1. ANALIZA VHODNEGA MATERIALA V PODJETJU GORENJE I.P.C. - ELEKTROKOMPONENTE D.O.O.Darja Zupanc, 2016, diplomsko delo Opis: Osnova vsakega proizvodnega procesa za proizvodnjo izdelkov je pridobitev in ravnanje z vhodnim materialom. Ker je trg vsak dan zahtevnejši in konkurenca močnejša, so visoko kakovostni izdelki pogoj za uspešnost in dober ugled podjetja.
Podjetje Gorenje I.P.C. – Elektrokomponente d.o.o. je eden izmed vodilnih proizvajalcev kabelskih setov na domačem tržišču, saj se seti vgrajujejo v vse aparate Skupine Gorenje, dobro pa se uveljavljajo tudi na tujih trgih.
V podjetju se zavedajo, da je ustreznost vhodnega materiala tako količinsko kot kakovostno izredno relevantna, saj se s pravočasnimi ugotovitvami lahko prepreči zastoje v proizvodnji, dodatna popravila ter reklamacije pri kupcu in s tem prihranek denarja ter vzdržuje dobro ime.
V diplomskem delu je opredeljen teoretični ter praktični aspekt analize vhodnega materiala. Teoretični del bo dobro izhodišče praktičnemu, v katerem bodo zajeti statistični podatki vrst vhodnega materiala ter dobaviteljev.
Potreba in povpraševanje po izdelkih (aparatih) je temeljna osnova za naročilo materiala, s katerim se bodo v proizvodnem procesu izdelovali kabelski seti. V diplomskem delu je podrobneje opisan prevzem materiala, ukrepanje v primeru neskladij, kakovost in ocenjevanje dobaviteljev.
Pomembno je, da se prevzeti materiali ustrezno skladiščijo, zagotovljen mora biti hiter in ažuren kakovostni pregled ter hitro reševanje reklamacij.
Podjetje ima dovršene postopke, s pomočjo katerih dosega odlične rezultate, kar izkazujejo tudi vsi pridobljeni certifikati. Ključne besede: Vhodni material, skladiščno poslovanje, količinski prevzem materiala, kakovostni prevzem materiala, ocenjevanje dobaviteljev Objavljeno v DKUM: 22.07.2016; Ogledov: 679; Prenosov: 215
Celotno besedilo (3,21 MB) |
2. MANAGEMENT ZALOG V PODJETJU STRUC KOVAČIJA MUTADejan Stemlak, 2013, diplomsko delo Opis: Vsako uspešno podjetje mora svoje zmogljivosti prilagajati konkurenčnemu trgu ter izkoristiti svoje potenciale. V diplomskem seminarju smo se opredelili na zaloge vhodnega materiala v podjetju Struc kovačija Muta, d. o. o. Podjetje je na trgu prisotno že mnogo let, kar dokazuje, da dobro prilagaja svoje zmogljivosti in da je konkurenčno drugim podjetjem. Danes ga po vsej Evropi poznamo kot enega izmed najmočnejših proizvajalcev vrtnega orodja.
V prvem delu seminarja smo predstavili opredelitev problema, cilja ter hipotez. V drugem delu smo predstavili definicije ter obrazložili, kakšen je pomen zalog v podjetju, katere vrste zalog poznamo ter kakšne so njihove funkcije za kasnejše razumevanje raziskovanja problema, ki smo ga proučevali. Definirali smo vlogo nabave pri nabavi vhodnega materiala, kakšne so njene naloge in kakšen je management nabave vhodnega materiala.
V tretjem delu smo najprej predstavili podjetje STRUC Kovačija Muta, d. o. o., danes in spoznali smo, kako se je podjetje oblikovalo skozi zgodovino ter kakšen pomen ima na kraj, kjer se je razvijalo. Analizirali smo, kakšne so značilnosti managementa zalog vhodnega materiala, razpravljali, kako se z zastavljeno temo ubada podjetje STRUC Kovačija Muta, d. o. o., in predstavili primer, ko se v podjetju pojavi potreba po določenem materialu, ki ni redno na zalogi. V nadaljevanju smo spoznali proces nabave vhodnih zalog v podjetju, na koncu pa smo razpravljali o možnih izboljšavah, ki bi jih lahko vpeljali. Predstavili smo sistem črtnih kod in razpravljali o tem, kako bi to ekonomično vplivalo na samo podjetje ter na stanje zaloge vhodnega materiala. Ključne besede: STRUC Kovačija Muta, d. o. o., vhodni material, zaloge, vhodne zaloge, nabava, stroški, sistem črtnih kod Objavljeno v DKUM: 27.11.2013; Ogledov: 1296; Prenosov: 118
Celotno besedilo (997,87 KB) |
3. Prenova skladiščenja vhodnega materiala v podjetju Plastika Skaza d.o.o. : diplomsko deloUrška Gros, 2010, diplomsko delo Opis: Osnovna dejavnost podjetja Plastika Skaza d.o.o. je predelava vseh vrst plastičnih mas. Osrednji problem, ki smo ga v diplomskem delu analizirali, je v neučinkovitem skladiščenju vhodnega materiala. Težave nastajajo že na prostoru za razkladanje, saj je je omejeno le za eno tovorno vozilo. Neuporaba sodobne tehnologije, ki bi prihranila čas prevzemov in zmanjšala človeške napake, tako le podaljšuje čas prevzemov ter zmanjšuje število dnevnih dobav. Dodatne težave prinaša stiska s skladiščnimi prostori; tako se zgodi, da vhodni material občasno skladiščijo kar ob lokalni cesti na prostem. Le-ta je podvržen vremenskim vplivom ter namernim poškodbam, to pa prinaša dodatne stroške vnovične nabave, posledično tudi stroške zastoja v proizvodnji ter težave s kupci.
V okviru diplomskega dela smo predstavili naslednje rešitve; uporabo informacijske tehnologije za izboljšanje osrednjega problema, prenovo proizvodnega skladišča ter nakup bočnega viličarja. Tako bi zadostili problemu razpršenosti skladiščenja vhodnega materiala, kot tudi pomanjkanju paletnih mest. Skupno bi s prenovo zmanjšali celoten čas procesa skladiščenja in posledično povečali učinkovitost skladiščnega poslovanja v izbranem podjetju. Ključne besede: skladiščno poslovanje, skladiščenje, vhodni material, informacijska podpora, regalni skladiščni prostor Objavljeno v DKUM: 30.11.2010; Ogledov: 3381; Prenosov: 530
Celotno besedilo (1,45 MB) |