| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Blokiranje in analiziranje obiska spletnih strani v brskalniku Google Chrome : diplomsko delo
Simon Hozjan, 2019, diplomsko delo

Opis: V današnjem času ogromno časa preživimo pred računalnikom. Računalnik najpogosteje uporabljamo za iskanje informacij na spletu. Med iskanjem podatkov pogosto zaidemo na napačna spletna mesta, ki zavirajo našo produktivnost na delovnem mestu. Otroci se že v osnovni šoli učijo uporabe interneta. Med samim učenjem velikokrat zaidejo na spletne strani, ki so za njih še neprimerne. Prav zaradi tega, smo se odločili narediti vtičnik za Google Chrome, ki beleži aktivnost uporabnika in si vsak obisk shrani v podatkovno bazo Firebase. Ena izmed funkcionalnosti je tudi, da blokira dostop do spletnih strani, katere so na seznamu blokiranih.
Ključne besede: vtičnik za brskalnik, Google Chrome, blokiranje spletni strani, analiza trendov iskanja
Objavljeno v DKUM: 11.11.2019; Ogledov: 853; Prenosov: 173
.pdf Celotno besedilo (707,28 KB)

2.
RAZVOJ PREDVAJALNIKA VSEBIN DIGITALNEGA SPOROČANJA
Gregor Pohajač, 2016, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi je predstavljen razvoj predvajalnika vsebin digitalnega sporočanja, temelječega na brskalniku, ki je realno-časovno povezan z osrednjim strežnikom. V začetku govorimo o naravi vsebin in različni terminologiji. Predstavimo koncept podajanja vsebin Adin DS, ki nam bo služil kot vodilo za razvoj predvajalnika. Nadaljujemo z definicijo komponent, komunikacije in spletnega brskalnika kot osrednje medijske predvajalne aplikacije z njenimi znanimi prednostmi in slabosti. V zadnjem delu podamo uporabo komponent in tehnike pri razvoju predvajalne naprave Adin Device. V zaključku podamo ugotovitve in možne izboljšave na področju datotečne zaščite sistema, prenosu vsebine ter načina predvajanja video vsebine, ki bo sledil zadanim izhodiščem.
Ključne besede: Digitalno sporočanje, oblačno računalništvo, platforma kot storitev, storitev kot storitev, spletni brskalnik, vtičniki NPAPI, vtičnik VLC, HTML5 video, realno-časovna komunikacija, protokol WebSocket, datotečni sistem Aufs
Objavljeno v DKUM: 04.07.2016; Ogledov: 1682; Prenosov: 146
.pdf Celotno besedilo (3,52 MB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici