| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
VPLIV VPN-POVEZAV NA DELOVANJE OMREŽJA
Adrien Leiner, 2015, magistrsko delo

Opis: V magistrski nalogi obravnavamo proces prenosa podatkov preko različnih virtualnih zasebnih omrežjih, pri čemer se osredotočamo na delovanje omrežja. Virtualna zasebna omrežja omogočajo številne prednosti od katerih je najpomembnejša varnost. Izboljšana varnost pa s seboj prinaša tudi nekatere pomanjkljivosti, od katerih je eden vpliv na delovanje omrežja. S pomočjo metode eksperimenta določamo, kako različni VPN-izdelki vplivajo na zmogljivost omrežja in nato naredimo njihovo primerjavo. Analize so pokazale, da uporaba VPN-povezav predstavlja signifikanten vpliv in tudi zmanjša omrežne zmogljivosti.
Ključne besede: virtualna zasebna omrežja, varnost, zmogljivost
Objavljeno v DKUM: 19.11.2015; Ogledov: 1716; Prenosov: 248
.pdf Celotno besedilo (3,35 MB)

2.
VARNOSTNI VIDIKI E-POSLOVANJA
Nina Kaisersberger, 2011, delo diplomskega seminarja/zaključno seminarsko delo/naloga

Opis: Vse več podjetij se odloča za uvedbo drugačnega načina poslovanja, to je e-poslovanje. Za uspešno funkcioniranje le tega, ni potrebna samo tehnološka in programska infrastruktura, temveč tudi ustrezno znanje in varovanje. Ker je dokaj mlado področje, še odjemalci nimajo velikega zaupanja in ravno zaradi tega jim je treba ponuditi ustrezno varnost in zasebnost. V delu diplomskega seminarja smo obravnavali e-poslovanje ter njegovo varovanje. E-poslovanje smo opredelili, določili njegove cilje ter vrste. Nadaljevali smo z raziskavo možnih napadov oziroma škodljivih programov. Opredelili smo, kakšne so njihove lastnosti in vrste. V Sloveniji imamo tudi ustrezno zakonodajo in določene standarde s pomočjo, katerih bi se naj ustrezno sankcioniralo in varovalo. Podani so tudi možni proti ukrepi. Na koncu sledijo bolj odmevajoči primeri iz literature. Skozi diplomski seminar smo prišli do spoznanja, da je varovanje podatkov zahteven in resen problem, saj se zaradi hitro razvijajočih nevarnosti, težko sledi napredku. Na udaru so bolj podjetja, saj lahko od njih pridobijo večje število podatkov, kot pa od posameznikov. Popolnoma varni pred vdori ne bomo nikdar, zato je potrebna pazljivost pri rokovanju s podatki. Ni pametno, da vsem, ki želijo naše podatke, ustrežemo. Pomaga tudi redno posodabljanje, vendar to ščiti samo pred poznanimi nevarnostmi.
Ključne besede: Elektronsko poslovanje, računalniški virusi, trojanski virusi, računalniški kriminal, ISO/IEC, požarni zidovi, virtualna zasebna omrežja, kriptografija, biometrična varnost in elektronski podpis
Objavljeno v DKUM: 30.11.2011; Ogledov: 2908; Prenosov: 209
.pdf Celotno besedilo (877,47 KB)

Iskanje izvedeno v 0.05 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici