski odklopnik, SF6 odklopnik, dimenzioniranje odklopnika, nuklearna elektrarna, standardi ANSI/IEEE
Objavljeno v DKUM: 22.04.2010; Ogledov: 2925; Prenosov: 381
.pdf Celotno besedilo (2,69 MB)

Iskanje izvedeno v 0.02 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici