| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Ateistični zbornik : 2013-2014
2014, zbornik

Ključne besede: ateisti, verstva, religija, filozofija, verniki, neverniki, verovanje
Objavljeno v DKUM: 30.12.2015; Ogledov: 1206; Prenosov: 52
URL Povezava na celotno besedilo

2.
PODZAVESTNA KOMUNIKACIJA V KULTIH. ANALIZA PRIČEVANJ OBJAVLJENIH NA SPLETU
Filip Vrečko, 2013, diplomsko delo

Opis: Zaradi povečane verske svobode smo priča nastankom različnih kultov in sekt. V diplomskem delu predstavimo tri različne kulte z različnimi temelji: Art of Living, Cerkev Scientologije in Cerkev Satana. Ker preučujemo komunikacijo znotraj navedenih kultov, posvetimo velik del naloge podzavestni komunikaciji. Skozi slednjo na podlagi mnenj izvedencev in spletnih pričevanj ugotavljamo, kakšne manipulativne tehnike kulti uporabljajo in kakšni so pogoji za uspešno izvedbo manipulacije. Ugotavljamo, da je prisotna velika količina podzavestnega komuniciranja in da lahko ima uporaba hude posledice.
Ključne besede: komunikacija, verstva, kult, Art of Living, scientologija, Cerkev Scientologije, satanizem, Cerkev Satana, hipnoza, manipulacija, Shultz Von Thunov model, pričevanja
Objavljeno v DKUM: 20.09.2013; Ogledov: 1665; Prenosov: 208
.pdf Celotno besedilo (3,44 MB)

3.
Verstva in terorizem : diplomsko delo visokošolskega strokovnega študija Varnost in policijsko delo
Lovro Jamnik, 2013, diplomsko delo

Opis: Vera in terorizem sta dva pojma, ki ju v bolj poštenem svetu ne bi smeli povezovati. Človek dojema svojo religijo kot upanje na nekaj boljšega in zaščito pred slabim, medtem ko je terorizem popolno uničenje vsega kar je človek naredil. Verovanje posameznika v nekaj nadnaravnega je lahko popolnoma neškodljivo, dokler vanj ne poseže nekdo drug in poskuša preoblikovati mišljenje. Takšni primeri so znani predvsem iz islamske in krščanske religije, kjer je Bog lahko le eden in edini. Takšno dokazovanje pravega boga je za seboj pustilo že milijone mrtvih muslimanov in kristijanov. Predvsem v islamskem svetu se pojavljajo teroristične skupine, kjer novačijo mlade muslimane pod pretvezo, da bodo z poboji nevernikov prišli v nebesa. V ostalih velikih religijah takšnega odkritega sovraštva do pripadnikov drugih verskih skupnosti ni zaznati, čeprav obstajajo verski fanatiki in manjše skupine, ki včasih vzamejo stvari v svoje roke. Ker sta krščanstvo in islam tudi daleč najbolj sprejeti religiji na svetu, so tudi spopadi bolj pogosti in nasilni. Kljub temu da sta bili Biblija in Koran napisani v dobrih namenih, po katerih bi se ravnali pobožni kristijani in muslimani, sta postali razlog za razkol med sestrskima religijama. Rivalstvo med krščanskim in islamskim svetom pa večkrat občutijo tudi pripadniki judaizma, ki so se zaradi svojega nesrečnega položaja že večkrat znašli v nemilosti tako kristijanov kot muslimanov. Takšna in drugačna obračunavanja enih z drugimi se pojavljajo že od začetka štetja, pa vendarle se zdi da v 21. stoletju še nismo blizu koncu. Jasno je, da se bo nasilje nadaljevalo vsaj dokler klasičen vernik ne bo spoznal, da bistvo religije ne prihaja iz knjige, ampak iz človeka samega.
Ključne besede: religija, verstva, verske sekte, terorizem, teroristični napadi, diplomske naloge
Objavljeno v DKUM: 15.05.2013; Ogledov: 2614; Prenosov: 413
.pdf Celotno besedilo (378,11 KB)

4.
Vpliv vahabizma kot grožnja na Balkanu : diplomsko delo
Andrej Beljan, 2010, diplomsko delo/naloga

Ključne besede: verstva, vahabizem, fundamentalizem, muslimani, islamska verska skupnost, Balkan, diplomske naloge
Objavljeno v DKUM: 12.08.2010; Ogledov: 2946; Prenosov: 503
.pdf Celotno besedilo (339,73 KB)

Iskanje izvedeno v 0.09 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici