| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Analiza in razvoj beležnika tipkanja : diplomsko delo
Lars Kolar, 2023, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi predstavimo vrsto in delovanje beležnikov tipkanja. Razložimo, kaj so beležniki tipkanja, opišemo njihov namen in delovanje. V nadaljevanju diplomskega dela izdelamo prototip beležnika tipkanja, zmožnega zbiranja vnesenih pritiskov na tipkovnico. V zaključku povzamemo naše ugotovitve in podamo napotke za nadaljnje delo.
Ključne besede: zlonamerna programska oprema, vohunska programska oprema, beležnik tipkanja, kibernetska varnost
Objavljeno v DKUM: 04.12.2023; Ogledov: 579; Prenosov: 55
.pdf Celotno besedilo (1,22 MB)

2.
Preprečevanje širjenja zlonamerne programske opreme v OS Windows : diplomsko delo visokošolskega študijskega programa Informacijska varnost
Maj Rupert Rep, 2021, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo je namenjeno poznavanju zlonamerne programske opreme, poznavanju njenega delovanja ter možnosti zaščite pred njo in njenim širjenjem po OS Windows. Glede na to, da je zlonamerne programske opreme vedno več in da lahko povzroči veliko škode na naših osebnih računalnikih je pomembno, da se pred njo ustrezno zaščitimo in jo obvladujemo. V teoretičnem delu so opisane različne vrste zlonamerne programske opreme, ki grozijo uporabnikom OS Windows. Obrazloženo je kako se zaščitimo pred določeno vrsto zlonamerne programske opreme, možni načini prenosa zlonamerne programske opreme ter kako preprečimo njeno nadaljnje širjenje. Predstavljena bo programska oprema za zaznavanje in odstranjevanje zlonamerne programske opreme. Navedene so praktične programske rešitve s katerimi se uporabnik učinkovito zavaruje pred zlonamernim programjem. Raziskovalni del je namenjen praktičnim rešitvam ter konkretnemu poznavanju zlonamerne programske opreme in zaščite pred njo. Izdelal sem anketni vprašalnik s katerim bom preveril znanje in poznavanje zlonamerne programske opreme. Z anketo bo ugotovljeno kakšne napake delajo uporabniki OS Windows pri manipuliranju z škodljivim programjem ter njihovo ravnanje v določenih situacijah. V sklepnem delu so obrazloženi izsledki iz anketnega vprašalnika ter ugotovitve o potrditvi ali zavrnitvi postavljenih hipotez. Delo se nato konča z razpravo in predlogi za nadaljnje delo.
Ključne besede: diplomske naloge, zlonamerna programska oprema, omejevanje širjenja, programske rešitve, OS Windows
Objavljeno v DKUM: 03.09.2021; Ogledov: 998; Prenosov: 108
.pdf Celotno besedilo (1,23 MB)

3.
GROŽNJE IN NEVARNOSTI PRI ELEKTRONSKEM POSLOVANJU
Barbara Mir, 2015, diplomsko delo

Opis: Elektronsko poslovanje, ki je skozi tekom svojega razvoja postalo del našega vsakdanjega življenja je v veliki meri že izpodrinilo klasično poslovanje. Vzporedno z večanjem uporabe elektronskega poslovanja se veča število groženj in nevarnosti, kot so: nezaželena e-pošta, ribarjenje, zlorabe in kraje podatkov, napadi in poskusi vdorov ter zlonamerna programska oprema. Prav zaradi tega je pomembno, da so uporabniki seznanjeni s temi nevarnostmi, saj se le tako vedo tudi ustrezno zaščiti pred njimi z uporabo varnostnih mehanizmov, kot so: požarni zid, protivirusni programi, šifriranje, elektronski podpis, digitalno potrdilo. V diplomskem projektu smo opredelili in na kratko predstavili področje elektronskega poslovanja. Podrobneje smo obravnavali grožnje in nevarnosti, katere pretijo uporabnikom. Predstavili smo varnostne mehanizme, kateri slednjim nudijo in zagotavljajo varnost ter zaščito. Dotaknili smo se varnostne politike, katera je ključna pri zagotavljanju varnosti. Na koncu smo predstavili praktične primere vdorov pri katerih je prišlo do kraje podatkov.
Ključne besede: elektronsko poslovanje, grožnje, nevarnosti, nezaželena e-pošta, ribarjenje, kraja podatkov, napadi, zlonamerna programska oprema, varnostni mehanizmi, požarni zid, protivirusni programi, šifriranje, digitalno potrdilo, varnost, zaščita, varnostna politika.
Objavljeno v DKUM: 01.12.2015; Ogledov: 1689; Prenosov: 230
.pdf Celotno besedilo (820,89 KB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici