| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Linrarni laboratorijski napajalnik
Jaka Vek, 2018, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: V zaključnem projektu je opisan razvoj linearnega napajalnika za laboratorijske potrebe, kar pomeni, da zanemarimo učinkovitost in prenosljivost v prid natančnosti in zanesljivosti. Namen izdelka je nadomestitev dražjih možnosti z enako dobrimi lastnostmi in možnostjo uporabnikovega nadgrajevanja. Napajalnik omogoča osnovne funkcionalnosti, kot sta nastavljanje napetosti in tokovno omejevanje. Za prikazovanje teh vrednosti sta za večjo preglednost uporabljena digitalna prikazovalnika. Napajalnik je narejen tako, da ima možnost dodajanja funkcij in uporabniških vmesnikov, tako da nismo omejeni na trenutno zasnovo. Opisan je postopek načrtovanja in izdelovanja delov, ki skupaj naredijo laboratorijski napajalnik. Navedeni so problemi, ki so nastali in kako so bili rešeni. Meritve so bile opravljene ter prikazane, s pomočjo katerih smo določili uspešnost projekta.
Ključne besede: Linearni napajalnik, operacijski ojačevalnik, usmernik, merjenje napetosti, A/D pretvornik, valovitost
Objavljeno v DKUM: 07.02.2019; Ogledov: 2164; Prenosov: 193
.pdf Celotno besedilo (1,22 MB)

2.
Vgradnja senzorskega sistema za pogon električnega kolesa in izdelava ohišja za hlajenje ter zaščito elektronike
Kristijan Polovič, 2018, diplomsko delo

Opis: To diplomsko delo je sestavljeno iz dveh delov. V prvem elektronskem delu spoznamo postopek izdelave 74 V baterijskega paketa, ki omogoča obratovanje trifaznega motorja moči 3 kW, od začetne ideje do končne izvedbe. Zraven pa še postopek izdelave prožilno močnostne enote za MOSFET tranzistorje, izračun dc-link kondenzatorja in namestitev BMS naprave. Pri izdelavi baterijskega paketa nam je priskočilo na pomoč podjetje Comtron, ki nam je omogočilo uporabo njihove naprave za dvosmerno točkovno varjenje baterij. Pri izdelavi prožilno močnostne enote pa smo si pomagali z nasveti podjetja Emsiso. Pri drugem strojnem delu diplome je prikazano konstruiranje in izdelava celotnega ohišja baterije ter nosilcev ohišja baterije.
Ključne besede: prožilno močnostna enota, kapacitivna banka, valovitost toka, valovitost napetosti, dc-link kondenzator, dvosmerno točkovno varjenje, BMS
Objavljeno v DKUM: 04.09.2018; Ogledov: 1322; Prenosov: 123
.pdf Celotno besedilo (2,75 MB)

3.
Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici