| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Vpliv neverbalne komunikacije na uspešnost managerjev
Patricija Planinšič, 2018, diplomsko delo

Opis: V diplomskem projektu smo opredelili in napisali pomen komuniciranja, ter poslovnega komuniciranja. Spoznali smo definicijo različnih vrst/načinov komunikacij, torej verbalni način in neverbalni način komuniciranja. Podrobneje smo se spustili v neverbalno komunikacijo, pri kateri smo opisali sam pomen in vrste/načine neverbalne komunikacije. V projektu smo predstavili s pomočjo različnih avtorjev, kako neverbalna komunikacija vpliva na uspešnost managerja. Raziskali smo kako poslovna obleka in pravilna uporaba parajezika vplivata na uspešnost managerja. V projektu pridemo do rezultatov, da neverbalna komunikacija vpliva na uspešnost vodenja managerja. Na uspešnost managerja vplivata tako poslovna obleka, kot parajezik. Namen diplomskega projekta je, raziskati področje neverbalne komunikacije in njen vpliv na vodenje managerja.
Ključne besede: komuniciranje, poslovno komuniciranje, neverbalno in verbalno komuniciranje, uspešnost managerja
Objavljeno v DKUM: 14.11.2018; Ogledov: 1615; Prenosov: 208
.pdf Celotno besedilo (946,65 KB)

2.
MODEL MANAGERSKE USPEŠNOSTI V VELIKIH DELNIŠKIH DRUŽBAH V SLOVENIJI
Renata Gabršek, 2012, doktorska disertacija

Opis: Glavni namen doktorske disertacije je raziskati, ali obstaja povezanost med uspešnostjo poslovanja podjetij in osebnimi lastnostmi oziroma profilom managerja, ki podjetje vodi. Doktorska disertacija je razdeljena na teoretični del, v katerem smo retrospektivno prikazali vrsto mnenj različnih avtorjev o tem, katere so lastnosti, vrline in odlike vladarjev, vojskovodij, vodij in managerjev, ter v nadaljevanju teoretičnega dela predstavili spremenljivke uspešnosti in osebnih lastnosti managerjev, ki smo jih testirali v empiričnem delu. Definirali smo deset neodvisnih spremenljivk za merjenje osebnih lastnosti, povezanih s slogom življenja managerja, in 13 spremenljivk za merjenje uspešnosti poslovanja podjetja, ki ga manager vodi. Postavljene hipoteze smo sprejeli ali zavrnili na podlagi enega od dveh kazalnikov uspešnosti, in sicer dobičkonosnosti kapitala ali čistega dobička na zaposlenega. V analizo smo vključili delniške družbe, ki so imele računovodske kazalce in kazalnike pozitivne, saj so nas zanimala le podjetja, ki poslujejo uspešno. V raziskavo smo vključili vse slovenske regije, saj so bila podjetja iz celotne Slovenije ter iz vseh treh oblik lastnine – zasebna, mešana in državna. Rezultati raziskave so potrdili, da obstaja povezanost med uspešnostjo podjetja in starostjo, spolom, smerjo izobrazbe ter predhodnimi delovnimi izkušnjami na vodilnih delovnih mestih managerja, ki podjetje vodi. Z analizo smo ugotovili, katera podjetja dosegajo boljše rezultate poslovanja glede na starost, spol, stan, smer izobrazbe in delovne izkušnje (na vodilnih delovnih mestih) managerja, ki podjetje vodi. Na podlagi analize pa smo ugotovili tudi razlike med podjetji, ki jih vodijo managerji, ki so kadilci oziroma nekadilci. Na podlagi podatkov iz raziskave in ugotovljenih analiz smo naredili model managerske uspešnosti.
Ključne besede: uspešnost poslovanja, manager, vodja, osebne lastnosti, osebni profil managerja
Objavljeno v DKUM: 30.01.2013; Ogledov: 2062; Prenosov: 411
.pdf Celotno besedilo (2,61 MB)

3.
VLOGA MANAGEMENTA PRI RAZVOJU USPEŠNEGA ŠPORTNEGA KLUBA
Zvonko Plohl, 2010, diplomsko delo

Opis: Namen dela je podrobneje predstaviti športni management uspešnega športnega kluba. Doseganje načrtovanih ciljev in posledično uspešnost management dosega z uporabo temeljnih funkcij managementa: načrtovanje, organiziranje, vodenje in nadziranje. Kako uspeti v časih, ko je globalizacija na pohodu, ko je trg zasičen s ponudbo raznih dejavnosti in omejen s finančnimi sredstvi. Kje je torej ključ uspešnosti?
Ključne besede: uspešnost športnega kluba, lastnosti uspešnega managerja, način vodenja uspešnega športnega kluba
Objavljeno v DKUM: 04.01.2011; Ogledov: 1573; Prenosov: 173
.pdf Celotno besedilo (935,52 KB)

Iskanje izvedeno v 0.11 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici