| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 12
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
Analiza projekta »Oskrba s pitno vodo Pomurja – Sistem A«
Lucija Sečkar, 2016, diplomsko delo

Opis: Projekt »Oskrba s pitno vodo Pomurja – Sistem A« je regionalni projekt, ki združuje sedem pomurskih občin z namenom zagotavljanja zanesljivejše ter varne vodooskrbe s kakovostno pitno vodo vseh prebivalcev obravnavanih občin. Pri projektu sodelujejo občine Črenšovci, Dobrovnik, Kobilje, Lendava, Turnišče, Odranci in Velika Polana. Ker je bilo prejšnje vodovodno omrežje na tem območju zgrajeno pred 30 ali 40 leti, le-to ni bilo več funkcionalno zaradi svoje dotrajanosti. Poleg tega ni zagotavljalo zadostne preskrbe s požarno vodo v primeru izbruha požara. Velik problem je bila tudi pogosta motena dobava pitne vode, kar pomeni, da so prebivalci obravnavanih občin večkrat ostali brez pitne vode. Zaradi opisane problematike je prišlo do izvedbe projekta »Oskrba s pitno vodo Pomurja – Sistem A«, kjer gre za povsem drugi princip delovanja vodovodnega sistema na obravnavanem območju, kot je bil pred izvedbo projekta. V diplomskem delu so predstavljene splošne značilnosti projekta na različnih nivojih ter analize pred izvedbo projekta in današnje stanje, to je po izvedbi predmetnega projekta.
Ključne besede: gradbeništvo, vodovodno omrežje, vodohran, črpališče, kakovost pitne vode, vodne izgube
Objavljeno v DKUM: 26.08.2016; Ogledov: 2427; Prenosov: 190
.pdf Celotno besedilo (3,81 MB)

2.
Nadgradnja transportne tehnologije na področju pitne vode oz. zmanjšanje vodnih izgub
Bojana Janc Lekše, 2016, diplomsko delo/naloga

Opis: Sedanji čas zahteva gospodarno ravnanje z vodnimi viri in pitno vodo. Diplomska naloga obravnava problem odčitavanja vodomerov in možen način elektronskega odčitavanja vodomerov z možnostjo zmanjšanja vodnih zgub. Elektronski način odčitavanja sicer prinaša bolj zahtevno in dražjo tehnologijo, manj pa je stroškov z neposrednim odčitavanjem. Namen mojega dela je, da bi klasične vodomere zamenjali z daljinskimi vodomeri in temu primerno opremili transportno vodovodno omrežje in odjemna mesta v občini Krško ter nadgradili potrebno programsko opremo. Zastavljeni cilj bi za naše uporabnike pomenil kakovostnejšo storitev in točen podatek o stanju vodomera za vsako obračunsko obdobje in hkrati zmanjšanje nekontroliranega izliva vode. Obvladovanje vodnih izgub je pereča problematika vsakega upravljavca vodovodnega omrežja. V nalogi je predstavljen upravljavec vodovoda Krško, in sicer družba Kostak d.d.. Navedena je zasnova predlagane rešitve in predlog izboljšave vodovodnega omrežja.
Ključne besede: pitna voda, elektronsko odčitavanje, vodomer, vodne izgube
Objavljeno v DKUM: 28.06.2016; Ogledov: 1264; Prenosov: 123
.pdf Celotno besedilo (2,58 MB)

3.
ANALIZA UČINKOV UVAJANJA DALJINSKEGA NADZORA IN TEHNOLOŠKE OPTIMIZACIJE V VODOVODNEM OMREŽJU
Albin Lorenci, 2016, diplomsko delo

Opis: Glavni namen obnove, razširitve in posodobitve vodovodnih sistemov ter vodovodnih omrežij v okviru kohezijskih projektov na območju Republike Slovenije je doseči zmanjšanje vodnih izgub in izboljšanje kakovosti pitne vode in s tem povečanje stopnje oskrbe prebivalstva s čisto, pitno in neoporečno pitno vodo. Zamenjava dotrajanih cevovodov in obnova vodovodnih sistemov sta najpomembnejša dejavnika pri zmanjšanju vodnih izgub in izboljšanju kakovosti pitne vode. Posodobitev daljinskega nadzora in tehnološka optimizacija vodovodnih sistemov sta naslednja koraka, ki prav tako prispevata k zmanjšanju vodnih izgub in optimiziranju porabe pitne vode. Sistemi avtomatizacije in informacijsko-komunikacijskih tehnologij omogočajo celovito in kontinuirano daljinsko upravljanje, vodenje in nadzor dislociranih objektov vodovodnih sistemov. V diplomski nalogi je predstavljena tehnologija daljinskega nadzora s telemetrijo, SCADA-sistemom in programskim orodjem TEOVS, ki je bila razširjena in posodobljena v okviru kohezijskega projekta Celovita oskrba s pitno vodo v Šaleški dolini.
Ključne besede: daljinski nadzor, telemetrija, avtomatizacija, TEOVS, SCADA, vodne izgube, vodovodni sistem, oskrba s pitno vodo, Šaleška dolina
Objavljeno v DKUM: 27.06.2016; Ogledov: 1346; Prenosov: 162
.pdf Celotno besedilo (2,47 MB)

4.
GEOMEHANSKA PRESOJA ZANESLJIVOSTI ZEMELJSKE PREGRADE V ZAHTEVNIH GEOLOŠKIH IN SEIZMIČNIH POGOJIH
Sašo Kos, 2016, magistrsko delo

Opis: Zemeljska pregrada predstavlja iz zemljinskih materialov sestavljen stalni ali začasni geotehnični objekt, katerega osnovni namen je zadrževanje vode oziroma dvig njene gladine. Magistrsko delo obravnava pregradni nasip za potrebe akumulacije pri izgradnji ene izmed hidroelektrarn na spodnji Savi, na območju zahtevnih geoloških in seizmičnih razmer. Navedene so osnovne vrste zemeljskih pregrad, opisane njihove glavne značilnosti ter načini gradnje in eksploatacije. Predstavljeni so predpisi za varno načrtovanje velikih pregrad ter ključni parametri statične, dinamične in hidrodinamične stabilnosti, ki zemeljsko pregrado definirajo kot zanesljivo konstrukcijo. Poudarek je na dimenzioniranju prečnega prereza obravnavane konstrukcije v danih geotehničnih pogojih in izboru ter opisu izbranih tehnologij področnega in vertikalnega tesnjenja za preprečevanje vodnih izgub. Dokazana je teza, da je z uporabo primerne mešanice naravnih materialov mogoče zagotoviti zadostno neprepustnost in stabilnost zemeljske pregrade. Predstavljen in terensko preizkušen je do zdaj še neuporabljen način izvedbe stika ploskovne in vertikalne tesnitve, z uporabo neprepustne bentonitne membrane in naknadne izvedbe tesnilne zavese s tehnologijo jet groutinga. Ob interpretaciji rezultatov laboratorijskih oziroma terenskih preiskav in oceni nevarnosti pojava likvifakcije podlage na obravnavanem območju, osrednji del vsebine predstavljajo presoje vodnih izgub ter statične, kvazistatične in dinamične analize stabilnosti ob predloženih projektnih in največjih pričakovanih seizmičnih obremenitvah. V zaključnem delu je predstavljen pomen monitoringa in okviren načrt tehničnega opazovanja velikih pregrad.
Ključne besede: velike pregrade, vodne izgube, stabilnost, dinamična analiza, likvifakcija, monitoring
Objavljeno v DKUM: 10.03.2016; Ogledov: 2229; Prenosov: 289
.pdf Celotno besedilo (6,75 MB)

5.
Reševanje vodnih izgub vodovoda Laško
Anja Nemec, 2012, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga obravnava problematiko in možne načine reševanja vodnih izgub vodovoda Laško. V uvodnem delu smo predstavili vodovod Laško in stanje vodnih izgub. V poglavju o prikazu problema smo definirali, zakaj prihaja do izgub in kje so vzroki. Med pomembne dejavnike štejemo tudi zakonodajo, saj brez nje ni uspešnega delovanja na področju obratovanja in vodenja. Danes je obvladovanje vodnih izgub pomemben dejavnik, s katerim se srečujejo vsi upravljavci vodovodnih omrežjih. Te problematike se upravljavci lotevajo na različne načine v okvirih danih možnosti. V nalogi je predstavljen upravljavec vodovoda Laško, njegovo delovanje in način zmanjševanja ter odkrivanja vodnih izgub. Navedene so še ustrezne rešitve in predlogi izboljšav.
Ključne besede: vodne izgube, analize, odkrivanje vodnih izgub, materiali, stroški
Objavljeno v DKUM: 16.02.2013; Ogledov: 1545; Prenosov: 226
.pdf Celotno besedilo (1,70 MB)

6.
7.
8.
9.
10.
Iskanje izvedeno v 0.18 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici