1. Video vsebine kot dejavnik izbire prodajalca avtomobilovUrban Peklar, 2024, magistrsko delo Opis: Avtomobil je prevozno sredstvo, ki ga večina danes uporablja vsak dan. Nakup avtomobila predstavlja kompleksen proces, zahteva ogromno količino informacij in sprejemanje težkih odločitev, ki jih lahko v veliki meri olajša prodajalec kateremu zaupamo. Za avtomobilske prodajalce je zato ključnega pomena prepoznavnost na trgu in grajenje zaupanja s potencialnimi strankami, kar zahteva komunikacijo s trgom. Če je včasih komunikacija zahtevala ogromne količine denarja za produkcijo vsebin in nakup oglasnega prostora, se trg danes spreminja, razvoj tehnologije, spleta in družbenih omrežij pa podjetjem in posameznikom omogočajo, da skoraj brez stroškov komunicirajo s sto tisočimi ali celo milijoni porabnikov po celem svetu.
V teoretičnem delu naloge smo opredelili video vsebine kot orodje za komunikacijo s potencialnimi strankami, predstavljamo zgodovino in razvoj video vsebin ter raziskujemo kako video vsebine uporabljajo podjetja po svetu in koliko sredstev vlagajo v medij, ki ga vsak dan spremlja več spletnih uporabnikov.
V raziskavi predstavljamo podjetje Avtomobili.si, ki se ukvarja s prodajo rabljenih avtomobilov v Sloveniji in so eden izmed redkih avtomobilskih salonov, ki na družbena omrežja redno objavljajo video vsebine, le te pa vsak mesec spremlja več sto tisoč gledalcev. Z raziskavo smo odkrili kako pomembne in vplivne so video vsebine v primerjavi z ostalimi dejavniki, ko porabniki izbirajo prodajalca avtomobilov in kako video vsebine vplivajo na različne skupine porabnikov.
Ugotavljamo, da video vsebine niso najpomembnejši ali ključen dejavnik pri izbiri prodajalca avtomobilov, kljub temu pa imajo vpliv tako na izbiro prodajalca avtomobilov kot tudi na percepcijo prodajnega salona s strani obiskovalcev. Ključne besede: video vsebine, prodaja, dejavniki prodaje, prodaja avtomobilov, spletna prodaja Objavljeno v DKUM: 04.10.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 12
Celotno besedilo (3,46 MB) |
2. DIGITALNI ARHIVI AVDIOVIZUALNIH VSEBINVladimir Torov, 2016, diplomsko delo Opis: V današnjem modernem okolju so podatki in njihova hramba poglavitni del delovnega procesa. Medijske vsebine so v celoti digitalne, analogne vsebine pa se digitalizirajo, s čimer se poveča njihova obstojnost.
V vsaki produkcijski hiši srečujemo ogromno količino AV-vsebin, ki nastanejo v posameznem projektu. Za ta vsebine potrebujemo arhiv, ki nam bo omogočal shrambo, iskanje ter obdelavo podatkov. Tukaj lahko vidimo potrebo po upravljanju medijskih vsebin. Vsaka organizacija ali produkcijska hiša pa si želi sočasno delo in uporabo vsebin v realnem času in vsepovsod. Zato rabimo sistem, ki bo centralizirano in urejeno skrbel za vse. Izvor besede upravljanje medijskih vsebin izhaja iz angleške skovanke Digital (Media) Asset Management in je glavna rešitev/težava vseh ki producirajo neke AV-vsebine, hkrati pa nujen izziv za vsako večjo urejeno produkcijo. To je tudi glavna tematika ohranjanja filmske ter televizijske dediščine, kajti za ohranjanje le te rabimo kvalitetno digitalizacijo ter zanesljive organizirane arhive.
Predstavljeni bodo zgodovina videa, teoretične osnove in teze, zakoni ter standardi, opravljen bo pregled stanja javnega digitalnega arhiva, procesa digitalizacije od osnov digitalnih arhivov do upravljanja, sestave tega, tipov ter postavitev. Realni primer bo izveden s pomočjo digitalnega arhiva sistema Cinegy. Obravnavana bo pot od nastanka avdio vizualnih vsebin do njegovih hramb in uporabe v produkciji.
Zelo podobna načela hrambe podatkov v digitalnih arhivih pa se uporabljajo v medicini, knjižnicah in korporacijah. Ključne besede: digitalni, arhivi, digitalizacija, video, av-vsebine Objavljeno v DKUM: 05.07.2016; Ogledov: 1314; Prenosov: 174
Celotno besedilo (3,35 MB) |
3. ZAJEMANJE IN OMREŽNO PREDVAJANJE DIGITALNIH TELEVIZIJSKIH PROGRAMOVMario Šepić, 2016, diplomsko delo Opis: V diplomskem delu je predstavljena praktična izvedba sistema za zajemanje in omrežno predvajanje digitalnih televizijskih programov s pomočjo operacijskega sistema Linux. Opisane in naštete so vse potrebne komponente za izvedbo, to so Linux strežnik, DVB-S2 satelitski kanalnik za sprejem satelitskega signala, satelitska antena, programi in skripte, katere uporabljamo. Ključne besede: digitalna televizija, iptv, linux, prekodiranje video vsebin, pretočne video vsebine Objavljeno v DKUM: 28.01.2016; Ogledov: 1728; Prenosov: 227
Celotno besedilo (1,73 MB) |
4. RAZVOJ PREDVAJALNIKA PRETOČNIH VIDEO VSEBIN ZA iPHONE OSMiha Majcen, 2010, diplomsko delo Opis: Cilj diplomske naloge je razviti aplikacijo za operacijski sistem iPhone OS, ki bo predvajala pretočne video vsebine. Najprej se bomo spoznali s samim operacijskim sistemom iPhone OS, nato bomo raziskali orodje iPhone SDK, kjer se bomo podrobneje osredotočili na razrede, ki jih bomo potrebovali pri implementaciji aplikacije. Na hitro bomo spoznali koristna orodja, ki ji potrebujemo za razvoj aplikacije. Pri praktičnem delu bomo najprej pregledali delovanje obstoječega sistema za pretočne video vsebine, spoznali formate video vsebin, ki jih predvajajo naprave z iPhone OS, ter prekodirali obstoječe video posnetke v ustrezen format. Diplomsko delo bomo zaključili z implementacijo aplikacije, ki bo dostopala do pretočnih video vsebin prek spletnih storitev in jih predvajala z vgrajenim video predvajalnikom. Ključne besede: iPhone, pretočne video vsebine, prekodiranje video vsebin, iPhone SDK, Xcode, iPhone OS Objavljeno v DKUM: 07.07.2010; Ogledov: 2392; Prenosov: 258
Celotno besedilo (3,07 MB) |